31 січня 2018 07:35

Російські мільярдери за один день втратили мільярд

Хоча є й ті, хто збільшив свої активи
Хоча є й ті, хто збільшив свої активи

Активи російських мільярдерів, що потрапили до «кремлівського списку» США, за день подешевшали на 1,06 мільярд доларів. Хоча загалом ринок не надто активно відреагував на американську доповідь. За основу розрахунків було взято дані онлайн-рейтингу Forbes, які оновлюються в реальному часі, пише «РБК».

Після публікації доповіді, в якій опинилися 96 російських бізнесменів, їх сукупний статок зменшився на 1,06 мільярд доларів.

Найбільше в абсолютному вираженні подешевшали активи Вагіта Алекперова (ЛУКОЙЛ) – на 226 мільйонів доларів, Володимира Лісіна (НЛМК) – на 205 мільйонів доларів та Сулеймана Керімова («Полюс») – на 102 мільйона доларів.

Хоча є й ті, хто збільшив свої активи.

У процентному вираженні російські мільярдери зі списку США «подешевшали» лише на 0,3%, виходячи з даних Forbes (їх сукупне багатство оцінюється зараз в 420 мільярдів доларів).

Список олігархів, підготовлений Мінфіном США на виконання статті 241 закону «Про протидію недругам Америки через санкції» (CAATSA), повністю збігся з торішнім рейтингом росіян – доларових мільярдерів Forbes. Ринок сприйняв таку широту списку як ознаку того, що адміністрація Дональда Трампа підійшла до цього питання формально, без бажання вводити додаткові санкції проти російського бізнесу.

Мінфін США підкреслив, що список – це просто список, а не перелік осіб, які підпадають під санкції, навіть в потенціалі. У публічній версії доповіді немає ніякої негативної інформації щодо фігурантів списку.