Цьогоріч "Золотий лев" обіцяє бути грандіозно видовищним

Батько фестивалю Ярослав Федоришин везе до Львова величезні ходульні театри та 12 величезних бубнів діаметром 3,5 метра
16 вересня, 16:03
1
0

Ярослав Федоришин: Дуже приємно. Я дуже радий, до речі, побувати у цій студії, бо люблю програми вашого каналу і мені дуже приємно побувати тут. Безперечно, можна казати «батько», тому що 23 роки – це половина мого свідомого життя. Цьогоріч міжнародний фестиваль «Золотий Лев» відбуватиметься із 27 вересня до 6 жовтня.

Віталій Гайдукевич: Чи не відчуваєте Ви, що зараз заради більшої кількості глядачів – а я знаю, що людей на фести до Львова традиційно їде багато – фестиваль стає попсовим? Можливо, заради певного комерційного зиску або ж задля того, щоби до нього йшли навіть ті люди, які не звикли ставитися до театру приязно?

Цього року я запросив бельгійців, поляків – величезні ходульні театри. 

Ярослав Федоришин: Річ у тім, що тримаємо рамку такого елітного сценічного мистецтва, а попсою стає вулиця. Тому що з 2001 року я вів жанр вуличного театру і почав привозити дуже багато різних вистав на майданчики у Львові (самі розумієте, місто є прекрасною декорацією). Головне, що коли ми починали «Золотий Лев» після 1989-го, то у 1992 році його родзинкою був саме карнавал. Там кожен театр, який приїжджав (байдуже, що він грав на сцені), мусив узяти участь у карнавалі. Цього року я запросив бельгійців, поляків – величезні ходульні театри. Тоді в нас ще цього не було – тільки Київський експериментальний театр, Валерій Більченко почав із Анатолієм Петровим. Сьогодні Більченко в Німеччині, але Анатолій у Києві – і він завжди на кожен наш фестиваль приїздить із якимось номером ходулістів.

Віталій Гайдукевич: Цьогоріч традиція зберігається?

Ярослав Федоришин: Так, безперечно. 29 і 30 вересня та 1 жовтня – це надзвичайні події. Ми гратимемо свій «Вишневий сад», котрий об’їздив від Кореї до Єгипту, всю Європу, отримав масу нагород. 29-го буде колосальне вогняне шоу, яке робитимуть поляки і євпаторійці. Буде дуже велика інсталяція в парку ім. І. Франка, присвячена 125-річчю Леся Курбаса. І вперше в Україну ми привозимо надзвичайну компанію з Варшави – вони називаються «Великі бубни». Єдиний їй концерт був у Варшаві торік, другий відбудеться оце у нас. Це 12 величезних бубнів діаметром 3,5 метра. Це надзвичайний звук, який творить музика кожного бубна особливого тембру. Це колосальне видовище! Вони візьмуть участь з цією музикою і в карнавалі, а потім буде окреме дійство на площі Ринок.

Віталій Гайдукевич: Якщо можна, назвіть ще три-чотири якісь події, які точно будуть найцікавішими.

Ярослав Федоришин: Передусім це театри і вистави. Альгірдас Латенас – всі ми пам’ятаємо, як прекрасно він грав Вершиніна і Дон Жуана у виставах Някрошуса. Приїздить він зі своїм колективом – зараз керує Молодим вільнюським театром, із яким покаже «Леді Макбет».

Буде також «Кавказьке крейдяне коло», яке поставив Автанділ Варсімашвілі з популярним зірками кіно й різних серіалів Грузії. На жаль, ми їх не бачимо – переглядаємо більше російське кіно, а Росія Грузію не впускає... Це дуже велика подія – вони дві вистави привозять.

Будуть ще якути із «Леді Макбет Мценського повіту» за Лєсковим. І, безперечно, австрійці, які привозять «Шахматну новелу» Цвейга – театр поставив цю виставу, ввівши мелодраматичну історію в такий популярний зараз шарм пластичного модердансу. Мені видається, для глядачів це буде дуже великою подією.

Віталій Гайдукевич: Ми з Вами говорили про деякі такі кулуарні проблемні моменти. Одна дрібничка, котру я хотів би озвучити на широкий загал, – чи можна говорити про те, що театри, які приїздять на фестиваль із року в рік, йдуть за певною тенденцією вибору тем? Наприклад, п’ять років тому було актуально в театральному середовищі говорити про одне, а тепер тематика змінилася. Про що зараз говорять чи хочуть говорити театрали, на фестивалях зокрема?

реклама
реклама
2 премиум 300*250
НОВИНИ
29 травня, п'ятниця
більше новин
реклама