Мальовнича Полтавщина: маршрут вихідного дня

Мальовнича Полтавщина: маршрут вихідного дня Фото: businessvisit.com.ua
Таємнича Диканька

На Полтавщину їдуть за історією та за українським  колоритом.  В Полтаві переламався хід історії Європи після визначної Полтавської битви. На Полтавщині народились Гоголь, Котляревський, жив Панас Мирний, це колиска української літературної мови. На  Полтавщині готують справжні українські галушки та ліплять відомі всьому світу опішнянські горщики.

Полтавщина знаходиться у центрі України – дістатися сюди дуже легко, тому радимо сірі осінньо-зимові дні розрадити цікавою подорожжю. А ми розкажемо про найцікавіші місця, які варті того, аби побачити. Вдягайтесь тепло, взувайтесь зручно і гайда з нами!

Полтава: затишне європейське місто

Полтава вас зустріне багатьма пам’ятками – тут гарно збереглась давня архітектура, тому звичайна прогулянка байдужим не залишить. Ідіть до Іванової гори - це історичний центр Полтави, найкращий оглядовий майданчик міста із Білою альтанкою. Тут у 17 столітті була Полтавська фортеця, яка три місяці стримувала наступ шведів. Побачите чудовий краєвид на долини Ворскли з Хрестовоздвиженським монастирем  і сфотографуєтесь біля пам’ятника Галушці.

Зовсім поруч - Полтавський краєзнавчий музей із 40 музейними залами і сховищами, де міститься  більше 300 тис. експонатів, серед яких - давньоєгипетська колекція, твори античного та східного мистецтва, козацькі реліквії.

Далі радимо Круглу площу. Це центральна площа міста у формі кільця, а посередині – Корпусний сад, улюблене місце відпочинку полтавців. Площа Корпусного саду – 6 га, і є 8 радіальних алей.  Подейкують, що саме на місці Корпусного саду Петро І зустрічався із захисниками Полтави.

Музей-садиба Котляревського

На вигляд – звичайнісінька українська хатка, також на Івановій горі. Неподалік є сарай, комора та колодязь із журавлем, а навколо - тин і квіти. Будівля має п’ять невеличких кімнат. У кімнатах залишилися деякі збережені особисті речі письменника: комод, дзеркало, ломбардний столик, картина. Саме тут була створена знаменита «Енеїда».

Поле Полтавської битви та музей

Поле Полтавської битви - заповідник, єдиний в Україні, що входить до Міжнародної організації військово-історичних музеїв під егідою ЮНЕСКО.
Колекція музею налічує понад 8 тис. експонатів - зброя, нагороди, прапори, обмундирування і спорядження російської та шведської армій, особисті речі Петра I і його сподвижників. Є тут озвучена діорама Полтавського бою.

Музей дальньої авіації

Якщо поїдете з дітьми, вони будуть у захваті від Музею дальньої авіації. Він знаходиться на території Полтавського військового аеродрому. Тут є  справжні літаки.  ТУ-160 — єдиний, що  залишився в Україні. Зараз він є головною визначною пам’яткою музею. Також  Су-15, Ту-95МС, Ту-22КД, Ту-134УБЛ, Ту-22М2, Ту-22М3, Ту-16, Ан-2. Є можливість піднятися в кабіни, які, до речі, знаходяться повністю в робочому стані, а також зробити фото на пам'ять, в тому числі в кабінах літаків. Щоправда, екскурсію треба замовляти заздалегідь, ціни – демократичні.

Також дітям сподобається алея гоголівських героїв – там можна зустріти Солоху, Вакулу-коваля, Панночку та інших.

Музей Панаса Мирного

Музей знаходиться далеченько від центру, але туди варто завітати. Уявіть, що у письменника Панаса Мирного, який  жив тут 17 останніх років життя, у гостях бували Леся Українка і Олена Пчілка, Михайло  Коцюбинський та Василь Стефаник, а також Марія Заньковецька та Микола Лисенко. Тут зберігається більше 150 рукописів, особисті речі, книги, фотографії та документи класика.

