15 грудня 2017 17:22

5 днів. Підсумки: Ставка НБУ знову зросла, людство дійшло до межі

Головні новини тижня
Головні новини тижня

Головні новини тижня з точки зору редакції TVI:

Ставка НБУ знову зросла

НБУ вже вдруге в цьому році підвищує рівень облікової ставки. Цього разу – до 14,5% річних з 13,5%.

Мовні перипетії Європи

Міжнародна організація зі стандартизації офіційно визнала чорногорську мову окремою від сербської.

Разом з тим, на іншому боці від Балкан, у Молдові, молдовська мова може втратити статус державної, оскільки в Декларації про незалежність Молдови було записано, що державною мовою республіки є румунська.

«Чоловіча альтернатива» акціям Femen

Досі порожню нішу чоловічого аналогу протестів Femen в Україні заповнив український письменник та шоумен Антін Мухарський, відомий під сценічним ім'ям Орест Лютий, який прийшов голим під Оболонський суд Києва, щоб бути почутим міністром юстиції Павлом Петренком. Річ у тім, от позов актора щодо призначення суми аліментів і побачення з дітьми вже три з половиною роки не розглядається судом.

Згодом Мухарський повторив свою акцію і на Майдані Незалежності.

Російські потяги рушили в обхід України

Росія нарешті добудувала залізничний обхід української території. З 11 грудня 2017 року російські потяги, що прямують на південь країни, вже не їдуть через територію України. Міністр інфраструктури заявив, що дуже радий цьому факту, оскільки Росія платила за транзит територією України лише гривню на рік.

Чи закопали Україна й Польща сокиру війни?

Під час нещодавнього візиту Президента Польщі до України, Петро Порошенко і Анджей Дуда домовилися вжити ряд заходів, які знизять напругу між обома державами, зокрема – скоротити перелік осіб нон-ґрата.

Disney продовжує скуповувати конкурентів

У студії Disney нове придбання. Цього разу це кіно- і ТБ-студії, що належать 21st Century Fox. Вартість угоди склала понад 52 мільярди доларів США.

Згідно з умовами операції, Disney отримає контроль над кіностудією 20th Century Fox, ТВ-студією 20th Century Fox Television, кабельними мережами, які належать Fox (у тому числі FX і National Geographic), а також частки Fox в інтернаціональних компаніях на кшталт Star TV і Sky.

Столтенберга «продовжили» до 2020 року

Повноваження генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга продовжено до кінця вересня 2020 року. Країни НАТО «повністю впевнені в тому, що Столтенберг і далі докладатиме зусиль для досягнення НАТО прогресу в процесі адаптації до викликів безпеки XXI століття».

Яценюк поділився останніми спогадами про Януковича-президента

Арсеній Яценюк розповів, коли востаннє спілкувався з екс-президентом-утікачем Віктором Януковичем. Яценюк зазначає, що Янукович зник з 21 на 22 лютого і з ним ніхто не міг зв’язатися.

ГПУ і Саакашвілі: боротьба триває

Затриманого з другої спроби екс-очільника Грузії в понеділок суд відпустив під домашній арешт. ГПУ обіцяє оскаржити рішення суду, однак не може цього зробити через зволікання судді.

Людство дійшло до межі

Як і в будь-якого біологічного виду, у людей є певні межі. Ні за яких найсприятливіших умов ми не зможемо набрати зросту жирафа або бігати швидко, як гепард. І схоже, що людство вже вичавило зі своєї природи максимум можливого.