17 березня 2018 12:33

Очільники восьми МЗС закликали Росію звільнити українських політв′язнів

У РФ – понад 60 політв′язнів
У РФ – понад 60 політв′язнів

Вісім міністрів закордонних справ заявили, що не визнають претензії Росії щодо окупованого українського Криму і продовжують засуджувати незаконну анексію півострова. Про це йдеться в статті «Чотири роки по тому – але ми не забудемо незаконно окупований Крим» з приводу четвертої річниці незаконної анексії Росією українського півострова, опублікованій на сайті Euobserver, повідомляє агентство «РБК-Україна».

Статтю написали: міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен, міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер, міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевічс, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч, міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану, міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрём і очільник МЗС України Павло Клімкін.

18 березня 2014 року Росія здійснила остаточний крок незаконної окупації Криму, який є частиною суверенної території України, що було визнано Росією в ряді міжнародних договорів. Захоплення Криму Росією включає серію протиправних дій: від використання замаскованих російських елітних військ – до поспішної організації – порушуючи українське та міжнародне право – нелегітимного «референдуму», – йдеться в статті.

Міністри підкреслюють, що вони не визнають претензії Росії щодо Криму і продовжують засуджувати незаконну анексію півострова. Зазначено, що також США, Європейський союз, Канада та Норвегія, проводять політику невизнання та режиму санкцій щодо людей і організацій, причетних до незаконної анексії. Крім того, глави МЗС закликали Росію негайно звільнити Олега Сенцова та ще 60 інших політичних в'язнів. Міністри також нагадали, що ЄС не визнає виборів, проведених Росією в Криму.