18 грудня 2017 14:39

Кравчук: Путін розширює поле для масштабнішої атаки на Україну

Леонід Кравчук
Леонід Кравчук

Президент РФ Володимир Путін створює умови та можливості для масштабного збройного наступу проти України. Про це в коментарі журналістам на полях конференції «Україна – НАТО. Рік зближення та інтеграції» заявив перший Президент України Леонід Кравчук, повідомляє «Укрінформ».

Я давно слідкую за виступами російського президента, і недавно слухав його прес-конференцію. Він, здається, починає діяти так, щоб створити більш широке поле для можливої глибшої і масштабнішої атаки на Україну», – сказав Кравчук, коментуючи відкликання російських офіцерів зі Спільного центру з контролю та координації (СЦКК) на Донбасі.

Екс-президент зазначив, що сприяти мирному врегулюванню на Сході України могла б миротворча місія, однак «для цього вона має бути застосована відповідно до норм міжнародного права та ООН, а не так, як хоче Путін».

Ми хочемо, щоб місія була на всій території, забезпечила повернення контролю над кордоном, мирне життя та відбудову зруйнованих районів. Це має бути місія великого масштабу, бо маємо справу з таким, скажімо так, оригінальним сусідом», – зазначив він.

Кравчук вважає, що примусити Росію погодитися на розгортання на Донбасі справді ефективної миротворчої місії можна лише через міжнародний тиск.

Водночас, екс-президент прокоментував і мирні зусилля в рамках «Мінського формату», який, за його словами, наразі вже є неефективним та потребує змін.

На перших порах, коли розпочалася російська агресія проти України, то тоді потрібно було якось її зупинити і посадити Росію за стіл переговорів. «Мінський формат» у даному випадку спрацював. Але зараз, коли вже йдеться про конкретні речі, а саме повернення територій, суверенітет, недоторканість кордонів, встановлення української влади на усій території, повернення Криму та інше – «Мінський формат» уже не спрацює. Треба або наповнювати «Мінський формат» новим змістом та новими членами, або шукати інші – скажімо, через Будапештський формат працювати чи інші формати, які вже існують в Європі», – заявив він.