6 поцілунків, які змінили хід історії

6 поцілунків, які змінили хід історії Фото: mob.org.ru
Поцілунок - вияв почуттів

Сьогодні людство відзначає Всесвітній день поцілунків. Засноване 2006 року, це свято вшановує місце поцілунку у нашому житті. Не формального чмоку на знак вітання, а саме прояву ніжності між закоханими.

Давайте цілуватися більше! Це корисно, приємно і точно зближує. А ще поцілунок здатен змінити історію.

Поцілунок Юди створив християнство
 


Картина «Поцілунок Юди» Караваджо (бл. 1602 р.) відтворила поцілунок, який найбільше змінив світову історію

Учень Ісуса Юда пообіцяв видати свого вчителя за тридцять срібників. А оскільки в той час ані соцмереж, ані баз даних Інтерполу не було, вказати Ісуса солдатам Юда вирішив з допомогою поцілунку. Вислів «поцілунок Юди» у християнській культури став означати підлу зраду від найближчого оточення. І самого Юду впродовж двох тисячоліть проклинали, представляючи посіпакою диявола. Але без цього поцілунку не було би християнства, адже тоді б Ісуса не розіп’яли на хресті, і він не зміг би воскреснути. Так, можливо, саме Юді випала найневдячніша місія: зрадити для здійснення пророцтва.  

Поцілунок Білосніжки – магія доторку


Мультфільм «Білосніжка і семеро гномів» (1937 р.) закріпив у нашій свідомості віру у магію поцілунку

Ми з дитинства знаємо про те, що поцілунок – а особливо поцілунок справжньої любові – може творити дива. Він пробудить із смертельного сну красуню-принцесу, перетворить тварин, амфібій і монстрів на прекрасних принців, і навіть вбереже наївних русалоньок від перетворення на морську піну (якщо вірити Діснеєві). 

Автори «Шреку» (2001 р.) кепкують з усталеного в маскультурі кліше про те, що поцілунок перетворює монстрів на красунчиків

Але виявляється, що всі ці усі-пусі з поцілунками – це просто спосіб приховати від сучасних дітей похабщину оригінальних казок. Так, у казці братів Грімм «Король-жабеня, або Залізний Генріх» жаба перетворюється на принца після того, як він проліз до принцеси в ліжко (саме розумієте для чого), а вона у люті від такого нахабства довбонула його об стіну. Пробудження сплячої красуні теж зайняло трохи більше часу. Принц знайшов принцесу, але замість того, щоб розбудити її, ґвалтував, скільки хотів. А потім у принцеси народилися діти, і син випадково почав смоктати палець, висмоктав всю отруту, і спляча красуня прокинулася. Тож «поцілунок справжньої любові» - це ширма, якою ми дорослі, прикриваємо сурові середньовічні (чи навіть античні) порядки від цнотливих вух наших дітей. Але ж ми і самі віримо у магію поцілунку, правда ж?

Поцілунок моряка – символ закінчення Другої світової війни

 
Культове фото, зняте в Нью-Йорку в день капітуляції Японії, стало символом закінчення війни.

14 серпня 1945 р. Японія оголосила про капітуляцію. Друга світова війна закінчилася. Моряк на нью-йоркській Тайм-сквер хапає і цілує всіх підряд дівчат. Саме його поцілунок з медсестрою, знятий американо-німецьким фотографом Альфредом Ейзенштадтом, став символом закінчення Другої світової війни.
Хто були ці люди на знімку? З часом моряка ідентифікували за татуюваннями. Ним виявився Джордж Мендонса. Того дня він був зі своєю дівчиною (з якою він пізніше побрався) в кіно, коли почув про закінчення війни. Він вийшов на Тайм-сквер і почав цілувати дівчат. Вибір впав і на медсестру, бо її форма, на думку військового, свідчила про те, що вона теж зробила свій внесок у закінчення війни. Що характерно, дівчина Джорджа не заперечувала цим палким обіймам, але пізніше зізнавалася, що за всі роки спільного життя Мендонса ніколи її так не цілував.
Таємничою медсестрою за знімку виявилася зубний гігієніст Грета Фрідман. Потім вона применшувала значення цього поцілунку. «Насправді, не йшлося про поцілунок як такий. Це був більше жест радості, що йому більше не треба буде повертатися назад (воювати на Тихому океані – ред.)», - розповідала вона, додавши, що в той момент сильно поспішала на роботу.

Кларк Гейбл і Вівьєн Лі показали, як виглядає класичний поцілунок
 


Поцілунок Скарлет і Ретта («Віднесені вітром», 1939 р.) реінкарнується на кожній обкладинці жіночого роману

Якщо сказати «поцілунок, як у кіно», то на думку, в першу чергу, спадуть романтичні сцени між персонажами Вівьєн Лі та Кларка Гейбла у класичній голівудській стрічці «Віднесені вітром». Скільки еротизму і елегантності в цих давніх кіношних виявах ніжності. Насправді, в той час режисерам потрібно було вдаватися до неабияких хитрощів, щоб показати поцілунок, не показавши його. А все через цензуру.

У США в 30-х – 60-х роках діяв так званий Кодекс Гейса, що був покликаний стежити за дотриманням моралі під час кіновиробництва. Так, акторам у кіно заборонялося цілуватися у горизонтальній позиції (тобто лежачи). Також подружні пари на екрані мали спати в різних ліжках і бажано з тумбочкою посередині. А якщо сцена поцілунку відбувалася на ліжку, то нога одного з акторів мала бути на підлозі. І найголовніше – сам поцілунок міг тривати не більше трьох секунд. От як зображати романтику в таких умовах?

