22 лютого 2018 15:28

Число біженців, які прибули в ЄС в 2017 році, – найменше за останні 4 роки

У 2017 році приблизно 205 тис. біженців прибули до країн Євросоюзу
У 2017 році приблизно 205 тис. біженців прибули до країн Євросоюзу

У річному звіті Європейської служби прикордонної та берегової охорони вказано, що в 2017 році загалом приблизно 205 тис. біженців прибули до країн Євросоюзу, це стало найменшим числом за останні чотири роки, повідомляє агентство «Сіньхуа».

У звіті зазначено, що число біженців скоротилося приблизно на 60% в порівнянні з 2016 роком (511 тис.), а в 2015 році, коли наплив біженців досяг свого піку, воно становило 1,8 млн людей.

Згідно з даними, у минулому році найбільше біженців потрапили в Європу з Сирії, Нігерії та Кот-д'Івуару. У 2017 році дві третини прибулих в європейські країни біженців – вихідці з африканських держав. Зокрема, у другій половині минулого року спостерігалося різке збільшення числа біженців з Марокко, Алжиру та Тунісу.

У звіті вказано, що в порівнянні з останніми роками, відзначається сильне зменшення числа біженців, які потрапили в Європу через східну й центральну частини Середземного моря та Балканський півострів. Однак тиск потоку біженців на Європу, як і раніше, існує.

Згідно зі статистикою, кількість біженців, які прибули до Італії в 2017 році, різко скоротилася завдяки співпраці між Євросоюзом і Туреччиною та зменшенню кількості мігрантів, які нелегально прямували з Лівії. Однак кількість біженців, які потрапили в країни ЄС через західну частину Середземного моря, подвоїлася в порівнянні з попереднім роком і досягла 23 тис. людей.