Цьогоріч "Золотий лев" обіцяє бути грандіозно видовищним

Цьогоріч "Золотий лев" обіцяє бути грандіозно видовищним

Батько фестивалю Ярослав Федоришин везе до Львова величезні ходульні театри та 12 величезних бубнів діаметром 3,5 метра
16 вересня, 16:03
1
0

Ярослав Федоришин: Дуже приємно. Я дуже радий, до речі, побувати у цій студії, бо люблю програми вашого каналу і мені дуже приємно побувати тут. Безперечно, можна казати «батько», тому що 23 роки – це половина мого свідомого життя. Цьогоріч міжнародний фестиваль «Золотий Лев» відбуватиметься із 27 вересня до 6 жовтня.

Віталій Гайдукевич: Чи не відчуваєте Ви, що зараз заради більшої кількості глядачів – а я знаю, що людей на фести до Львова традиційно їде багато – фестиваль стає попсовим? Можливо, заради певного комерційного зиску або ж задля того, щоби до нього йшли навіть ті люди, які не звикли ставитися до театру приязно?

Цього року я запросив бельгійців, поляків – величезні ходульні театри. 

Ярослав Федоришин: Річ у тім, що тримаємо рамку такого елітного сценічного мистецтва, а попсою стає вулиця. Тому що з 2001 року я вів жанр вуличного театру і почав привозити дуже багато різних вистав на майданчики у Львові (самі розумієте, місто є прекрасною декорацією). Головне, що коли ми починали «Золотий Лев» після 1989-го, то у 1992 році його родзинкою був саме карнавал. Там кожен театр, який приїжджав (байдуже, що він грав на сцені), мусив узяти участь у карнавалі. Цього року я запросив бельгійців, поляків – величезні ходульні театри. Тоді в нас ще цього не було – тільки Київський експериментальний театр, Валерій Більченко почав із Анатолієм Петровим. Сьогодні Більченко в Німеччині, але Анатолій у Києві – і він завжди на кожен наш фестиваль приїздить із якимось номером ходулістів.

Віталій Гайдукевич: Цьогоріч традиція зберігається?

Ярослав Федоришин: Так, безперечно. 29 і 30 вересня та 1 жовтня – це надзвичайні події. Ми гратимемо свій «Вишневий сад», котрий об’їздив від Кореї до Єгипту, всю Європу, отримав масу нагород. 29-го буде колосальне вогняне шоу, яке робитимуть поляки і євпаторійці. Буде дуже велика інсталяція в парку ім. І. Франка, присвячена 125-річчю Леся Курбаса. І вперше в Україну ми привозимо надзвичайну компанію з Варшави – вони називаються «Великі бубни». Єдиний їй концерт був у Варшаві торік, другий відбудеться оце у нас. Це 12 величезних бубнів діаметром 3,5 метра. Це надзвичайний звук, який творить музика кожного бубна особливого тембру. Це колосальне видовище! Вони візьмуть участь з цією музикою і в карнавалі, а потім буде окреме дійство на площі Ринок.

Віталій Гайдукевич: Якщо можна, назвіть ще три-чотири якісь події, які точно будуть найцікавішими.

Ярослав Федоришин: Передусім це театри і вистави. Альгірдас Латенас – всі ми пам’ятаємо, як прекрасно він грав Вершиніна і Дон Жуана у виставах Някрошуса. Приїздить він зі своїм колективом – зараз керує Молодим вільнюським театром, із яким покаже «Леді Макбет».

Буде також «Кавказьке крейдяне коло», яке поставив Автанділ Варсімашвілі з популярним зірками кіно й різних серіалів Грузії. На жаль, ми їх не бачимо – переглядаємо більше російське кіно, а Росія Грузію не впускає... Це дуже велика подія – вони дві вистави привозять.

Будуть ще якути із «Леді Макбет Мценського повіту» за Лєсковим. І, безперечно, австрійці, які привозять «Шахматну новелу» Цвейга – театр поставив цю виставу, ввівши мелодраматичну історію в такий популярний зараз шарм пластичного модердансу. Мені видається, для глядачів це буде дуже великою подією.

Віталій Гайдукевич: Ми з Вами говорили про деякі такі кулуарні проблемні моменти. Одна дрібничка, котру я хотів би озвучити на широкий загал, – чи можна говорити про те, що театри, які приїздять на фестиваль із року в рік, йдуть за певною тенденцією вибору тем? Наприклад, п’ять років тому було актуально в театральному середовищі говорити про одне, а тепер тематика змінилася. Про що зараз говорять чи хочуть говорити театрали, на фестивалях зокрема?

реклама
реклама
2 премиум 300*250
НОВИНИ
2 травня, субота
30 квітня, четвер
більше новин
реклама