13 січня 2018 16:36

У Чехії підраховують голоси в першому турі президентських виборів

У Чехії пройшов перший тур президентських виборів
У Чехії пройшов перший тур президентських виборів

У Чехії розпочався підрахунок голосів у першому турі виборів президента. Поточні результати голосування публікує чеське видання Novinky.

Голосування завершилося о 15:00 за київським часом. На посаду президента претендують дев’ять кандидатів, але основна боротьба розгорнеться між нинішнім президентом Мілошем Земаном і колишнім главою Академії наук Чехії Іржі Драгошем.

Наразі у Земана 40,92% голосів (1 289 766 голосів), у Драгоша - 25,53% (804 784 голоси), у Павла Фішера - 9,67%. У інших кандидатів відповідно менше відсотків голосів.

Найменше голосів набрав колишній керівник автовиробника Škoda Вратіслав Кулханек - 0,47%.

Згідно з даними статистичного управління, Драгош наразі переганяє Земана за кількістю голосів лише у столиці країни - Празі (позначено блакитним кольором - ред.). Там за нього проголосували 34,85% виборців, а за Земана - 22,63%.

Президент республіки обирається строком на 5 років.

Зазначимо, що 73-річний Земан відомий, зокрема, своїми відверто антимусульманськими поглядами. Він неодноразово наголошував, що мусульмани не зможуть інтегруватися в європейські країни. Земан також не раз висловлювався за скасування санкцій Євросоюзу проти Росії.

Своєю чергою Драгош виступає за поглиблення співпраці з ЄС і за збереження санкцій проти РФ. Він наполягає на тому, що Прага має відігравати активнішу роль у Європейському Союзі та підтримує перехід Чехії на євро.