27 березня 2018 21:19

Найцікавіші місця світу, де платять за проживання

Навіть мальовничим містам бракує мешканців
Навіть мальовничим містам бракує мешканців

Мріяли колись жити в іншій країні і отримувати за це гроші? У світі є місця, де влада настільки зацікавлена в нових мешканцях, що готова за це платити.

Багато людей у всьому світі навіть не підозрюють, що на нашій планеті існує безліч міст, які готові платити людям, щоб вони переселилися жити до них. Дивно, але з тих чи інших причин в цих містах необхідно збільшити кількість мешканців.

Адміністрації таких міст пропонують чималі суми молодим фахівцям, які готові жити й працювати в їхньому місті. Влада інших містечок роздає безкоштовно землю для будівництва житла в обмін на ідеї для розвитку громади.

Зацікавилися? Читайте детальний огляд.

Найбільше міст, де пропонують гроші за проживання та роботу задля розвитку місцевості, у США. Це країна можливостей, особливо для молодих, розумних та наполегливих.

Детройт, США

Скільки: $500 - 2500Причина: відтік населення, погана репутація

Чимало людей мріють перебратися жити до США і навіть не уявляють, що саме в цій країні існує безліч міст, де влада готова платити гроші за проживання в їхній місцевості. Одне з таких міст - Детройт, який на межі 19-20 століття був визнаний автомобільною столицею США, в «золоті часи» він був одним з 10-ти найбільш густонаселених міст Сполучених Штатів. Але до середини 20 століття почав порожніти. Жителі Детройта масово переїхали у привабливіші  міста. Детройт потерпав через високий рівень злочинності та бідності.

Влада Детройта намагається «заманити» нових жителів, які б допомогли підняти економіку міста. Переселенці можуть вибрати собі будь-яке житло із сотень варіантів занедбаних і покинутих будинків. Можна також отримати соціальну виплату на ремонт житла, пільги на придбання нерухомості.

Для того, щоб повернути колишню славу, з 2008 року діє спеціальна програма Challenge Detroit, яка виплачує до 2,5 тисячі доларів всім професійним фахівцям, які переїхали в Детройт.Завдяки державному фінансуванню, а також приватному капіталу була створена особлива підприємницька екосистема, де бізнес-інкубатори, технопарки та венчурні фонди взаємодіють між собою. А молоді талановиті випускники мають всі технічні і матеріальні можливості та повинні протягом року працювати всередині цієї системи, набираючись досвіду і сприяючи розвитку регіону.Ніагара-Фолс, США

Скільки: до $ 7 000 (студентам)Причина: відтік населення

Здавалося б, проживати в такому популярному серед туристів місці з чудовими краєвидами бажає кожен, проте реально чисельність місцевого населення, що досягла піку в 1960-х роках (102 000 чоловік), з того часу скоротилася вдвічі.

Місто поблизу Ніагарського водоспаду намагається залучити молодь. Програма розвитку громади Ніагари пропонує обмеженому числу студентів, які нещодавно закінчили коледжі та вузи, погашення студентського кредиту до $ 7 000. За допомогою програми Live NF місто прагне стати більш привабливим для молодих і талановитих фахівців, які бажають тут жити і працювати. Гроші надають як стимулюючий фактор для роботи на місцевих підприємствах протягом двох років.

Аляска, США

Скільки: залежить від щорічного прибутку штату. Сума становить щонайменше $1000. Причина: суворі умови життя

Для своїх жителів найхолодніший штат США намагається покрити збитки від несприятливого клімату фінансовою пропозицією. З 1976 року існує Перманентний фонд Аляски, куди надходить 25% прибутку штату від обігу нафти і половина доходу безпосередньо розподіляється між жителями регіону. Перші дивіденди були виплачені вже в 1982 році. Їх отримують американці, які прожили на Алясці не менше року і які не мають судимостей.

Для тих, хто любить зиму, снігові пейзажі і неквапливий темп життя, кого не лякають низькі температури, життя на Алясці може виявитися ідеальним.

Кертіс, США

Скільки: безкоштовна ділянкаПричина: для розвитку міста

Невеличке американське містечко Кертіс заохочує майбутніх мешканців грою в гольф та землею. Будь-хто може отримати ділянку для будівництва житла безкоштовно, якщо запропонує дійсно класну ідею щодо поліпшення міської інфраструктури або культури. Ділянки розташовані недалеко від поля для гри в гольф. Воно вважається кращим у Небрасці.

Лінкольн, США

Скільки: безкоштовна ділянкаПричина: відтік населення

Починаючи з минулого століття, штат Канзас, що спеціалізується переважно на сільському господарстві, втрачає мешканців. Щоб хоч якось протистояти цьому процесу, міста Lincoln, Osbourne і Plainville пропонують безкоштовні ділянки землі. У різних містах умови трохи відрізняються, але в цілому від нових власників ділянок хочуть лише, щоб вони побудували там будинок і прожили на ділянці деякий час (близько 5 років).

Нью-Гейвен, США

Скільки: безвідсоткова позика на житло від $ 10 000Причина: безробіття

Тут діє державна програма, створена для збільшення інтересу до міста. Той, хто вперше купує у місті будинок, отримує позику в $ 10 тис. без відсотків. Якщо прожити в будинку більше п'яти років, то кредит повністю списується. Також можна отримати $ 30 тис. для облаштування будинку енергозберігаючими технологіями. Якщо прожити в ньому 10 років, гроші можна не повертати.

