Компанія SpaceX успішно запустила ракету Falcon 9

Компанія SpaceX успішно запустила ракету Falcon 9 Фото: ria.ru
Трансляція запуску велася через Youtube

Компанія SpaceX успішно запустила ракету Falcon 9 з таємничим шатлом військово-повітряних сил США Boeing X-37B, який повинен бути виведений на орбіту для виконання засекреченої місії. Ракета стартувала з комплексу LC-39 у Флориді 7 вересня близько 17:00 за московським часом. Для SpaceX це перший спільний з Пентагоном проект такого роду.


Трансляція запуску велася через Youtube, а також в Twitter. Про це сьогодні повыдомив Newsader.


Orbital Test Vehicle (OTV) - орбітальна лабораторія, що літає у вигляді експериментального орбітального літака, створеного для випробування майбутніх технологій. Інформація про пристрій і місії літака практично немає ніякої офіційної інформації. Відомо лише, що цей безпілотний космічний корабель призначений для функціонування на висотах від 200-750 км, здатний швидко змінювати орбіти і маневрувати. По всій видимості, він призначений для здійснення розвідувальних операцій і доставки вантажів в космос. Офіційно ВВС США заявляють що основними завданнями X-37B є багаторазові технології космічних апаратів, а також експерименти які можуть бути повернуті на Землю.


У свою чергу видання Lenta.RU пише, що не виключено, «міні-шатл призначений для відпрацювання знищення космічних супутників, а однією з його цілей є перевірка економічної ефективності подібних дій в порівнянні з ракетними засобами ліквідації».


Також повідомляється, що довжина багаторазового орбітального літака - 8,83 метра, що в чотири рази менше, ніж у Space Shuttle, розмах крил - 4,6 метра. У розпорядженні Пентагону є два Boeing X-37, військові чергують старти кожного з них. Корабель злітає і приземляється по тій же схемі, що і апарати серії Space Shuttle.


У той же час, видання Defense News вдалося з'ясувати, що на цей раз за допомогою Х-37В лабораторія ВПС США має намір протестувати експериментальну електроніку і різні варіанти теплозахисту в умовах довготривалого перебування в космічному середовищі. Для виконання цього завдання космічний апарат забезпечений спеціальним обладнанням, яке отримало назву ASETS-11 (Advanced Structurally Embedded Thermal Spreader).


За словами директора підрозділу швидкого реагування ВВС США Ренді Уолден, в ході майбутньої місії його колеги планують вперше вирішити ряд багато завдань і провести «чергові етапи випробувань».


«Наша мета - продовжувати розвивати X-37B OTV з тим, щоб він міг більш повно підтримати нашу розширюється орбітальне угруповання», - пояснив він.


Для Х-37В це буде вже п'ятий за рахунком вихід на «роботу». Свою четверту місію літак завершив 7 травня, провівши на орбіті 718 днів. В ході цього періоду експлуатації апарат використовувався для проведення експериментів, результати яких так і не були оприлюднені американським військовим співтовариством.


Для SpaceX успіх місії X-37B буде означати черговий крок не тільки в області технологічного розвитку, а й завоювання космічного ринку запусків. Перший ступінь ракети-носія успішно приземлилася на платформу бази ВПС США на мисі Канаверал. Даний епізод став 16-м за рахунком, коли компанії вдалося повернути на землю перший ступінь ракети для подальшого багаторазового використання.
Перший досвід співпраці SpaceX з військовим співтовариством США відбувся в травні. Тоді вперше в історії компанія Ілона Маска SpaceX провела військовий запуск на замовлення розвідувального управління США.


Ракета-носій Falcon 9 вивела на орбіту космічний апарат під назвою NROL-76. Перший ступінь ракети після пуску успішно повернулася на Землю.
За даними експерта видання «Газета.RU», Х-37В і його «нащадків» оснастять керованим і некерованим зброєю, в тому числі малокаліберної скорострільною гарматою, здатною в умовах космосу збивати космічні апарати противника з великих відстаней. Таке припущення, вважає автор, відповідає «Національної космічної політики США» 2006 року, яка проголошує право США частково поширити національний суверенітет на навколоземний простір.


