16 грудня 2017 09:30

Чиновники не проти покататися на авто з єврономерами

Чиновники і самі не проти покататися на «євробляхах», і не тільки на авто
Чиновники і самі не проти покататися на «євробляхах», і не тільки на авто

Найбільшими шанувальниками «євроблях» виявилися чиновники із двох прикордонних регіонів - Закарпаття (25,7% від усіх автівок) і Львівщини (20,6%), повідомляє «Bihus.info».

На авто з єврономерами тут їздять усі - починаючи від лісників і закінчуючи місцевими депутатами, суддями, прокурорами і працівниками ДФС, які навпаки мали б займатися їх розмитненням. Перші автівки на іноземній реєстрації у західних регіонах почали з’являтися ще в середині 2000-х, до того як це стало мейнстрімом по всій Україні. І замикає трійку Київська область та місто Київ (11,1% від усіх «блях»).

Навіть на «євробляхах» чиновник у першу чергу залишається чиновником. Поряд із бюджетними автівками нерідко трапляються і більш представницькі моделі. Зокрема, ми нарахували дев'ять Volkswagen Touareg, вісім Mercedes-Benz ML-класу, сім BMW Х5, три Land Rover Freelander, три Jeep Grand Cherokee, двоє Audi Q7 і двоє Lexus.

Такими шанувальниками люксових «блях» є депутат Ужгородської міськради Михайло Чурило, який орендує BMW 750 2013 р. в. і Mercedes-Benz S350 2015 р. в. у чеських компаній; головний інспектор відділу обслуговування платників Маріупольської податкової Марина Сердюк, чоловік якої їздить по довіреності на Lexus LS 430 і Mercedes-Benz CLK 500, що належать іноземцям (щоправда, судячи з прізвищ, вони, швидше за все, є громадянами Росії, а не європейцями); та голова Віта-Поштовської селищної ради Дмитро Шульган, який користується BMW Х5 і Mercedes-Benz ML320, оформленими на литовську компанію MB 'FLP CTP HYDRAULICS'.

У той час доки рядові чиновники декларують «євробляхи», у деклараціях нардепів можна побачити набагато цікавіші транспортні засоби, оформлені на іноземні компанії. Наприклад, нардеп Віталій Купрій вказавдовіреність на яхту Bavaria 44, що належить ліберійській компанії CIS DRS LLC. А дружина його колеги Євгена Балицького користується літаком Beech BE76 Duchess англійської компанії ASSET LEASING SERVICES LTD.