Компанія SpaceX успішно запустила ракету Falcon 9

Компанія SpaceX успішно запустила ракету Falcon 9 Фото: ria.ru
Трансляція запуску велася через Youtube

Компанія SpaceX успішно запустила ракету Falcon 9 з таємничим шатлом військово-повітряних сил США Boeing X-37B, який повинен бути виведений на орбіту для виконання засекреченої місії. Ракета стартувала з комплексу LC-39 у Флориді 7 вересня близько 17:00 за московським часом. Для SpaceX це перший спільний з Пентагоном проект такого роду.


Трансляція запуску велася через Youtube, а також в Twitter. Про це сьогодні повыдомив Newsader.


Orbital Test Vehicle (OTV) - орбітальна лабораторія, що літає у вигляді експериментального орбітального літака, створеного для випробування майбутніх технологій. Інформація про пристрій і місії літака практично немає ніякої офіційної інформації. Відомо лише, що цей безпілотний космічний корабель призначений для функціонування на висотах від 200-750 км, здатний швидко змінювати орбіти і маневрувати. По всій видимості, він призначений для здійснення розвідувальних операцій і доставки вантажів в космос. Офіційно ВВС США заявляють що основними завданнями X-37B є багаторазові технології космічних апаратів, а також експерименти які можуть бути повернуті на Землю.


У свою чергу видання Lenta.RU пише, що не виключено, «міні-шатл призначений для відпрацювання знищення космічних супутників, а однією з його цілей є перевірка економічної ефективності подібних дій в порівнянні з ракетними засобами ліквідації».


Також повідомляється, що довжина багаторазового орбітального літака - 8,83 метра, що в чотири рази менше, ніж у Space Shuttle, розмах крил - 4,6 метра. У розпорядженні Пентагону є два Boeing X-37, військові чергують старти кожного з них. Корабель злітає і приземляється по тій же схемі, що і апарати серії Space Shuttle.


У той же час, видання Defense News вдалося з'ясувати, що на цей раз за допомогою Х-37В лабораторія ВПС США має намір протестувати експериментальну електроніку і різні варіанти теплозахисту в умовах довготривалого перебування в космічному середовищі. Для виконання цього завдання космічний апарат забезпечений спеціальним обладнанням, яке отримало назву ASETS-11 (Advanced Structurally Embedded Thermal Spreader).


За словами директора підрозділу швидкого реагування ВВС США Ренді Уолден, в ході майбутньої місії його колеги планують вперше вирішити ряд багато завдань і провести «чергові етапи випробувань».


«Наша мета - продовжувати розвивати X-37B OTV з тим, щоб він міг більш повно підтримати нашу розширюється орбітальне угруповання», - пояснив він.


Для Х-37В це буде вже п'ятий за рахунком вихід на «роботу». Свою четверту місію літак завершив 7 травня, провівши на орбіті 718 днів. В ході цього періоду експлуатації апарат використовувався для проведення експериментів, результати яких так і не були оприлюднені американським військовим співтовариством.


Для SpaceX успіх місії X-37B буде означати черговий крок не тільки в області технологічного розвитку, а й завоювання космічного ринку запусків. Перший ступінь ракети-носія успішно приземлилася на платформу бази ВПС США на мисі Канаверал. Даний епізод став 16-м за рахунком, коли компанії вдалося повернути на землю перший ступінь ракети для подальшого багаторазового використання.
Перший досвід співпраці SpaceX з військовим співтовариством США відбувся в травні. Тоді вперше в історії компанія Ілона Маска SpaceX провела військовий запуск на замовлення розвідувального управління США.


Ракета-носій Falcon 9 вивела на орбіту космічний апарат під назвою NROL-76. Перший ступінь ракети після пуску успішно повернулася на Землю.
За даними експерта видання «Газета.RU», Х-37В і його «нащадків» оснастять керованим і некерованим зброєю, в тому числі малокаліберної скорострільною гарматою, здатною в умовах космосу збивати космічні апарати противника з великих відстаней. Таке припущення, вважає автор, відповідає «Національної космічної політики США» 2006 року, яка проголошує право США частково поширити національний суверенітет на навколоземний простір.


Такий підхід продиктований тим, що Америка, все сильніше зависає від своєї космічної угруповання, стає все більш вразливою в космосі.


«Постійно збільшується залежність Америки від космосу робить навколоземний простір привабливою метою для тих, хто хотів би зазіхнути на її національні інтереси. Тому в США сьогодні всерйоз розглядаються різні варіанти протистояння можливої агресії в космосі », - підкреслює видання.


За його даними, виведення з ладу системи глобального позиціонування GPS може вплинути не тільки на хід і результат збройної боротьби, а й призвести до хаосу по всій планеті: збій в електропостачанні стільникових телефонів; перестануть працювати системи розподілу енергії; припинить функціонування велика частина глобальної фінансової мережі, включаючи банківські та торговельні автомати; постраждає морська торгівля і цивільна авіація, які використовують GPS для навігації.


«Одне тільки припинення функціонування GPS для постіндустріального світу означає катастрофу. А є ще супутники зв'язку, космічні апарати прогнозування погоди, попередження про ракетний напад. Виведення з ладу цієї частини орбітального угрупування може також мати фатальні наслідки », - пише автор, додаючи, що в даний час «космічні активи» Сполучених Штатів практично не захищені і являють собою досить вигідну мета для гіпотетичного супротивника.


«У зв'язку з цим необхідне вдосконалення супутникових систем попередження про можливе застосування лазерного, кінетичного, пучкового зброї, озброєнь, що використовують спрямовану енергію, а також зміцнення електронної безпеки комерційних супутників», - повідомляє видання.


