18 грудня 2017 18:58

Росію запідозрили в організації антиісламської кампанії в соціальних мережах

Ряд фейковий акаунтів прямо поширювали антиісламську ідеологію або ультраправі ідеї
Ряд фейковий акаунтів прямо поширювали антиісламську ідеологію або ультраправі ідеї

Десятки «пов'язаних із Росією» акаунтів у соцмережах брали участь у кампанії, покликаній «перебільшити» вплив на громадську думку скоєних у Великобританії терактів. До такого висновку прийшли вчені британського центру з безпеки, повідомляє радіостанція RFI.

Як говориться в опублікованому сьогодні звіті Інституту Кардіфа, «після терактів 2017 року соцмережі Twitter і Facebook використовувалися для поширення різних чуток, теорій змови і брехливої інформації», спрямованої, зокрема, проти мусульман, щоб «посіяти розбрат» у суспільстві.

Працівники інституту безпеки докладно вивчали публікації в соцмережах після кожного теракту у Великобританії – атаки перед будівлею парламенту в Лондоні 22 березня, в Манчестері 22 травня, на Лондонському мосту 3 червня і біля мечеті в Фінсбері-парк 18 червня. Вони прийшли до висновку, що «як мінімум 47 акаунтів були використані для публікацій 475 повідомлень» із сумнівним змістом. Пізніше ці повідомлення були перепубліковані 153 тисячі разів.

Як відзначають автори звіту, деякі з цих повідомлень імітували офіційні ЗМІ або посилалися на авторитетні особи. Як приклад вони наводять ім'я письменниці Джоан Роулінг, автора книги про Гаррі Поттрера, яка нібито закликала «до дії» після теракту в Манчестері.

Велика кількість зі створених «фейкових акаунтів» прямо поширювали антиісламську ідеологію або ультраправі ідеї.

Ще один теракт, здійснений мусульманами. Якщо ви вважаєте, що треба заборонити іслам, ретвітніть це повідомлення», – наводять приклад дослідники.

Автори звіту закликають владу Великобританії боротися з таким типом поширення фейкової інформації.Варто додати, що в цей час комісія з культури, медіа та спорту британського парламенту веде розслідування про вплив фейків на результати референдуму по Brexit і про роль російських хакерів під час передвиборної кампанії в червні 2017 року.