27 лютого 2018 14:44

У ГПУ кажуть, що Жванія може ще відповісти за отруєння Ющенка

Давид Жванія
Давид Жванія

Прокурор Генеральної прокуратури Олексій Донський в інтерв’ю виданню Insider заявив, що слідчі свого часу «беззаперечно довели, що Ющенка умисно отруїли діоксином», і мають докази на підтвердження того, хто і для чого це робив. Щоправда, докази здебільшого непрямі, і наразі не можна сказати, чи достатньо їх для повідомлення особам про підозру.

Під час правління Віктора Януковича вся слідча група, яка займалася даною справою, була у ній допитана. А, згідно з КПК, – це перешкода для подальшої участі в розслідуванні. Так нас вивели з процесу», – розповідає Олексій Донський.

Донський заявив, що в слідства «було дуже багато питань до Давида Жванії», який, використовуючи депутатську недоторканність, всіляко ухилявся від слідчих дій.

Зараз він вже не народний депутат і, на щастя, вже не має депутатської недоторканності. Тож, якби я залишився у справі, то розпочав би саме з нього», – зазначає Донський.

Є ще Володимир Сацюк [заступник голови СБУ в 2004 р. – Ред.], який не з’являвся в Україні до 2010 року. Під час президентства Януковича В. Ф. він періодично відвідував Україну, однак після Революції Гідності знов припинив сюди приїжджати», – повідомив Донський.

Нагадаємо, що, за загальноприйнятою версією, Віктора Ющенка отруїли під час вечері 5 вересня 2004 року на дачі тодішнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка. На цій вечері також були присутні голова СБУ Ігор Смешко та народний депутат Давид Жванія. Правоохоронці досі не пред’явили нікому звинувачень.