Полтава – досить розвинуте місто. Із ночівлею проблем не виникне. Є ряд готелів на будь-який гаманець і, як і скрізь, можна винайняти звичайну квартиру на ніч. Закладів харчування також вистачає.

Поїхали далі: Диканька

Диканька – найтаємничіше місце Полтавщини, про яке Микола Гоголь розповів усьому світові. Тут є Троїцька церква, яку розписував Вакула у «Вечорах на хуторі поблизу Диканьки». Побачите відому арку, що її прозвали «триумфальною», бо здійснює бажання, якщо пройтися під нею. Поруч – відомі Кочубеївські дуби, яким вже понад 800 років. Місцеві люблять розповідати легенду про те,  що тут Мотря Кочубей зустрічалася із Мазепою.

У Диканці можна зануритись у побут українського села тих часів: побачити хату заможного селянина, кузню, шинок і багато інших колоритних картинок.

Поблизу Диканьки (село Великі Будища) є Музей українського весілля. Тут можна побачити  весільне оздоблення різних часів, предмети побуту, вишиті сорочки та рушники. Крім огляду музею, тут пропонують здійснити обряд українського весілля і знайдуть ролі і костюми.  А ще подейкують: якщо дівчина одягнеться тут у весільне плаття, то і заміж скоро вийде.

У Диканьці можна зупинитись на ніч – є готель та  приватні садиби

Гоголеве

Неподалік Шишак на Полтавщині є село Гоголеве – дивовижне місце, музей-заповідник. Альтанки, сад, ставки – все це надихало класика. Тут є пам’ятник Гоголю, маєток батьків Гоголя та могила. Кажуть, майже всі сини у родині Гоголів-Яновських помирали ще в дитячому віці. Це пов’язували із прокляттями, що ніби були наврочені на дім. Можливо, саме тому й сам Микола Гоголь писав про нечисть, духів та мертвих душ.
Місця у Гоголеві дужі мальовничі у будь-яку пору року, навіть у зимовий час. Навіть повітря тут пронизане загадками та легендами.

Опішня – справжня родзинка Полтавщини

Опішнянські майстри славні на весь світ. Тут і розташований Національний музей-заповідник  українського гончарства, якого не знайдеш у всій Європі. У виставкових залах – цінні експонати та книги.
На заповідній території площею в 7 га також є комплекс земської губернської гончарної майстерні , заводи «Керамік», «Художній керамік», Меморіальний музей-садиба заслуженого майстра народної творчості України Олександри Селюченко та Музей-садиба гончарської родини Пошивайлів.

На згадку про Опішню можна забрати горщика, зліпленого власноруч, але перед тим потрібно домовитися про майстер-клас та зробити полтавський керамічний шедевр.
Звичайно, ще однією родзинкою Полтавщини є Великі Сорочинці із відомим ярмарком, проте радимо його відвідати все ж улітку.

В Опішні є готель «Старий хутір»,  де можна залишитись на ніч.

Миргород – місто-зразок з історією

Миргород – це також особливий колорит Полтавщини. Чотири роки тому у Греції Генеральна асамблея Всесвітньої федерації водолікування та кліматолікування присвоїла йому титул «Кращий курорт світу».
Історія міста починається з ХІІ–ХІІІ сторіччя – це був сторожовий пост Київської Русі. Пізніше це було полкове містечко українського козацтва. Історія курорту Миргород нараховує 100 років. Із  бювету із знаменитою водою «Миргородська» можна пити воду абсолютно безкоштовно у будь-якій кількості.

Дух Гоголя тут скрізь: і пам’ятник письменнику, і вулиця Гоголя. Готель і ресторан також мають назву "Гоголь". Пам’ятник Гоголю стоїть неподалік від "миргородської калюжі", яку він описав у збірці "Миргород".
Зараз «миргородська калюжа» – це мальовничий ставок, біля якого люблять гуляти й місцеві жителі, і курортники. Тут можна познайомитися ближче з гоголівськими героями-скульптурами та сфотографуватися з ними.

