У пошуках обраного: 7 крутих фанатських теорій напередодні старту «Гри престолів»

У пошуках обраного: 7 крутих фанатських теорій напередодні старту «Гри престолів» Фото: Nicstyle
У пошуках обраного: 7 крутих фанатських теорій напередодні старту «Гри престолів»

Свято наближається. 17 липня (а американські глядачі 16-го) ми починаємо дивитися передостанній сезон «Гри престолів»! Довгоочікуваний – адже випуск серіалу посунули на три місяці через те, що зиму, яка нарешті настала, треба було знімати взимку. Непередбачуваний – бо книжки Мартіна закінчилися ще на 5-му сезоні, і чого нам чекати, знає лише знімальна група. Тож поки до старту залишаються лічені години, згадуємо всі круті і правдоподібні фанатські теорії, з якими вступаємо у сьомий сезон.  І, звісно, тут є спойлери до попередніх шести сезонів шоу.

 

Зима вже тут. Передостанній сезон «Гри престолів» стартує в Європі 17 липня.

 

Джеймі вб’є Серсею

Ми знаємо про пророцтво, яке Серсея маленькою отримала від провидиці Меґґі-Жаби. Дещо з цього передбачення вже збулося: те, що Серсея вийшла заміж за короля, а не за принца. Що у короля було двадцятеро дітей, а у неї лише троє – з золотими коронами і золотими кучерями. І те, що вона стала королевою.

 

Меґґі-Жаба напророкувала Серсеї корону і смерть від рук молодшого брата.

«Але потім прийде інша – молодша і красивіша. Вона повалить тебе і відбере все, що тобі належить», - це вже схоже на очікуване пришестя Дейєнеріс і її ймовірну перемогу в битві за Залізний трон.

У четвертій книзі саги «Пісня криги і полум’я», «Бенкет для воронів», є продовження пророцтва, яке не увійшло до серіалу: «І коли тебе потоплять твої сльози, валонкар схопить руками твоє біле бліде горло і вичавить з тебе життя». Валірійською «валонкар» значить молодший брат. Тобто потенційні вбивці Серсеї – її брат-близнюк Джеймі або ненависний нею карлик Тіріон. І хоч у Тіріона є купа причин для вбивства Серсеї, видається, що саме Джеймі порішить її.

 

Серсея вміє розбиратися з ворогами, але чи зможе відвести свою загибель?

З точки зору сюжету, це буде трагічний, але елегантний фінал розвитку їхніх стосунків. Спочатку брат-близнюк готовий на все заради своєї коханки-сестри, наприклад, викинути з башти хлопчика, що випадково стає свідком їхніх любощів. З часом Джеймі все більше жахається того, на якого монстра вона перетворюється. Пам’ятаєте, як він дивився на неї у фіналі шостого сезону? Коли Серсея підірвала собор Бейлора, тим самим підштовхнувши до самогубства їхнього сина Томмена, Джеймі побачив її в іншому світлі. Ніщо не вказує на те, що королева відмовиться від кривавих методів керування країною, а Джеймі вже не вперше вбивати монархів. 

 

Царевбивця. Королевовбивця?

В цій теорії є одне «але». У пророцтві йдеться, що Серсею задушать руками, а, як відомо, у Джеймі лише одна рука. Чи його золотий протез може зійти за другу руку? Чи це автоматично дискваліфікує його?

 

Джендрі повернеться, щоб кувати валірійську сталь

Востаннє ми бачили Джендрі – позашлюбного сина Роберта Баратеона – в третьому сезоні, коли сер Давос відпускає його після спроб Мілісандри принести хлопця в жертву. Теорію, що він повернеться у наступному сезоні, вже підтвердив Джо Демсі – актор, що грає Джендрі. Тим паче, що його бачили у Белфасті, як раз там, де знімають серіал. Ба більше, на одному підпільному відео зі зйомок видно, що шлях Джендрі перетнеться з сером Давосом і Тіріоном, і що Джендрі вимахує бойовим молотом свого батька, яким той вбив Рейгара Тарґарієна.

