Мешканці луганської багатоповерхівки задихаються від автобусного парку

Стоянку для трьохсот маршрутних таксі влаштували просто біля житлового будинку
16 квітня, 12:53
253
0

Небезпечне сусідство: половина автобусного парку Луганська – під вікнами однієї багатоповерхівки. Стоянку для трьохсот маршрутних таксі, порушуючи санітарні норми,  влаштували поблизу житлового будинку.

Мешканці обурені: майже всі авто обладнані газовими балонами й у разі вибуху – під загрозою життя щонайменше ста людей. Луганчани вже мітингували, перекривали дорогу, викликали міліцію, привертали увагу місцевої влади – однак віз (точніше, караван із возів) і нині там.

На вулицю Боженка щодня з'їжджається близько трьохсот маршруток Луганська. Через сусідство з маршрутками у мешканців п'ятиповерхівки хронічне недосипання. Люди просять прибрати підприємство чимдалі від їхніх квартир, бо маршрутки, що працюють на газі, можуть вибухнути.

"Сім метрів від житлового будинку – сім метрів! А якщо вибухне? Порушення: стоять із повними баками, у 200 атмосфер задутими. Якщо вибухне одна – рвоне так, що не буде ані цієї п'ятиповерхівки, ні навколишніх будинків. Санітарні норми кажуть: сто метрів! А тут – сім! Санітарні норми кажуть: транзитний проїзд через житлову зону заборонений", – обурюється представник ініціативної групи мешканців Олександр Бондаренко.

Раніше мешканці вже перекривали дорогу і скаржилися міським чиновникам. Санстанція підтвердила побоювання луганчан, і паркування автобусів біля будинків заборонили.

"Встановлено, що є порушення санітарного законодавства. Це підприємство не може розміщуватися безпосередньо біля житлової забудови. Було зафіксовано факт стоянки як міського, так і легкового автотранспорту", – прокоментував заступник начальника відділу санітарного нагляду Луганської міської СЕС Арзу Акберов.

Натомість директор автопідприємства має намір оскаржувати це рішення. Чоловік стверджує: він придбав стоянку вже готовою, а санітарні норми стосуються проектування нової забудови.

"Там є багато спірних питань, з приводу яких, я так думаю, ми будемо розбиратися з органами влади. Адже ті норми і будівельні нормативи, на які посилаються декотрі з мешканців, стосуються будівельних компаній для будівель, які будуються, для проектів, для проектування місцевості", – виправдовується Станіслав Євтушок, директор автопідприємства "Бест-Авто".

Санепідемстанція свої висновки передала до прокуратури Ленінського району Луганська.

Якщо ж проблему не розв'яжуть – наступну акцію протесту жителі пообіцяли провести біля міськради.

реклама
реклама
2 премиум 300*250
НОВИНИ
28 травня, четвер
більше новин
реклама