18 жовтня 2017 11:41

Правоохоронці за півроку вилучили 886 кг наркотичних засобів рослинного походження

Активісти мають намір провести Марш Свободи за реформи державної наркополітики
Активісти мають намір провести Марш Свободи за реформи державної наркополітики

Правоохоронці під час операції «Мак», яка тривала півроку, з незаконного обігу вилучили 886 кг наркотичних засобів рослинного походження. До адміністративної та кримінальної відповідальності притягнуто близько 2 тисяч осіб. Про це повідомив Департамент комунікації Національної поліції України.

Поліцейські виявили близько 170 га замаскованих посівів нарковмісних рослин, знищили близько 5 мільйонів кущів, які могли використати як сировину для виготовлення наркотиків. Було задокументовано понад 3,3 тисячі фактів незаконного культивування наркосировини.

Наприклад, на Дніпропетровщині ліквідували незаконний посів із понад 3 тисяч рослин конопель. Наркоплантація складалася з 36 окремих ділянок (розміром 50 на 100 м кожна), замаскованих серед сільськогосподарських посівів соняшника, йдеться у повідомленні.

На Одещині під вирощування 300 кущів конопель «наркоаграрії» використали острів, що межує по лінії Дунаю з Румунією. Виявила посів аеророзвідка.

У помешканні одесита оперативники вилучили понад 40 кг висушеної марихуани. Також знищено 100 рослин нарковмісних конопель, культивуванням яких він, імовірно, займався, кажуть у поліції.

Нагадаємо, активісти мають намір провести Марш Свободи за реформи державної наркополітики. Організатори так званого «конопляного маршу» виступають за декриміналізацію незначних правопорушень у сфері обігу наркотиків, затвердження порядку використання канабісу для наукових цілей та врегулювання законного доступу до медичного канабісу для українських пацієнтів.