 

Джендрі ще зіграє свою роль. Що не кажи, єдиний спадкоємець Баратеона.

Фанати вважають, що коваль Джендрі якимось чином зміг розкрити секрет виготовлення валірійської сталі. Можливо, не без допомоги Сема, який в Цитаделі шукає секрет ефективної зброї проти білих ходаків. І завдяки йому людство може отримати шанс на спасіння.

 

Сем – оповідач історії «Гри престолів»

Минулого сезону Семвелл Тарлі нарешті розпочав вчитися на мейстера. А чи помітили ви великий гіроскоп всередині Цитаделі, точнісінько такий самий, як на початку заставки серіалу? Можливо, це натяк? І якийсь мейстер, а може, сам Сем чи його син розповідають нам цю історію.

 

Гіроскоп у Цитаделі і на початку шоу – натяк на те, що це Сем розповідає нам історію?

Це не заперечив Джон Бредлі, виконавець ролі Сема у серіалі, який в одному інтерв’ю сказав: «Думаю, що це може мати багато смислів. Одна з теорій полягає в тому, що все, що ми бачимо, і як ми проживаємо «Гру престолів» - це Сем, що розповідає нам цю історію».

А якщо це все Сем нам розповідає, то чи він не прикрашає діяння свого друга Джона Сноу і не ставиться упереджено до інших персонажів?

 

Сем Тарлі – не просто милий товстун, якого поставили для контрасту із Джоном Сноу. Він точно знайде щось важливе у Цитаделі.

З іншого боку, у книгах у кожному розділі оповідь ведеться з перспективи певного персонажа – в цих різних правдах, протилежних мотиваціях і криється одна з привабливостей саги, яку непросто відтворити на екрані. 

 

Тіріон Ланністер – насправді Тарґарієн

Карлика Тіріона, м’яко кажучи, недолюблювали в родині, а татусь Ланністер взагалі дивився на нього з огидою. Можливо, він мав причину. Фанати впевнені, що Божевільний король Ейрис Тарґарієн не рівно дихав в сторону дружини свого правиці Тайвіна. Чи то король щиро любив Йоанну чи просто домагався – тут версії розходяться, але нібито плодом їхнього зв’язку і став Тіріон, який в такому випадку доводиться зведеним братом Дейєнеріс.

 

Брат і сестра?

У книгах Тіріон зовсім не схожий на кіношний образ Пітера Дінклейджа. У нього світле волосся, одне око чорне, а інше зелене. Він трохи більше нагадує Тарґарієнів з їхнім сріблястим волоссям і бузковими очима.

 

Фанати впевнені, розумник Тіріон ще осідлає дракона.

Опосередковано на цю спорідненість вказує і історія дому Тарґарієн. Як відомо, на їхньому гербі зображено трьох драконів, адже триста років до того троє Тарґарієнів підкорили Вестерос на трьох драконах. Тепер історія може повторитися. У Дейєнеріс є рівно три дракони: один для неї, другий можна віддати її племіннику Джонові Сноу (про те, що вони родичі, ми вже знаємо напевне), третій дракон досі вакантний. І Тіріон – основний претендент на це місце. При чому минулого сезону він намагався спілкуватися з драконами в Меерині, і вони його не з’їли. А це неабищо.

 

Бран зруйнує Мур і доведе короля до божевілля

Якщо у серіалі є Мур, то він врешті-решт має завалитися. Фанати переконані, що до цього докладе руку Бран. Буквально.

 

Від Брана поки одні неприємності.

Каліцтво розкрило його надзвичайні здібності, з якими він, на жаль, не завжди може впоратися. Як ви пригадуєте, минулого сезону Бран в одному із своїх видінь побачив Короля Ночі – ватажка білих ходаків. Той залишив слід на руці хлопця, за допомогою якого ходаки змогли знайти його навіть у таємному зачарованому сховку. Мур, як відомо, не тільки купа криги, а й сильні закляття, що оберігають світ живих від зомбаків з земель вічної зими. Але що буде, якщо Бран із знаком Короля Ночі пройде скрізь Мур? Чи не запустить він усю цю нечисть у Вестерос?

