16 березня 2018 18:12

5 днів. Підсумки: Меркель переобрали, Смолія підвищили, ОС замінює АТО

Головні новини тижня
Головні новини тижня

Головні новини тижня з точки зору редакції Tvi:

Операція об’єднаних сил змінює АТО

Петро Порошенко підписав Указ, яким призначив на посаду Командувача об’єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва.

Антитерористична операція перетвориться на операцію Об’єднаних сил.

Керівництво силами і засобами Збройних сил України та інших військових формувань і правоохоронних органів, залучених до виконання цих завдань, покладатиметься на Командувача об’єднаних сил.

ЄС не втомився від України

З’явилося офіційне спростування численних чуток про те, що ЄС нібито втомився від України і її протистояння з країною-агресором і скоро кине нашу державу на розтерзання Росії, – втоми у ЄС не бачить віце-президент Європейської Комісії Федеріка Моґеріні.

Тепер українців захищатиме Людмила Денісова

Парламент 280 голосами призначив Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову. Її конкурент Андрій Мамалига здобув лише 111 голосів нардепів.

Чи прогадав Путін із Великобританією?

Цього тижня у світі набрала обертів міжнародна криза, спровокована отруєнням на території Великобританії 4 березня колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. У результаті постраждав також співробітник британської поліції, який першим намагався надати їм допомогу. Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила, що Скрипаль і його дочка були отруєні нервово-паралітичною речовиною «Новічок», розробленою в Росії. У відповідь на такий очевидний недружній акт Британія видворяє 23 російських дипломатів і починає шукати альтернативного «Газпрому» постачальника газу.

Підтримку Великобританії вже висловили як союзники по НАТО, так і Україна.

Отруту могли підкласти у валізу доньки Скрипаля Юлії, котра прилетіла до Лондона з Москви. Таким чином жінка могла ненавмисно провезти речовину до Великобританії. Однак, незалежно від способу здійснення отруєння, дозвіл на використання «Новічка», найімовірніше, надав особисто Путін, котрий, схоже, не розраховував на таку різку реакцію з боку країн Заходу.

Так це чи ні і наскільки Британія готова йти в цій справі до кінця, навіть якщо відповіді вимагатимуть ухвалення складних рішень, ми, схоже, побачимо в недалекому майбутньому.

Савченко повернулася в Україну

Ще одна гучна історія, котра набула особливого розголосу цього тижня, – затримання переговорника Володимира Рубана і наступний за цим вояж викликаної на допит у СБУ Надії Савченко по Європі, не узгоджений з керівництвом ВР.

Зрештою в четвер Савченко повернулася в Україну, відвідала СБУ і встигла зробити кілька гучних заяв, перш ніж повернутися до сесійної зали парламенту, звідки її з незрозумілих причин несподівано вивели колеги-депутати.

Хоч Савченко і повернулася в Україну, Генпрокурор, як і обіцяв, вніс до ВР подання на позбавлення її депутатської недоторканності у зв’язку з підозрами у спробі збройного заколоту, саму ідею здійснення котрого, Савченко, як виявилося, підтримує. Однак чомусь не підтримує виключення її у зв’язку зі звинуваченнями з парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони.

Загалом до Ради передали 174 сторінки документів щодо справи Савченко, а саму депутатку вже включили до бази «Миротворця».

Поховальний колапс, схоже, не відбудеться

Попри численні побоювання щодо настання справжнього «поховального колапсу» у зв’язку з початком дії поправок до КПК, котрі нібито зобов’яжуть українців ховати своїх рідних лише після експертизи за рішенням суду, ця інформація не знайшла підтвердження ні в самого автора законодавчих інновації нардепа Андрій Лозового, ні в прокуратурі.

У Німеччині не змінився канцлер

Німеччиною продовжує керувати незмінний канцлер цього десятиліття, а також половини минулого - Ангела Меркель. Цього тижня одну з найвпливовіших жінок світу вкотре переобрали.

Від Трампа не буде порятунку і в космосі

Схоже, що безпеку американського президента в небі невдовзі захищатимуть не тільки такі досягнення американського ВПК, як іменний військовий літак F/A-18 Growler, а й принципово нові рішення. Дональд Трамп вирішив піти далі усіх своїх попередників і закликав до створення космічних сил як окремого роду військ. На думку Трампа, космос може виявитися «таким же полем бою, як суша, повітря і море».

Смолій більше не «в. о.»

339 днів знадобилося Верховній Раді, щоб нарешті звільнити з посади очільницю НБУ Наталію Гонтарєву. Ще 247 голосів знадобилося, щоб призначити на її місце Якова Смолія.

Нацбанк «монетизує» гривню

Цього тижня Національний банк увірвався на шпальти ЗМІ не лише завдяки довгоочікуваній зміні свого керівництва, а й через повідомлення про «монетизацію» національної валюти. Так, НБУ планує поступово замінити купюри номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень монетами.

Міністр спорту долучив українських спортсменів до антиросійських санкцій

Українські спортсмени, хоч і мимоволі, своєрідно приєдналися до антиросійських санкцій. Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов підписав наказ про заборону участі членів національних команд України з видів спорту в усіх спортивних змаганнях та усіх навчально-тренувальних зборах, які проводяться на території Російської Федерації.

Майнери вийдуть з підпілля

Схоже, український уряд вирішив йти по стопах Білорусі і теж поставити майнінг криптовалют на шлях служіння суспільству. Так, урядовий комітет під головуванням очільника Мінекономрозвитку Степана Кубіва 15 березня підтримав рішення доповнити Класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД) пунктом про майнінг.

Чому помер Хокінг

У віці 76 років помер відомий не лише вузькому колу науковців, а й широкому загалу видатний вчений-фізик Стівен Хокінг, котрий більшу частину свого життя був майже повністю паралізований, однак не полишав наукової діяльності. За попередньою версією, помер Хокінг «після ускладнень, викликаних аміотрофічним бічним склерозом, прогресуючим нейродегенеративним захворюванням». Цю хворобу діагностували у нього ще в 1963 році.