12 січня 2018 17:22

5 днів. Підсумки: Спалах кору, «канонічний» скандал з УПЦ, НБУ і криптовалюта

Головні новини тижня
Головні новини тижня

Головні новини тижня з точки зору редакції TVI:

Триває розслідування вбивства Ірини Ноздровської

Триває розслідування резонансного вбивства правозахисниці Ірини Ноздровської.

Так, на початку тижня стало відомо про затримання підозрюваного – Юрія Россошанського. На нього правоохоронці вийшли завдяки телефону.

Поліція вважає, що це вбивство не було спланованим.

Опозиціонер Міхеіл Саакашвілі заявив, що Ірина Ноздровська брала участь і в його захисті.

Над РПЦ в Україні скупчуються хмари

Над Російської православною церквою в Україні скупчуються хмари. Так, після недавнього скандалу, пов'язаного із відмовою священика УПЦ МП завершувати відспівування хрещеної священиками Київського патріархату дворічної дитини, що загинула внаслідок падіння на неї самогубця, правоохоронці розпочали розслідування фактів вчинення окремими представниками УПЦ МП та ГО «Союз православний «Радомир» умисних дій, спрямованих на розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ненависті, а також образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями.

Тим часом, сам священик переконаний у своїй правоті і заявляє, що навіть відьми не визнають факт хрещення в УПЦ КП.

Варто додати, що в Україні останніми роками значно зменшилася кількість тих, хто підтримує РПЦ.

Meltdown продовжує докучати комп’ютерникам

Виявлені минулого тижня вразливості Meltdown і Spectre в процесорах Intel все ще продовжують турбувати користувачів ПК. Так, нещодавнє оновлення для Windows, покликане їх усунути, стало причиною масових неполадок комп′ютерів, які базуються на процесорах AMD.

Тим часом спеціалісти компанії Microsoft розповіли, хто найбільше постраждає від закриття цих вразливостей.

Нацраду втомили політики-шоумени?

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вважає, що на законодавчому рівні має бути обмежено ведення програм і передач політиками на телебаченні, і рекомендує парламенту якнайшвидше врегулювати це питання.

НБУ теж зароблятиме на криптовалюті?

Стрімкий розвиток ринку криптовалют не лишається поза увагою держави. Так, нещодавно стало відомо, що НБУ вивчає доцільність випуску власної криптовалюти. Крім того, Нацбанк вже веде дослідницький проект щодо можливого впровадження е-гривні – національної валюти на основі технології блокчейн.

Українців лікуватимуть за міжнародними стандартами

Сімейні лікарі, терапевти та педіатри у щоденній роботі користуватимуться міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги (ІСРС-2). Відповідний наказ затверджений Міністерством охорони здоров’я. ІСРС-2 дозволяє лікарям концентруватись на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватись під зручність обробки кодів для формування статистики.

Держава оцінила роботу вчителів

Кабінет міністрів на першому в 2018 році засіданні прийняв рішення щодо підвищення зарплат вчителям в середньому на 1,5 тис. грн. (приблизно на 25%), ухваливши постанову «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників».

Як відпочиватимуть українці у 2018-му

Кабінет міністрів України затвердив перенесення робочих днів у 2018 році. Низку робочих днів перенесли для забезпечення раціонального використання робочого часу та створення сприятливих умов для святкування Міжнародного жіночого дня (8 березня), Дня праці (1 травня), Дня Конституції України (28 червня), Різдва християн західного обряду (25 грудня) і Нового року (1 січня 2019 року).

 

Спалах захворювання на кір в Україні

Останнім часом у ряді регіонів України значно зросла захворюваність на кір. За останніми даними Міністерства охорони здоров'я, зараз в країні цією хворобою заразились понад 2 000 людей, і ця цифра, на жаль, продовжує зростати.

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявляє, що в Україні немає епідемії кору і всі області забезпечені необхідними вакцинами для щеплень.

Варто зазначити, що в 2017 році кількість випадків захворювання на кір в Україні зросла в 43 рази.

Про перші симптоми кору та як вберегти дитину від хвороби читайте за посиланням.

Злочинцям ускладнили життя

Сьогодні набув чинності новий перелік обтяжуючих обставин при скоєнні злочинів. Зокрема, злочини, скоєні на ґрунті статевої приналежності або в присутності дитини, тепер мають обтяжуючі обставини.