Відповідна функція захисту космічних активів США буде покладено на Х-37В і апарати, які прийдуть йому на зміну. Йдеться про цілої флотилії, яка для забезпечення домінування Америки в космосі повинна буде «ефективно захистити орбітальне угруповання Сполучених Штатів від шкідливого впливу з боку ворогів Америки, вразити винищувачі супутників ймовірного противника і в короткі терміни вивести з ладу всі потенційно небезпечні космічні апарати ворогів».


Роботи над створенням Boeing X-37 почалися в 1999 році NASA спільно з Boeing. З 1998 по 2001 рік NASA спільно з Boeing проводила відпрацювання маневрування і заходу на посадку X-40.
У листопаді 2002 c Boeing був укладений новий контракт на 301 млн доларів. Він передбачав створення двох експериментальних апаратів для атмосферних випробувань і одного для орбітального польоту.
У липні 2003 Boeing провів наземні випробування X-37 призначеного для відпрацювання маневрування і заходу на посадку. У вересні вересня 2004 року розробка X-37 була передана з НАСА в Агентство з перспективних оборонних науково-дослідних розробок США (DARPA).


Перший тестовий політ X-37A - випробування шляхом скидання - був здійснений 7 квітня 2006 року, політ пройшов успішно, а при посадці апарат викотився за межі ЗПС і пошкодив носову стійку шасі. Ще два успішних вільних польоту шляхом скидання були здійснені в серпні і вересні 2006 року.


У листопаді 2006 ВВС США оголосили, що будуть продовжувати розвивати орбітальний проект, що отримав назву X-37B Orbital Test Vehicle (OTV).


Перший космічний політ даного апарату відбувся 22 квітня 2010 року. Тоді були випробувані навігаційні системи, управління, теплозащитная оболонка і система автономної роботи апарату.
5 березня 2011 року апарат X-37B (OTV-2) був запущений другий раз. На цей раз відпрацьовувалися сенсорні прилади та системи супутників. Було оголошено, що програма OTV-2 розширилася в порівнянні з OTV-1: випробування апарату проводились на ширшій орбіті при ускладнених умовах сходу з неї і заходу на посадку.


11 грудня 2012 року космічний апарат X-37B (OTV-3) був запущений в третій раз. ВВС США не заявляли про конкретну мету місії або корисне навантаження, а лише вказали, що місія буде включати уроки, витягнуті в процесі відновлення OTV-1.


Четвертий запуск літака відбувся 20 травня 2015 року. Дослідницька лабораторія ВПС оголосила про проведення експериментів за програмою іонного двигуна на основі ефекту Холла компанії Aerojet Rocketdyne XR-5A, а також експериментів NASA по впливу середовища на матеріали в космосі.

Схожi новини
Близько 20 українців у 2016 році купили громадянство Кіпру Близько 20 українців у 2016 році купили громадянство Кіпру
Близько 20 українців у 2016 році купили громадянство Кіпру Щонайменше 20 українців у 2016 році купили громадянство Кіпру і отримали паспорти країн ЄС.
Свiт
Сьогодні стартував продаж iPhone 8 і iPhone 8 Plus Сьогодні стартував продаж iPhone 8 і iPhone 8 Plus
Сьогодні стартував продаж iPhone 8 і iPhone 8 Plus У країнах так званої «першої хвилі» офіційно стартував продаж iPhone 8 і iPhone 8 Plus.
Свiт
Завершився ремонт газопроводу «Північний потік» Завершився ремонт газопроводу «Північний потік»
Завершився ремонт газопроводу «Північний потік» Морський газопровід з Росії до Німеччини «Північний потік» завершив щорічне планове обслуговування і запрацював вчора ввечері.
Свiт
Останнi новини
Сьогодні в Північній півкулі день осіннього рівнодення
Сьогодні в Північній півкулі день осіннього рівнодення
Сьогодні набрало сили рішення про спецконфіскацію банківських активів Януковича
Сьогодні набрало сили рішення про спецконфіскацію банківських активів Януковича
Близько 20 українців у 2016 році купили громадянство Кіпру
Близько 20 українців у 2016 році купили громадянство Кіпру
Сьогодні стартував продаж iPhone 8 і iPhone 8 Plus
Сьогодні стартував продаж iPhone 8 і iPhone 8 Plus
Завершився ремонт газопроводу «Північний потік»
Завершився ремонт газопроводу «Північний потік»
Європейські науковці визнали гомеопатію нонсенсом
Європейські науковці визнали гомеопатію нонсенсом
Стало відомо, скільки пар одружиться в Україні 30 вересня
Стало відомо, скільки пар одружиться в Україні 30 вересня
МОН назвало ТОП 10 найпопулярніших вишів
МОН назвало ТОП 10 найпопулярніших вишів
МВФ та Всесвітній банк занепокоєні новою пенсійною реформою
МВФ та Всесвітній банк занепокоєні новою пенсійною реформою
Стало відомо, скільки вихідних буде в жовтні в Україні
Стало відомо, скільки вихідних буде в жовтні в Україні
Суд продовжив арешт Єфремова
Суд продовжив арешт Єфремова
ООН на Донбас відправила 10 автомобілів з продуктами
ООН на Донбас відправила 10 автомобілів з продуктами
Мінфін розробляє механізм видобутку українського газу
Мінфін розробляє механізм видобутку українського газу
В Україні запустили американський проект із підтримки аграрного розвитку
В Україні запустили американський проект із підтримки аграрного розвитку
Австралія продовжила санкції проти РФ
Австралія продовжила санкції проти РФ
Порошенко виступить на осінній сесії асамблеї ПАРЄ
Порошенко виступить на осінній сесії асамблеї ПАРЄ