1 березня 2018 21:06

Вибори з полуничкою: як у Росії оголені дівчата агітують голосувати

Красуні закликають на вибори
Красуні закликають на вибори

Скоро в Росії обиратимуть президента. Для багатьох результат волевиявлення народу вже очевидний, але агітувати виборців якось потрібно. Раптом люди, які вже звикли до обличчя у кріслі глави держави, не підуть у кабінки галочку ставити. Тому сусіди вирішили вкласти кошти та творчість не стільки в агітацію за кандидата (по суті, єдиного реального безальтернативного), а в заклики йти на вибори.

Не зовсім зрозуміло, жартували автори чи поставилися до креативу цілком серйозно, але сприймається їхня агітація досить неоднозначно.

В мережі гуляють кілька серій передвиборної агітації із закликом не проігнорувати вибори президента. Частина з них – з еротичним підтекстом.

Автори серії агіток «Вибори: тільки для дорослих», мабуть, вирішили затягти у виборчі тенета юних та політично незайманих хлопців, порівнюючи процес волевиявлення із пікантною забавою.

Напівроздягнені красуні переконують, що йти на вибори – це так по-дорослому.

«Є багато речей, які ти можеш або повинен почати робити, коли стаєш дорослим. Шкодити здоров'ю, одружитися, працювати, водити машину - приємні і не дуже права і обов'язки. Але найкрутіше право - голосувати на виборах», - пояснюють фотопроект з підтекстом його автори. І апелюють до чоловічого самоствердження: «У березні 2018 року ти зможеш визначити долю країни - це дійсно по-дорослому. Зміни хід історії. Хоча б спробуй! Або ти ще занадто малий для цього?»

Агітаційний мотиватор з умовною назвою «Прийди на вибори» теж спрямований більше на чоловічу аудиторію, незалежно від віку. Мальовані красуні на будь-який смак – «виборчі дівчата» - натякають на цікаве продовження дня після голосування.

Набір стікерів «Election girl» поширюється у месенджері Telegram. Також його можна замовити, приєднавшись до тематичної групи у соцмережі Вконтакте.

В коментарях до стікерів та постів користувачі обурюються, що не враховані інтереси жінок та сексуальних меншин. Однак до виборів ще понад два тижні. Може, домалюють чи влаштують фотосесію зі звабливими хлопцями?Хоча, якщо брати до уваги, що за всією цією політично-еротичною агітацією стоїть відомий чоловічий глянцевий журнал, то, мабуть, жінкам та поціновувачам красивого чоловічого тіла на відповідну агітацію сподіватися марно.

Пенсіонери-репери та виборці з пелюшок

До агітаційно-виборчого процесу в Росії залучають усіх, від малого до старого.Наприклад, уральських бабусь та дідусів долучили до політичних піснеспівів та жвавих танців. В інтернеті поширили кліп, в якому пенсіонери, кадети, учасники хору «Росія» і репери в спортивних костюмах на тлі спальних районів Новоуральська та будинків із радянськими гаслами в односкладових римах переконують росіян прийти і проголосувати.

Творчість, щоправда, не оцінили навіть росіяни. Багатьом з них ролик здався «примітивною маячнею, яку соромно дивитися».

Дітей сусіди привчають до голосування змалку. Навіть влаштовують рольові ігри в дитсадках. Судячи з виразу обличчя дітлахів, вони не у захваті від виборів у Росії. Чи то може вони так серйозно перейнялися процесом…

А для того, аби заохотити прийти на вибори широкі маси населення, процес волевиявлення мають перетворити на свято. Принаймні, російські ЗМІ пишуть, що є відповідна настанова.

Перетворення виборів на всенародне свято має, за задумом, підвищити явку. При цьому формат святкування досить вільний. Це може бути ярмарок, культурні чи спортивні заходи. Отже, у росіян свято наближається…

 Автор: Адам Редько