22 лютого 2018 17:46

New York Times: Росія втручається в «Оскар»

Москва намагається запобігти завоюванню «Оскара» «незручними» документальними фільмами
Москва намагається запобігти завоюванню «Оскара» «незручними» документальними фільмами

Росія намагається вплинути на результати голосування Американської академії кіномистецтва, яка визначає переможців престижної премії «Оскар». Про це йдеться в матеріалі видання New York Times, опублікованому в середу, 21 лютого, повідомляє «Експрес».

Відзначається, що Москва намагається запобігти завоюванню «Оскара» двома документальними фільмами, «які їй не подобаються».

Один із них – «Останні люди в Алеппо» сирійського режисера Фераса Файяда. Фільм зображує місто Алеппо після бомбардування російськими літаками і героїзм рятувальних груп під назвою «Білі шоломи». Режисер скаржиться на те, що він неодноразово піддавався атакам тролів у соцмережах, і вважає, що російська кампанія має на меті дискредитувати його фільм в очах американських кіноакадеміків.

Крім цього, групу сирійських волонтерів, яка допомагала під час зйомок, на російському ТБ називають «подільниками терористів», які нібито планують «провокацію з використанням хімічної зброї» в Сирії.

Друга документальна стрічка – «Ікар» – розповідає про державну програму допінгу в Росії. Її режисер Браян Фогель був змушений чотири рази міняти розташування продакшн-студії, використовувати одноразові телефони та постійно переховувати головного персонажа – колишнього главу російського антидопіногового агентства Григорія Родченкова через спроби стеження і загроз життю.

Нагадаємо, раніше був опублікований список зі стрічок, які допущені цьогоріч до головної боротьби за «Оскар».