У Миргороді є Краєзнавчий музей, Музей Гоголя та Музей кераміки.
Тут дуже приємно і просто гуляти. Ошатні вулиці, охайні будинки. Місто в області полюбляють ставити у приклад.

Подорож гоголівськими місцями незвичайна, бо можна поєднати кілька оригінальних зустрічей з Гоголем в одній мандрівці. Таку поїздку краще здійснювати власним авто за маршрутом Великі Сорочинці – Гоголеве – Диканька – Миргород. На дорогу піде близько трьох годин плюс час на огляд пам’яток і музеїв.

Звичайно, Полтавщина – це не лише Полтава та Гоголівські місця. Полтавщина – це і промисловість у Кременчуці та Горішніх Плавнях. І неймовірна природа – ліси, відома гора Пивиха на Кременчуцькому морі. Але на Пивиху – краще літом, тому це вже інша історія.

Автор: Анна Данилова


Схожi новини
Найцікавіші місця світу, де платять за проживання Найцікавіші місця світу, де платять за проживання
Найцікавіші місця світу, де платять за проживання У світі є міста та села, де влада настільки зацікавлена в нових мешканцях, що готова за це платити
Подорожі
Куди можна полетіли дешевше: Стали відомі маршрути Ryanair Куди можна полетіли дешевше: Стали відомі маршрути Ryanair
Куди можна полетіли дешевше: Стали відомі маршрути Ryanair Лоукостер Ryanair почне виконувати авіарейси до України з 6 європейських країн.
Подорожі
Місця, які виконують бажання: куди поїхати закоханим Місця, які виконують бажання: куди поїхати закоханим
Місця, які виконують бажання: куди поїхати закоханим Добірка найкращих місць Європи, де можна загадати бажання про вічне кохання
Подорожі
Останнi новини
Взрывы под Ичней осуществили с помощью телефона — Матиос
Взрывы под Ичней осуществили с помощью телефона — Матиос
Порошенко предложил передать Андреевскую церковь в пользование Константинопольского патриархата
Порошенко предложил передать Андреевскую церковь в пользование Константинопольского патриархата
В России сотрудника Amnesty International похитили и обещали убить
В России сотрудника Amnesty International похитили и обещали убить
В Украине начали штрафовать попавшихся на TruCAM водителей
В Украине начали штрафовать попавшихся на TruCAM водителей
ЕС утвердил новый режим санкций против РФ
ЕС утвердил новый режим санкций против РФ
В Киеве официально начался отопительный сезон - КГГА
В Киеве официально начался отопительный сезон - КГГА
Взрывы на артскладах: более 90 человек все еще находятся в больницах Ични
Взрывы на артскладах: более 90 человек все еще находятся в больницах Ични
Порошенко подписал указ о защите Черного и Азовского морей
Порошенко подписал указ о защите Черного и Азовского морей
Волкер уже несколько недель договаривается с Сурковым по миротворцам на Донбассе
Волкер уже несколько недель договаривается с Сурковым по миротворцам на Донбассе
"Нафтогаз" начал поставки газа для подачи горячей воды Киеву
"Нафтогаз" начал поставки газа для подачи горячей воды Киеву
Киевский патриархат призывает начать подготовку к Объединительному Собору
Киевский патриархат призывает начать подготовку к Объединительному Собору
На Донбассе сдался боевик, минировавший полтора года зерновые поля
На Донбассе сдался боевик, минировавший полтора года зерновые поля
Порошенко: Нужны системные решения после пожара под Ичней
Порошенко: Нужны системные решения после пожара под Ичней
Священный Синод снял с Филарета анафему продолжительностью 21 год
Священный Синод снял с Филарета анафему продолжительностью 21 год
СНБО поддержал предложение Порошенко о повышении зарплат военным на 35-37%
СНБО поддержал предложение Порошенко о повышении зарплат военным на 35-37%
Нацсовет назначил внеплановую проверку телеканала NewsOne
Нацсовет назначил внеплановую проверку телеканала NewsOne