6 листопада 2017 13:35

У кого із зірок знайшли офшорні рахунки

У світі триває черговий офшорний скандал
У світі триває черговий офшорний скандал

Репортери Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) у неділю, 5 листопада, оприлюднили новий масив документів, у яких ідеться про податкові оборудки та резонансні ділові контакти відомих осіб. Новий витік даних, який журналісти за масштабами порівнюють зі скандально відомими «Панамськими документами» 2016 року, назвали «Райськими документами», або «документами райських островів» («Paradise Papers»), оскільки в них йдеться про офшорні фірми, зареєстровані на таких островах як Бермудські, Кайманові тощо. У цих документах згадуються імена понад 120 політиків з майже 50 країн світу, а також підприємства, спортсмени, бізнесмени, поп-зірки, генерал НАТО і навіть англійська королева, повідомляє Deutsche Welle.

Цього разу в офшорах знайшли гроші Мадонни, Боно та Кіри Найтлі, повідомляє видання «Вести».

Мадонна вклала акції в медичний центр, а лідер групи U2 Боно в 2007 році став співвласником торгового центру Ausra Mall в невеличкому литовському містечку Утена.

Втім, фронтмен U2 просто мав частку в офшорній мальтійській компанії «Nude Estates», яка й купила торговий центр.

При цьому представник співака повідомив, що вокаліст був малоактивним інвестором в офшорні фірми.

Голлівудська зірка Кіра Найтлі зробила інвестиції в компанію нерухомості в Джерсі.

Королева Британії Єлизавета II інвестувала 10 млн. фунтів, або 13 млн. доларів, в офшори. У 2004 і 2005 роках герцогство Ланкастерське, котре управляє особистими фінансами королеви, які становлять 500 млн фунтів, інвестувало кошти в дві офшорні компанії на Бермудських та Кайманових островах.

Фонд на Кайманових островах, у свою чергу, вкладав гроші в компанію, яка контролює скандальну фінансову організацію BrightHouse у Великобританії. BrightHouse надавала мікропозики клієнтам під майже 100% річних. У жовтні цього року наглядові органи визнали умови багатьох позик несправедливими і зобов'язали BrightHouse виплатити майже 15 млн. фунтів компенсації 250 тисячам клієнтів.

Крім того, інвестиції королеви були зроблені і в компанію Threshers – мережу британських магазинів, яка збанкрутувала, заборгувавши 17,5 млн. фунтів податків і залишивши без роботи 6 тисяч осіб.

У герцогстві розповіли, що таким чином королева не порушує ніяких законів. Там також запевнили, що Єлизавета II справно платить податки.

Послугами «райських офшорів» користувалася й королева Йорданії Нур аль-Хусейн: вона була вказана бенефіціаром двох трастів на острові Джерсі.

Ще однією, в деякому роді «зірковою», постаттю з «Райських документів» виявився відставний генерал армії США Уеслі Кларк, колишній командувач штабом НАТО в Європі, повідомляє «Новое время».

Уеслі Кларк був директором компанії, що займається азартними онлайн-іграми, у цієї фірми були дочірні структури в офшорах.

Втім, офшорні скандали із зірками спалахували й раніше.

Так, влітку цього року громадськість дізналася про офшорні справи футбольної зірки Кріштіану Роналду.

Португальцю інкримінують ухиляння від сплати 14,7 млн. євро з прибутків, отриманих за використання його образу з рекламною метою, з 2011 до 2014 року.

Для цього в 2010 році було створено офшорну компанію Tollin Associates LTD, зареєстровану на Віргінських островах. У свою чергу, пізніше вона передала відповідні права ірландській Multisports & Image Management LTD. Таким чином, на думку звинувачення, футболіст суттєво не доплатив до іспанської скарбниці, зазначає «Еспресо.TV».

Варто зазначити, що судова тяганина довкола Роналду запам’яталася у тому числі й незграбними спробами футболіста виправдатися, передає «Lenta.ru».

Я багато чого в цьому не розумію, тому що закінчив шість класів школи. Єдине, що я добре вмію робити, – це грати в футбол. Якщо виникли якісь питання, я доплачу Іспанії. Давайте позбудемося цієї проблеми, і ви залишите мене в спокої. Дозвольте мені сфокусуватися на футболі», – заявив Роналду під час чергового засідання суду у вересні і запропонував «заглянути в його чесні очі, які не можуть брехати».