 

Якщо Бран говорив із своїм юним татом, то що заважає йому наговорити щось Божевільному Королю?

А ще подейкують, що всю цю катавасію в Вестеросі теж почав Бран. Ми ж бачили, що у своїх видіннях хлопець може звертатися до людей в минулому. Він кликав молодого Неда Старка біля Башти Радості, і той почув свого сина! А що, як Бран вирішить виправити все, змінити історію, і почне говорити до короля Ейриса Тарґарієна? Але щось знову піде не так. Король чутиме голоси, але інтерпретуватиме їх неправильно. Ну і почне катувати всіх підряд, планувати знищення культурних пам’яток столиці разом із місцевим населенням. Виглядає вірогідно, а вам як здається?

 

Джон Сноу – обраний. Він врятує світ

Теорія, що Джон Сноу - Азор Ахай, відома всім справжнім фанатам. І з кожним сезоном вона знаходить більше і більше підтверджень. Старовинне передбачення каже, що обіцяний принц Азор Ахай «народиться серед солі і диму під кровавою зіркою». Сцена народження Джона в минулому сезоні підтверджує принаймні половину пророцтва.

 

Джон помирав і воскресав. Кому, як не йому, бути обраним?

Коли молодий Нед Старк зайшов до кімнати у Вежі Радості, де його сестра Ліанна щойно народила хлопчика, камера показує нам меч, який Нед поклав в ногах своєї сестри. Цей меч належав серу Артурові Двейну, якого Старк мусив здолати, щоб проникнути до Вежі. І зроблено його було з «серця зірки, що впала».

«Сіль і дим» можуть відсилати до сцени воскресіння Джона. Він переродився, коли жриця вогню і диму Мелісандра повернула його до життя у присутності екс-контрабандиста сера Давоса, просякнутого морською сіллю.

 

За останній сезон Джон здобув впливових родичів і корону.

Також легенда свідчить, що попередній Азор Ахай, який переміг білих ходаків тисячі років до того, кував супер-меч, охолоджуючи сталь у крові своєї коханої. Тож втрата Джоном Сноу його коханої Іґрітт може теж розглядатися як жертва, яку він приніс заради обов’язку.

Для справедливості варто сказати, що претендентами на звання Азора Ахая можна гатити греблю. От Мелісандра була переконана, що обраним був Станніс Баратеон (вибув). Шанувальники також називають Джеймі Ланністера, Дейєнеріс і навіть сера Давоса. Виконавець ролі Сноу Кіт Герінгтон казав, що особисто він не вірить у цю теорію. Але він також казав, що Джон Сноу ніколи не воскресне, тож я би не закликав сильно йому довіряти.

 

Нед Старк – живий

Так, ми бачили, як його голова котилася площею перед собором Бейлора, але ж в «Грі престолів» ніхто не помирає остаточно. Джон Сноу, Пес, Берік Дондерріон, Гора і Кейтлін Старк у книзі – всі вони «воскресали» одне за одним.

 

Авторам серіалу все важче перевершувати те, що понавигадували фани. Одна з найбожевільніших теорій – що Нед Старк живий.

Згідно з цією теорією супер-вбивця Якен Хгар і Нед Старк були ув’язнені в тій самій в’язниці в той самий час. Адже Арія вперше зустрічає Безликого, коли того переводять з в’язниці Червоної фортеці. Але ж, очевидно, що такого як  Якен Хгар не просто спіймати. Можливо, що він дав себе ув’язнити з певною метою, наприклад, Варис заплатив йому за підміну Неда на страті. Щодо того, як це відбувалося, версії розходяться.

