18 липня 2017 08:12

Як подарувати друге життя улюбленим речам?

Ідеї апсайклінгу
Ідеї апсайклінгу

Upcycling – слово, яке все частіше з’являється у щоденному вжитку сучасності. Воно означає нове життя для старих речей, або вторинну переробку. Головна мета таких проектів – це бережливість та екологічність у ставленні до природи та суспільства. Ця ідея реалізується вже в багатьох країнах світу, що борються за екологічність, порятунок природи та людей взагалі. Адже кількість сміття, яке щодня опиняється на звалищі – шалена, і вона зростає так швидко, що науковці давно говорять про цю проблему звідусіль.

«Вирішення є, це усвідомлення проблеми кожною людиною та зменшення обсягів споживання», - вважає Томас Прец, директор Інституту з переробки та утилізації продуктів в Ахерні, Німеччина. Він закликає спинити епоху споживання, та натомість пропонує купувати лише необхідні речі, віддавати перевагу тим, що мають ліпшу якість та можуть прослужити довше. В Україні теж є подібні бізнес-ідеї, що стрімко розвиваються: наприклад, «Зелений птах».

Також в Україні багато молодих дизайнерів використовують старі речі для виготовлення креативного декору та модного одягу. Талановита молодь України розвиває ідею upcycling, оздоблює її новими думками, нестандартними рішеннями та дивує користувачів. Upcycling  - це не просто вторинна переробка, це означає, що стара річ зовсім змінює свою суть, дійсно отримує нове життя: наприклад, народжується блокнот з паперових стаканчиків чи ювелірні прикраси з гільз.

«Тобі подобається якийсь матеріал, і ти вигадуєш для нього новий контекст», - говорить дизайнер Карина Бішоф. Сьогодні ми поділимося з вами ідеями створення краси з речей, які необачно могли опинитися на звалищі. До вашої уваги 20 предметів, яким варто надати другий шанс!

1. Ви любите слухати музику? Як щодо колекції старих вінілових платівок, які давно збирають пил у гаражі? Вони ще можуть прослужити вам – замість креативного настінного годинника!

3. Раптом ваші батьки згадали, що у молодості були частиною рок-гурту? Захоплення минуло, а інструменти лишилися? Нехай музика продовжує дарувати світло, але тепер не в переносному, а у прямому сенсі! Ліхтарі, люстри, бра з музичних інструментів осяють ваш дім приємним світлом та стануть частиною незабутнього інтер’єру. Також засвітитися у вашому домі може старий велосипед, капелюх, посуд та усе, що потрапить під руку в мить натхнення!

 

4. Зі скейтборду, що вже відкатав своє, можна зробити поличку, ліхтар, стілець, драбину, вішак та навіть гойдалку! Дайте волю своїй фантазії.

5. Зовсім креативні та несподівані бувають минулі життя у горщиків для квітів: чашка, ваза, пляшка, чайник, глечик, черепашка, банка з-під чаю чи кави, старі чоботи, та навіть лампочка.

8. Друге життя використаної лампочки: горщик для квітів, люстра, ялинкова прикраса, гірлянда, пісочний годинник, витвір мініатюрного мистецтва з кораблем усередині.

9. Старі двері замість смітника можуть гарно прикрасити вашу оселю. Трюмо, дзеркало, стіл, поличка, рамка для фото та безліч інших цікавинок, які тільки можуть з’явитися завдяки вашій фантазії.

10. Пуфики зі старого одягу. Вони можуть бути різного розміру, форми, кольору. Пошити такий зручний пуфик можна власноруч майже з будь-якого матеріалу: трикотаж, бавовна, ситець, синтетика, - тут важливий лише настрій та сміливість! Також одяг можна перешити на подушки, що створять затишок у домі.

11. Килимок з целюлозних пакетів. Саме ці пакети забруднюють планету найбільше, бо не підлягають біологічному розпаду. Іншим словом, на звалищі вони лежатимуть скільки завгодно, і нічогісінько їм не буде. Вже уявили, як через кілька десятків-сотен літ замість трави земля вкриється тими самими зручними пакетиками з супер-маркетів? Вихід є: подаруйте друге життя цьому непотребу замість викинути його на смітник! А ось такий килимок прослужить вам гарну службу: бо ж це красиво, яскраво, зручно у використанні та його легко мити.

12. Зі старої ванни буде зручний диван або крісла.

13. Пам’ятаєте час, коли ми відчайдушно збирали колекцію улюблених фільмів, записуючи їх на диски? Зараз фільми можна переглянути онлайн без зайвого клопоту. А непотрібні диски можуть перетворитися на яскраві підставки під чашки.

14. Зі шкіряних ременів вийде оригінальна сумка, стілець, крісло, килим чи навіть куртка.

15. Кому потрібна стара комп’ютерна клавіатура, на якій неможливо розібрати літери? Або огризки олівців, які настільки малі, що ними незручно малювати? А от рамка для фото з цих матеріалів стане в нагоді кожному. Ще й покаже, який креативний господар живе у домі.

16. Електричний подовжувач (переноска), що не працює, в один порух стане підсвічником стилю хай-тек.

17. Старі улюблені джинси можуть перетворитися на органайзер, сумку, міні-клумбу, килим, ковдру, спідницю.

20. Старий громіздкий телевізор, який ви замінили на плоский сучасний, тепер відлякує птахів на балконі? І до того ж займає чимало місця.

Ось кілька варіантів креативного використання старого телевізора:

Це лише декілька найкреативніших та найнезвичайніших ідей використання старих речей. Але ваша уява та натхнення не мають меж! Тож створюйте навколо себе прекрасний світ: оригінальний, неповторний, екологічний та казковий. Успіху вам та натхнення! 

 

Автор: Вікторія Гладка