У одному з найстаріших міст США розвинена промисловість, і саме тут знаходиться відомий Єльський університет. Такий щедрий бонус – для тих, хто мріяв про кардинальні зміни і кого не лякає місцевий рівень безробіття (7%).

Балтімор, США

Скільки: від $ 5 000 на житлоПричина: погана репутація

Це місто посідає сьоме місце серед найнебезпечніших міст Америки, але воно дуже хоче змінитися. Тому заохочує нових мешканців, які допоможуть у цьому. Влада дає приїжджим $ 5 тис. на покупку будинку в будь-якому районі міста. Суму можна подвоїти, якщо купити покинутий будинок - порожній і нежитловий, який потребує ремонту, але фактично безкоштовно.

Саскачеван, Канада

Скільки: до $ 16 000 (студентам)Причина: для заохочення талановитої молоді

Саскачеван - канадська провінція, яка прагне заохотити студентів та сприяти розвитку місцевості за рахунок молодих та перспективних. Канадським та іноземним випускникам університетів пропонують до 20 тисяч канадських доларів, якщо вони беруть на себе зобов'язання жити і працювати на території провінції протягом семи років.У перші чотири роки виплачується по 10% від суми, а в наступні три - по 20%.

Пайпстоун, Канада

Скільки: гранти для бізнесу до $ 24 000Причина: старіння населення

У канадському місті Пайпстоун роздають землю майже безкоштовно, до того ж влада пропонує великі знижки для тих, хто будує житло на ділянці протягом року. Крім цього, для початку ведення бізнесу місто пропонує гранти до 32 тисяч канадських доларів ($ 24 тис.)

Місіма, Японія

Скільки: близько $ 5 000 одноразово, щомісячна допомогаПричина: для розвитку сільського господарства

Самотніх любителів сільського господарства чи риболовлі чекає японське поселення Місіма (не плутати з містом Місіма). Село знаходиться на трьох невеликих островах, а населення складає всього близько 400 людей, і в основному це пенсіонери.

Місіма пропонує японцям 100 тисяч ієн (близько $ 840), щоб покрити витрати на переїзд, і щомісячну допомогу в перші три роки проживання в цьому селі. Тут можна орендувати будинок з трьома спальнями за 23 тисячі ієн ($ 207) на місяць. І ще  новим мешканцям безкоштовно дають корову (або еквівалент - $4450). Самотні щомісяця отримують близько $ 760, одружені – по $ 896.

Сім’ям доплачують ще по $89 в місяць на кожну дитину.

Вимоги до охочих переїхати прості: вік - не більше 55 років, потрібно бути працьовитим і цінувати сімейні цінності. До речі, влада створила особливий проект, який допомагає самотнім приїжджим влаштувати особисте життя.

Якщо їхати далеко від домівки не хочеться, можна знайти варіанти для економного переселення в Європі. Навіть у країнах з високим рівнем життя є місця, де бракує мешканців.

Оттенштейн, Німеччина

Скільки: безкоштовна земельна ділянкаПричина: відтік молодого населення

У невеликій громаді в Нижній Саксонії мешкає близько 1 000 осіб і кількість жителів поступово зменшується, оскільки молоді люди вважають за краще переїжджати до міста. І коли початкова школа опинилася на межі закриття, бургомістр громади ухвалив рішення про безкоштовну роздачу земельних ділянок (оцінених в € 10 000) молодим сім'ям з дітьми. Умова одна: нові господарі повинні облаштуватися в Оттенштейні і побудувати протягом 3 років будинок на виділеній землі.

Понга, Іспанія

Скільки: 3 000 евро молодій парі та при народженні дитиниПричина: відтік населення

Це чудове маленьке село на заповідних територіях північного сходу Іспанії є одним з найстаріших в країні. Однак, незважаючи на краєвиди, протягом багатьох років чисельність населення зменшується.

Для залучення молодих жителів і посилення економіки місцева влада пропонує € 3 тис. кожній молодій парі, яка переїде туди жити. Плюс до цього за кожну народжену дитину в селі також виплачують € 3 тис. Головна умова – прожити у селі щонайменше п’ять років. Борміда, Італія

Скільки: 2 000 євроПричина: безробіття

Гірське село Борміда знаходиться в провінції Савона на північному заході Італії, приблизно в 80 кілометрах від Генуї. Поселення розташоване високо в горах, але при цьому недалеко від моря. Повітря там дуже чисте, а природа – казково мальовнича.

Мерія міста обіцяє заплатити 2 тисячі євро кожному, хто переїде туди жити. При цьому для переселенців оренда чудової квартири коштуватиме всього 50 євро на місяць.

Пропозицією вже зацікавилася величезна кількість людей з різних країн, проте є нюанс: у селі практично немає роботи. Жителі в основному займаються фермерством і тримають домашніх тварин.

Утрехт, Нідерланди

Скільки: близько $ 1 000Причина: експеримент

В одному місті вирішили провести соціальний експеримент: як зміниться життя мешканців, якщо всі просто так будуть отримувати гроші щомісяця? Можливо, люди стануть лінивими, чи, навпаки, витрачатимуть сили на щось корисне.Учасники були розділені на шість груп відповідно до різних умов експерименту, проте кожному щомісяця виплачується €960 на проживання, а в одній з груп пропонують ще додатково €150 за участь у волонтерських програмах.

Цікаво, чи підхопить ідею подібного експерименту влада інших міст?