Такий підхід продиктований тим, що Америка, все сильніше зависає від своєї космічної угруповання, стає все більш вразливою в космосі.


«Постійно збільшується залежність Америки від космосу робить навколоземний простір привабливою метою для тих, хто хотів би зазіхнути на її національні інтереси. Тому в США сьогодні всерйоз розглядаються різні варіанти протистояння можливої агресії в космосі », - підкреслює видання.


За його даними, виведення з ладу системи глобального позиціонування GPS може вплинути не тільки на хід і результат збройної боротьби, а й призвести до хаосу по всій планеті: збій в електропостачанні стільникових телефонів; перестануть працювати системи розподілу енергії; припинить функціонування велика частина глобальної фінансової мережі, включаючи банківські та торговельні автомати; постраждає морська торгівля і цивільна авіація, які використовують GPS для навігації.


«Одне тільки припинення функціонування GPS для постіндустріального світу означає катастрофу. А є ще супутники зв'язку, космічні апарати прогнозування погоди, попередження про ракетний напад. Виведення з ладу цієї частини орбітального угрупування може також мати фатальні наслідки », - пише автор, додаючи, що в даний час «космічні активи» Сполучених Штатів практично не захищені і являють собою досить вигідну мета для гіпотетичного супротивника.


«У зв'язку з цим необхідне вдосконалення супутникових систем попередження про можливе застосування лазерного, кінетичного, пучкового зброї, озброєнь, що використовують спрямовану енергію, а також зміцнення електронної безпеки комерційних супутників», - повідомляє видання.


Відповідна функція захисту космічних активів США буде покладено на Х-37В і апарати, які прийдуть йому на зміну. Йдеться про цілої флотилії, яка для забезпечення домінування Америки в космосі повинна буде «ефективно захистити орбітальне угруповання Сполучених Штатів від шкідливого впливу з боку ворогів Америки, вразити винищувачі супутників ймовірного противника і в короткі терміни вивести з ладу всі потенційно небезпечні космічні апарати ворогів».


Роботи над створенням Boeing X-37 почалися в 1999 році NASA спільно з Boeing. З 1998 по 2001 рік NASA спільно з Boeing проводила відпрацювання маневрування і заходу на посадку X-40.
У листопаді 2002 c Boeing був укладений новий контракт на 301 млн доларів. Він передбачав створення двох експериментальних апаратів для атмосферних випробувань і одного для орбітального польоту.
У липні 2003 Boeing провів наземні випробування X-37 призначеного для відпрацювання маневрування і заходу на посадку. У вересні вересня 2004 року розробка X-37 була передана з НАСА в Агентство з перспективних оборонних науково-дослідних розробок США (DARPA).


Перший тестовий політ X-37A - випробування шляхом скидання - був здійснений 7 квітня 2006 року, політ пройшов успішно, а при посадці апарат викотився за межі ЗПС і пошкодив носову стійку шасі. Ще два успішних вільних польоту шляхом скидання були здійснені в серпні і вересні 2006 року.


У листопаді 2006 ВВС США оголосили, що будуть продовжувати розвивати орбітальний проект, що отримав назву X-37B Orbital Test Vehicle (OTV).


Перший космічний політ даного апарату відбувся 22 квітня 2010 року. Тоді були випробувані навігаційні системи, управління, теплозащитная оболонка і система автономної роботи апарату.
5 березня 2011 року апарат X-37B (OTV-2) був запущений другий раз. На цей раз відпрацьовувалися сенсорні прилади та системи супутників. Було оголошено, що програма OTV-2 розширилася в порівнянні з OTV-1: випробування апарату проводились на ширшій орбіті при ускладнених умовах сходу з неї і заходу на посадку.


