2 березня 2018 10:44

Прес-конференція Януковича: про що розповів екс-президент?

Віктор Янукович
Віктор Янукович

Виступ 4-го президента України Віктора Януковича почався із затримкою в півгодини.

Перед виступом Януковича модератор прес-конференції попросив увімкнути фільм «Украина: скрытые истины» (італійський фільм-розслідування про події на Майдані у 2013-2014 роках – ред.).

В процесі конференції Віктор Янукович пригрозив українським прокурорам і слідчим, які ведуть проти нього кримінальні справи і судові процеси, «відповідальністю за законом».

«Уже близько року у мене немає можливості брати участь в процесі, в якому мене намагаються звинувачувати. Українська влада постійно порушує мої права, не допускає до суду, порушує права на захист, не хочуть слухати свідків захисту, обмежують роботу моїх адвокатів. Я хотів би висловити своє застереження слідчим, прокурорам, залученим до цього політичного процесу, - за всі свої незаконні дії ви понесете відповідальність згідно із законом», - заявив Янукович.

Також екс-президент вважає головним завданням на сьогодні зберегти цілісність України.

«Сьогодні головне зупинити війну, встановити перемир'я, врегулювати цей військовий конфлікт і мирним шляхом об'єднати Донбас з Україною, зберегти цілісність української держави», - сказав Янукович.

На його думку, для цього треба посадити за стіл переговорів дві сторони і знайти шляхи домовитися.

«Одним з найважливіших питань є надання людям, постраждалим в результаті військового конфлікту, допомоги. Тим, які живуть на цих територіях сьогодні, і допомогти повернутися тим, хто змушений був її залишити, в рідні оселі. Це головне питання. Все, що буде від мене залежати в цьому, я зроблю, все можливе», - сказав Янукович.

При цьому він не відповів на питання, яке йому ставили, - чи готовий він повернутися в Україну.

Янукович також заявив, що має намір найближчим часом звернутися до країн-гарантів угоди від 21 лютого 2014 року, а також до США і Росії з пропозиціями щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

За словами Януковича, предметом його звернення стануть пропозиції щодо врегулювання, припинення війни на Донбасі, відновлення інфраструктури.

Він також заявив, що вина за війну на Донбасі лежить на діючому президенті України Петра Порошенка.

«Він обіцяв припинити війну за лічені дні, але так нічого і не зробив для цього. Війна є дуже «вигідною» для української влади», - заявив Янукович.

Окрім цього, «легітимний» президент впевнений, що всі винні в розстрілі учасників Євромайдану понесуть покарання.

Так він відповів на запитання російського журналіста про причетність так званих «трьох «П» (Андрія Парубія, Сергія Пашинського і Володимира Парасюка - ред.) до розстрілів.

При цьому він зазначив, що не має наміру нікого звинувачувати без суду і слідства, як це роблять представники чинної влади.

«Я не хочу бути схожим на них ... Я не здивуюся, якщо ці люди опиняться на лаві підсудних... Але я впевнений, що ніхто не піде від правосуддя, все ще попереду», - підкреслив він.

До речі, журналістка українського видання «Вести» запитала у екс-президента: «Питання, від якого самоусунувся Порошенко. Порошенко - Мальдіви і Янукович - Росія це аналогічна ситуація?»

Після цього питання Янукович дуже здивувався і запитав у свого адвоката: «Мальдіви ... а що це?».  Далі слово взяв адвокат Януковича, який почав говорити, що «це, звичайно, не одне і теж саме».

Також в ході прес-конференції екс-президент України розповів, як в лютому 2014 року жителі анексованого нині Севастополя «шукали захист у Росії».

«Я на власні очі бачив 23 лютого людей в Севастополі, які закінчили мітинг і йшли в центрі міста, обговорювали ситуацію, яка була в Києві. Мені вдалося переговорити з цими людьми, і я почув від них велике занепокоєння за свою безпеку і бажання знайти захист у Росії», - розповів Янукович.

Він додав, що того ж дня спілкувався з тодішнім главою Севастопольської міськдержадміністрації Володимиром Яцубою, який розповів йому про «рішучу налаштованість» місцевих жителів.

Янукович також прокоментував скандальний лист президенту РФ, в якому він просив про введення на територію України регулярних російських військ.

«А Путіну я написав не лист, я написав Путіну звернення. Написав звернення таке ж, як і написав 22 лютого в Донецьку, звернення до трьох держав-підписантів мирної угоди, і аналогічного листа я написав Путіну. Тільки різниця була в тому, що в цьому листі і в цьому зверненні я посилався не на мирну угоду, яка була підписана з гарантами трьох європейських держав, а я посилався на Договір про дружбу і взаємодопомогу, який був між Україною і Росією», - розповів Янукович.

Наприкінці конференції Янукович заявив, що йому зараз важко живеться в Росії, - відповідаючи на питання журналістки про те, за які кошти він чотири роки живе в РФ.

«Ви знаєте, мені ніхто не заздрить сьогодні. Ви мені вірите?» - запитав він.

За його словами, «грошей Януковича» немає ні в одному банку світу.

«Хоча їх шукали усіма можливими способами. Але як то кажуть... в темній кімнаті шукати чорну кішку марно, коли її там немає ...», - сказав колишній український президент.

«Я ваші гроші не рахую, а ви не рахуйте мої... Не можу сказати, що я всім задоволений, мені важко і дуже боляче», - заявив Янукович.

Він додав, що живе з сім'єю і має «молодого і здорового» сина.

Також Янукович має намір ініціювати зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним, коли у того з'явиться час і буде необхідність у такій зустрічі

«Коли йде процес, в якому є необхідність радитися, є дуже багато людей, які займаються конкретними питаннями. Радники і так далі. Звичайно, у нас є зв'язок. Я не кажу, що ми ногою двері відкриваємо. Ні. Але у нас є зв'язок. Коли потрібно проконсультуватися, порадитися, ми радимося. Але президент Росії - дуже зайнята людина і я не претендую на те, щоб особисто з ним зустрічатися і шукати...», - сказав Янукович.

«Питання повинні бути спочатку підготовлені, і тоді, коли прийде час і можливість, і необхідність зустрічатися з Путіним, я буду ініціювати таку зустріч», - додав екс-президент.