От, наприклад, у фільмі Альфреда Гічкока «Лиха слава» («Notorious», 1946) персонажі Інґрід Берґман і Кері Гранта цілуються, постійно перериваючись на короткі діалоги. Це справді одна з найеротичніших сцен у світовому кінематографі.

 

Соціалістичний братський цілунок Брєжнєва та Хонеккера

 
Брєжнєв цілує очільника НДР Хонеккера в знак близьких стосунків між державами. Бррр.

Була серед лідерів соцтабору така традиція – «соціалістичний братський поцілунок». Коли якийсь умовний Брєжнєв приїжджав до держави-сателіта СРСР, він мав тричі обійняти свого візаві і тричі поцілувати його у щоки, щось на кшталт як православні вітаються на Великдень. Це символізувало особливий зв’язок між країнами. Якщо ж відносини були дуже хорошими, то лідери цілувалися не в щоки, а в губи. А щоб показати напруження, треба було обійтися простим рукостисканням.

Поцілунок Леоніда Брєжнєва і Еріха Хонеккера був знятий 7 жовтня 1979 р. у Східному Берліні. Генсек поїхав до НДР, щоб взяти участь у святкуванні річниці заснування цієї країни.
Цей класичний знімок ліг в основу культового графіті «Господи! Допоможи мені вижити серед цієї смертної любові!», що його намалював 1990 р. художник Дмитро Врубель на Берлінській стіні. Це графіті стало одним із символів закінчення Холодної війни.


Поцілунок соціалістичної братньої любові став символом закінчення Холодної війни

Поцілунок Акселя і Ейгіла Аксгілів – першої офіційно одруженої гомосексуальної пари


 
Аксель і Ейгіл побралися 1 жовтня 1989 р., в день, коли Данія легалізувала гей-шлюби

Якщо поцілунок Брєжнєва з Хонеккером мав дипломатичне навантаження, то поцілунок Акселя і Ейгіла Аксгілів став уособленням боротьби сексуальних меншин за свої права.
1 жовтня 1989 р. Данія першою в світі визнала одностатеві союзи. Щоправда, згідно з цим законом, це називалося не шлюбом, а союзом. І гей-пари не могли одружуватися у церкві або всиновлювати дітей. Але в будь-якому разі це було дуже прогресивно для того часу. Шлюб давніх активістів Акселя і Ейгіла Аксгілів став не тільки символом можливості перемоги гомосексуалів в боротьбі за свої права, а й того, що світ стає толерантнішим і відкритішим.

Схожi новини
Груповий секс і плебейські шлюби: Яскраві монарші скандали Груповий секс і плебейські шлюби: Яскраві монарші скандали
Груповий секс і плебейські шлюби: Яскраві монарші скандали Пропонуємо згадати кілька хвилюючих історій, які траплялися в житті монарших родин
Таблоїд
Фотографи Instagram: кого варто зафоловити Фотографи Instagram: кого варто зафоловити
Фотографи Instagram: кого варто зафоловити Ми зібрали список наших улюблених Instagram-фотографів
Таблоїд
Кросівки, тенісист та «дорогоцінне» плаття. Як дочка Добкіна виходила заміж Кросівки, тенісист та «дорогоцінне» плаття. Як дочка Добкіна виходила заміж
Кросівки, тенісист та «дорогоцінне» плаття. Як дочка Добкіна виходила заміж Дочка віднедавна «доторканного» опозиціонера Михайла Добкіна Алла 7 липня вийшла заміж.
Таблоїд
Останнi новини
ТОП-100 держкомпаній за 9 місяців 2016 року отримали 40 млрд грн прибутку
ТОП-100 держкомпаній за 9 місяців 2016 року отримали 40 млрд грн прибутку
Порошенко та Лукашенко зустрінуться в Києві 21 липня
Порошенко та Лукашенко зустрінуться в Києві 21 липня
У цьому році в Україні зареєстровано 90 випадків захворювання на ботулізм
У цьому році в Україні зареєстровано 90 випадків захворювання на ботулізм
Українська авіація допомагає в гасінні масштабних лісових пожеж у Чорногорії
Українська авіація допомагає в гасінні масштабних лісових пожеж у Чорногорії
Українські школярі увійшли в ТОП-20 на міжнародній олімпіаді із робототехніки
Українські школярі увійшли в ТОП-20 на міжнародній олімпіаді із робототехніки
Розенко: Фінансування програми «Доступні ліки» буде збільшено
Розенко: Фінансування програми «Доступні ліки» буде збільшено
Вертольоти американської армії заправлятимуть роботи
Вертольоти американської армії заправлятимуть роботи
Лисенко: За добу загинуло 9 військовослужбовців
Лисенко: За добу загинуло 9 військовослужбовців
Естонська поліція знайшла велосипед, який вкрали 14 років тому
Естонська поліція знайшла велосипед, який вкрали 14 років тому
Шевченко: Слідство не має підозрюваних у вбивстві Шеремета
Шевченко: Слідство не має підозрюваних у вбивстві Шеремета
Розвідка: Через значні втрати бойовики відмовляються проходити службу на передових позиціях
Розвідка: Через значні втрати бойовики відмовляються проходити службу на передових позиціях
Польська опозиція прогнозує початок Майдану через судову реформу
Польська опозиція прогнозує початок Майдану через судову реформу
МЗС Туреччини: Проголошення сепаратистами «Малоросії» ускладнює шлях до миру
МЗС Туреччини: Проголошення сепаратистами «Малоросії» ускладнює шлях до миру
Колишнього таїландського генерала засудили за торгівлю людьми
Колишнього таїландського генерала засудили за торгівлю людьми
МВС: Сьогодні в Києві розстріляли злочинця з Росії
МВС: Сьогодні в Києві розстріляли злочинця з Росії
В американського сенатора Маккейна виявили пухлину
В американського сенатора Маккейна виявили пухлину