20 жовтня 2017 17:09

5 днів: підсумки. Кривава ДТП у Харкові, медицина по-новому та вибори по-старому

Головні новини тижня
Головні новини тижня

Головні новини тижня з точки зору редакції TVI:

Кривава ДТП у Харкові

Широкого резонансу набула кривава ДТП, яка сталася в середу, 18 жовтня, о 20:45 у Харкові. Як згодом встановило слідство, водій «Лексуса» Олена Зайцева була учасником незаконних вуличних автоперегонів, крім того, в її аналізах експертиза виявила опіати. Згодом Київський районний суд міста Харкова обрав Олені Зайцевій запобіжний захід – арешт на 60 днів. 

Медицина по-новому та вибори по-старому

Головні політичні новини цього тижня, безумовно, прийшли з сесійної зали та з-під стін Верховної Ради. Так, депутати спромоглися підтримати медичну реформу та не підтримати жоден із законопроектів щодо реформування виборчого законодавства. Ухвалена Парламентом медична реформа передбачає зміну принципу фінансування системи охорони здоров'я. З 2018 року в Україні починає працювати національна страхова система, яка буде покривати лікування кожного українця.

Депутати роблять крок назустріч простому українцю

Окрім медичної реформи, Верховна Рада проголосувала за направлення до Конституційного суду обох законопроектів про внесення змін до Конституції у частині щодо скасування депутатської недоторканності. Президент Петро Порошенко очікує, що вже на наступній сесії Верховна Рада підтримає трьомастами голосами відповідні зміни до Конституції України.

Чи хочуть українці мітингувати?

17 листопада розпочалася чергова спроба опозиції зібрати новий Майдан у Києві. Хоча масової підтримки киян мітингарям здобути не вдалося, їхні пригоди все ж стали однією з головних тем у ЗМІ, зокрема, завдяки агресивності радикалів щодо народних депутатів та правоохоронців. Екс-очільник «Правого сектору» Дмитро Ярош не підтримав такі дії, заявивши, що «під час війни битися з хлопцями в українській формі – погано».

Тим не менше, частина опозиціонерів все ще не здається і продовжує мітингувати.

Президент Петро Порошенко, у свою чергу, заявив, що втішений, що його законодавчі ініціативи, які співпадають із вимогами мітингарів, знайшли такий відгук у серцях людей.

Кінорекорд українського фентезі

Український фентезі-фільм «Сторожова застава» за перший вікенд зібрав 8,185 млн. гривень. Це новий рекорд українського кіно в прокаті.

Що нового несе рік прийдешній абітурієнтам

Міністерство освіти і науки України затвердило правила прийому до вищих навчальних закладів на 2018 рік. У документі йдеться про можливість подачі абітурієнтами семи заяв на чотири спеціальності на місця державного й регіонального замовлення. Крім того, Міністерство освіти і науки ввело мінімальний бал для вступу на медичні спеціальності в 150 балів з усіх предметів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Небо стає небезпечним

У Канаді стався перший у світі офіційно зареєстрований випадок зіткнення дрона з пасажирським літаком. Для деяких типів літаків і вертольотів безпілотники становлять серйозну небезпеку.

Однак не меншу небезпеку становлять і більш «традиційні» жителі неба – птахи. Так, нещодавно лелеки вивели з ладу новітній винищувач ізраїльських ВПС F-35I.

Україна повертає західний кордон

Держава відсудила 51 земельну ділянку, розташовану на кордоні. Лише на ділянці Мукачівського прикордонного загону вже повернуто до державної власності 34 земельних ділянки загальною площею понад 132 гектари.

Потепління стосунків з Угорщиною

Угорщина погодилася з освітнім законом України і готова до перемовин. Про це стало відомо після зустрічі міністра освіти та науки України Лілії Гриневич та міністра людських ресурсів Угорщини Золтана Балога.

Користувачі Wi-Fi у небезпеці

Експерти попереджають про небезпеку для всіх користувачів мереж Wi-Fi. Уразливість виявлена в протоколі WPA2, використовуваному для захисту мереж Wi-Fi програмним забезпеченням комп'ютерів, смартфонів, планшетів та інших пристроїв.