13 лютого 2018 18:19

Названо першого переможця Другої Національної кінопремії «Золота Дзига»

Лауреатом Другої Національної кінопремії «Золота Дзига» став режисер В′ячеслав Криштофович
Лауреатом Другої Національної кінопремії «Золота Дзига» став режисер В′ячеслав Криштофович

Лауреатом Другої Національної кінопремії «Золота Дзига» став режисер, сценарист, педагог В'ячеслав Криштофович, повідомляє «Укрінформ».

20 квітня під час урочистої церемонії вручення нагород почесну статуетку «Золота Дзига» за внесок в розвиток українського кіно отримає В'ячеслав Криштофович. Лауреата у цій номінації визначають члени Національної спілки кінематографістів України», – йдеться в повідомленні на сайті Української кіноакадемії.

В'ячеслав Криштофович – дійсний член Академії мистецтв України, Заслужений діяч мистецтв, член правління Національної спілки кінематографістів України. Фільмографія режисера налічує понад два десятки стрічок. Почав працювати на Київській кіностудії ім. Олександра Довженка з 1970 року, ще до закінчення режисерського факультету КДІТМ ім. І. Карпенка-Карого, а з 1991 року повернувся до свого інституту як викладач.

Серед режисерських робіт В'ячеслава Криштофовича, зокрема, такі культові фільми, як «Дрібниці життя» (1980), «Два гусари» (1984), «Самотня жінка бажає познайомитись» (1986), «Володя великий, Володя маленький» (1985), «Ребро Адама» (1990), «Приятель небіжчика» (1997). Фільми «Ребро Адама» та «Приятель небіжчика» брали участь у секції «Двотижневик режисерів» Каннського кінофестивалю. «Приятель небіжчика» також подавався від України на здобуття кінопремії «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» (1998) та номінувався на премію «Фелікс» Європейської кіноакадемії за найкращий сценарій.

Як зазначає голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, Криштофовича "захопили тихі драми великого міста і його мешканців".

Уміння виявити у найпростіших ситуаціях, зазвичай суто побутових, приватних, інші виміри й сенси стало візитною карткою Криштофовича», – вважає він.

Окрім премії за внесок у розвиток кіно, «Золота Дзига» вручатиметься ще в 17-ти номінаціях. Заявки на участь приймалися до 15 січня. До довгого списку увійшло 59 кіноробіт. Наразі члени Української кіноакадемії голосують за фільми, які складуть короткий список претендентів на «Золоту Дзигу».