11 грудня 2012 року космічний апарат X-37B (OTV-3) був запущений в третій раз. ВВС США не заявляли про конкретну мету місії або корисне навантаження, а лише вказали, що місія буде включати уроки, витягнуті в процесі відновлення OTV-1.


Четвертий запуск літака відбувся 20 травня 2015 року. Дослідницька лабораторія ВПС оголосила про проведення експериментів за програмою іонного двигуна на основі ефекту Холла компанії Aerojet Rocketdyne XR-5A, а також експериментів NASA по впливу середовища на матеріали в космосі.

Схожi новини
Різдвяна ялинка в подарунок для Ватикана Різдвяна ялинка в подарунок для Ватикана
Різдвяна ялинка в подарунок для Ватикана Святкову ялинку в Ватикані прикрасять вироби, виготовлені хворими дітьми, які проходять лікування в італійських онкологічних клініках.
Свiт
Очільник МЗС Німеччини скасував візит до Іраку, оскільки йому не дозволили відвідати Курдистан Очільник МЗС Німеччини скасував візит до Іраку, оскільки йому не дозволили відвідати Курдистан
Очільник МЗС Німеччини скасував візит до Іраку, оскільки йому не дозволили відвідати Курдистан Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель скасував свій візит до Іраку, оскільки уряд у Багдаді відмовив йому у відвідуванні Іракського Курдистану на півночі країни.
Свiт
Іран надасть «консультативну» підтримку єменським хуситам Іран надасть «консультативну» підтримку єменським хуситам
Іран надасть «консультативну» підтримку єменським хуситам Командувач іранського Корпусу «вартових ісламської революції» сьогодні заявив, що республіка надасть «консультативну підтримку» єменським хуситам.
Свiт
Останнi новини
У ПАРЄ не готові зняти санкції з Росії
У ПАРЄ не готові зняти санкції з Росії
Відеооператор підводних зйомок лікував акулі зуби
Відеооператор підводних зйомок лікував акулі зуби
Різдвяна ялинка в подарунок для Ватикана
Різдвяна ялинка в подарунок для Ватикана
Зеленський прокоментував заборону серіалу «Свати»: Відео
Зеленський прокоментував заборону серіалу «Свати»: Відео
Порошенко пообіцяв отримати третій транш від ЄС
Порошенко пообіцяв отримати третій транш від ЄС
В NASA показали, як будують найпотужнішу в історії ракету
В NASA показали, як будують найпотужнішу в історії ракету
Поліція затримала групу вербувальників донорів людських органів
Поліція затримала групу вербувальників донорів людських органів
Військовослужбовцям ЗСУ дозволили носити бороди
Військовослужбовцям ЗСУ дозволили носити бороди
Очільник МЗС Німеччини скасував візит до Іраку, оскільки йому не дозволили відвідати Курдистан
Очільник МЗС Німеччини скасував візит до Іраку, оскільки йому не дозволили відвідати Курдистан
Гройсман прокоментував «розбірки» між бойовиками на Донбасі
Гройсман прокоментував «розбірки» між бойовиками на Донбасі
МЗС відреагувало на черговий «гуманітарний конвой» з Російської Федерації
МЗС відреагувало на черговий «гуманітарний конвой» з Російської Федерації
Іран надасть «консультативну» підтримку єменським хуситам
Іран надасть «консультативну» підтримку єменським хуситам
Очільник Фонду Держмайна: Заяви Луценка – це політична гра оточення Генпрокурора
Очільник Фонду Держмайна: Заяви Луценка – це політична гра оточення Генпрокурора
Новий лідер Зімбабве пообіцяв розвивати в країні демократію
Новий лідер Зімбабве пообіцяв розвивати в країні демократію
Гройсман: ДБР може запрацювати вже через півроку
Гройсман: ДБР може запрацювати вже через півроку
У Перській затоці зламався надсучасний есмінець Британії
У Перській затоці зламався надсучасний есмінець Британії