27 листопада 2017 18:57

10 цікавих наукових українських YouTube-каналів

Цікаво про науку
Цікаво про науку

 З чого все складається? Звідки взялося золото? Що відбувається у Бермудському трикутнику? Таємниці космосу, життя, довкілля – про все це можна дізнатися без «страшних» термінів та важких для розуміння звичайної людини сентенцій. Варто лише подивитися наукові канали на YouТube.

Пропонуємо добірку українських YouТube-каналів, які дозволяють пізнавати світ, не виходячи з дому. Про науку у відео розповідають доступно та цікаво. Можна знайти корисну та нову інформацію для людей будь-якого віку.

Цікава наука

Один з найвідоміших та найпопулярніших україномовних каналів про науку на YouTube, що має понад 13 тисяч підписників. Його автор – шкільний учитель з Рівненщини Віталій Шевчук, який намагався вирішити проблему нестачі наочних матеріалів для своїх учнів.

Канал пропонує переклади цікавих навчальних роликів про сучасні досягнення в науці, а також наукове пояснення складних речей простими словами.Українською перекладено та озвучено понад 100 відео таких відомих у світі каналів як MinuteEarth, AsapScience, MinutePhysics, Stated Clearly, TED, TED-Ed, Veritassium та інших.

Наука та Всесвіт

На каналі можна переглянути науково-популярні відеоролики на тему Всесвіту, природи, людине і не лише. За словами авторів каналу, багато людей навіть не уявляють, що таке сучасна наука і над чим зараз працюють вчені у світі.

Канал буде цікавим для тих, хто цікавиться тим, що відбувається у науковому світі, та бажає знати, яким буде наше майбутнє.

toBeUkrainian – Переклади українською

На цьому каналі є багато іноземних відео з перекладом та озвучкою українською мовою. Математика, фізика, хімія, біологія та інші шкільні предмети, які здавалися нудними, стануть цікавими. На даний час озвучені відео з популярних англомовних каналів Vsause, Vsause3, Numberphile, Harvard Medical School.

Можна дізнатися багато цікавих наукових фактів про речі, що нас оточують.

Laсuna

Переглядаючи відео на цьому каналі, можна дізнатися про значення різних наукових термінів і отримати відповіді на запитання, які стосуються науки. Наприклад, чому у нас всього по два? Чи звідки взялися геї? Чи що таке парейдолія? Пояснюють досить просто, доступно та цікаво.

Наукова світлиця 

Канал, який транслює Інтелект TV — інтернет-проект Малої академії наук України. Можна переглянути науково-пізнавальні програми, документальні фільми, лекції та виступи науковців. За словами авторів, програми розраховані на молодіжну аудиторію, покликані популяризувати вітчизняну науку та спрощені для сприйняття пересічними людьми.

Клятий раціоналіст

Це науково-популярний канал з оригінальною назвою, яка характеризує стилістику відеороликів. Скептицизм, розвіювання міфів, презумпція наукового методу - все там!

360 Наука

На каналі розміщені ролики, які розповідають про біографії вчених, дослідження космосу та інші цікаві наукові факти. Відео оформлено у вигляді подкастів з нарізкою тематичних фото, сприймається легко та захоплююче. Щоправда, відеороликів не дуже багато і їх кількість зростає досить повільно.

Alpha Centauri Ukraine

Канал створений групою ентузіастів, які перекладають західні наукові ролики. Переважно на космічну тематику.Головна мета проекту – популяризація науки і розвиток наукового мислення у всіх людей.

Майстерня озвучення

Канал професійно перекладає та озвучує цікаві та важливі короткометражки наукової тематики.

Поки що на каналі не дуже багато роликів, але усі вони гарної якості.

Ремонт техніки

15x4 Talks

15x4 - це відкритий науково-популярний лекторій. Кожен охочий може приєднатися і стати лектором проекту. Лекції недовгі, доступно пояснюють різноманітні наукові явища, поняття, факти тощо. Тематика різноманітна – від шизофренії, культури сексу та рейдерства до штучного інтелекту. Проект український, лекції – російською мовою.