16 січня 2018 07:48

Стало відомо, скільки зберігатимуться біометричні дані на кордоні

З них 24 тисячі – росіяни
З них 24 тисячі – росіяни

На кордоні України з 1 січня працює біометричний контроль.

За два тижні біометричний контроль на кордоні пройшли 29 тисяч іноземних громадян. З них 24 тисячі – росіяни, про це повідомляє українська Держприкордонслужба, пише «Народна правда».

Близько сотні російських громадян прикордонники не пустили в Україну. При цьому на кордоні з Росією новий контроль діє ще з 27 грудня.

Нова система фіксації біометричних даних запрацювала для громадян з 71 країни. Устаткування зчитує відбитки пальців і фотографує обличчя людей, які заїжджають в країну. Система підключена до бази Інтерполу. Якщо особа в розшуку, прикордонник відразу отримає повідомлення про це. Отримана інформація зберігається довічно. Якщо людина відмовиться від біометричного контролю – її не впустять в Україну.

У відповідь на посилення паспортного контролю РФ під час новорічних свят відмовлялася пропускати до себе українців. За словами заступника голови ДПС Василя Серватюка, 7 січня російська сторона відмовилася пропускати 26 транспортних засобів без причини.

Як відомо, в РФ критикують рішення України посилити паспортний контроль. Називають його спробою розірвати контакти між українцями і росіянами.

Нагадаємо, на засіданні РНБО президент Петро Порошенко наполягав на посиленні контролю за перетином державного кордону, шляхом запровадження біометричного контролю для усіх іноземних громадян, які перетинають український кордон. За словами президента, зняття біометричних даних, включаючи відбитки пальців та цифрову фотографію, значно посилить можливості для боротьби з тероризмом.