25 жовтня 2017 18:26

Новий вірус-вимагач вразив комп′ютери в 200 компаніях Росії та України

Найбільше компаній, які зазнали кібератаки, знаходиться в Росії
Найбільше компаній, які зазнали кібератаки, знаходиться в Росії

Поширення нового вірусу-здирника Bad Rabbit почалося у вівторок, 24 жовтня, в Росії і в Україні. До середи кібератаки в двох країнах зазнали понад 200 компаній. Таку інформацію наводить антивірусна компанія «Лабораторія Касперського», повідомляє радіостанція RFI.

Найбільше компаній, які зазнали кібератаки, знаходиться в Росії. Також вірус торкнувся компаній України, Туреччини та Німеччини. У звіті «Лабораторії Касперського» повідомляється, що жертви самі вручну встановлювали на комп'ютери вірус, який був замаскований під оновлення програми Adobe Flash.

Компанія Group-IB, що спеціалізується на запобіганні кіберзлочинам, повідомила, що перші атаки були зафіксовані в Україні, вірус-шифрувальник вразив комп'ютерні системи київського метро, Міністерства інфраструктури України, міжнародного аеропорту «Одеса».

У Росії кібератака торкнулася кількох великих ЗМІ, в тому числі санкт-петербурзького видання «Фонтанка» та інформаційного агентства «Інтерфакс».

Вірус Bad Rabbit є шифрувальником, який блокує всі дані в зараженому комп'ютері і вимагає викуп за розблокування. Group-IB на підставі аналізу коду з'ясувала, що Bad Rabbit пов'язаний з вірусом Not Petya, який у червні вразив комп'ютерні системи багатьох компаній по всьому світу, але найбільше – в Україні. Раніше в травні комп'ютери багатьох компаній були заблоковані вірусом WannaCry.

Віруси-вимагачі раніше використовувалися переважно для атак на приватні комп'ютери. Group-IB рекомендує своєчасно оновлювати програмне забезпечення, робити резервні копії даних, а також не платити викуп, оскільки немає доказів того, що після переказу грошей дані будуть розблоковані.