Перша: Якен підмінив Неда якимось мертвим в’язнем. Друга: що учителя фехтування Арії Сиріо Фореля не вбили, а він врешті решт теж опинився у в’язниці. Там йому дали обличчя Неда, і Сиріо пожертвував собою заради нього. Або ж Сиріо був насправді Безликим, він підмінив Неда, а потім набув подоби людини, яку ми знаємо як Якен Хгар. Тому, коли Якен каже Арії, що «Є тільки один бог, і дівчинка знає його ім’я», звучить дуже подібно до того, що Сиріо казав їй: «Є тільки один бог, і його ім’я – Смерть».

 

А ви хочете, щоб Шон Бін повернувся у шоу?

На те, що Неда підмінили, у книзі вказують (або ні) численні натяки. Сансі здається, що голова Неда, яку виставили на стіні Червоної Фортеці, зовсім не схожа на батькову. А дружина Кейтлін відзначає, що його кістки виглядали меншими. Але тоді скажіть, де ж був врятований Нед, коли майже всю його родину порізали як свиней?

Що ж, післязавтра дізнаємося.

 

 

Автор: Федір Підлісний

Схожi новини
Цікаві вихідні у столиці: смачно, весело та пізнавально-науково Цікаві вихідні у столиці: смачно, весело та пізнавально-науково
Цікаві вихідні у столиці: смачно, весело та пізнавально-науково Відбудеться одразу кілька смачних фестивалів, корисне сімейне свято, незвичайні квести для дітей, змагання з вуличного спорту воркауту, шоу електротранспорту
Дозвілля
ТОП-12 найпопулярніших серед іноземців українських локацій для фото ТОП-12 найпопулярніших серед іноземців українських локацій для фото
ТОП-12 найпопулярніших серед іноземців українських локацій для фото Фотобанк проаналізував, які знімки з локаціями з наших міст найчастіше купували за останні п'ять років
Дозвілля
День Незалежності-2017: де буде найцікавіше День Незалежності-2017: де буде найцікавіше
День Незалежності-2017: де буде найцікавіше Концерти, фестивалі, забіг у вишиванках та парад - афіша святкових подій у містах країни
Дозвілля
Останнi новини
Українка встановила рекорд, зібравши найбільшу колекцію зубної пасти
Українка встановила рекорд, зібравши найбільшу колекцію зубної пасти
В Україні зменшилися черги за біометричними паспортами
В Україні зменшилися черги за біометричними паспортами
Слова Трампа обурили КНДР
Слова Трампа обурили КНДР
Аваков роз’яснив, як замовити довідку про несудимість онлайн
Аваков роз’яснив, як замовити довідку про несудимість онлайн
Коли перші колонізатори заселять Місяць?
Коли перші колонізатори заселять Місяць?
Вчені винайшли велику бездротову «зарядку»
Вчені винайшли велику бездротову «зарядку»
Як вплинуть результати виборів в Німеччині на Україну?
Як вплинуть результати виборів в Німеччині на Україну?
На окуповану територію прибули російські безпілотники
На окуповану територію прибули російські безпілотники
Стало відомо, за що вбили голову «Київобленерго»
Стало відомо, за що вбили голову «Київобленерго»
$1,3 млрд. від розміщення єврооблігацій вже зайшли в Україну
$1,3 млрд. від розміщення єврооблігацій вже зайшли в Україну
В жовтні Гриневич зустрінеться з міністром людських ресурсів Угорщини
В жовтні Гриневич зустрінеться з міністром людських ресурсів Угорщини
Запрацював перший енергоблок Південно-Української АЕС
Запрацював перший енергоблок Південно-Української АЕС
Австралія створить власне космічне агенство
Австралія створить власне космічне агенство
ЗСУ беруть участь у військових навчаннях Вишеградської четвірки
ЗСУ беруть участь у військових навчаннях Вишеградської четвірки
Стало відомо, яким став врожай 2017 року
Стало відомо, яким став врожай 2017 року
Facebook і Microsoft проклали кабель на дні океану
Facebook і Microsoft проклали кабель на дні океану