17 грудня 2017 16:59

«Штурм» Жовтневого палацу - поліція відкрила кримінальні провадження

«Штурм» Жовтневого: Поліція вже відкрила два провадження
«Штурм» Жовтневого: Поліція вже відкрила два провадження

 За фактом подій біля Жовтневого палацу в Києві поліція почала два кримінальні провадження.

Про це заявив прес-секретар Нацполіціі Ярослав Тракало, - повідомляє «Українська правда».

За його словами, провадження відкрито за ст.15 ст. 341 КК - «замах на захоплення державних або громадських будівель», карається обмеженням волі на строк до 5 років, і за ст.345 - «загроза працівникові правоохоронного органу», карається позбавленням волі до 12 років.

«Також вирішується питання про відкриття провадження у ст.343 КК -«перешкоджання діяльності правоохоронців».

Тракало додав, що поки затриманих немає, є кілька постраждалих з боку силовиків.

«Учасники акції застосували піротехніку, кидали петарди, намагаючись прорватися всередину палацу, вчинили бійку з правоохоронцями, пошкодили двері будівлі. На даний момент є інформація про постраждалих з боку силовиків - зокрема, від отруєння невідомою речовиною», - заявив Тракало.

Інформація про постраждалих з боку мітингувальників по лінії 102 не надходило, додав він, правоохоронці документують всі дії учасників акції, за кожним фактом буде дана правова оцінка.

«За нашою інформацією, всередині приміщення знаходяться близько 800 глядачів, що прийшли на концерт, серед них є діти», - зазначив Тракало.

За його словами, зараз у будівлі, в якій намагаються потрапити учасники «Маршу», знаходяться близько 1000 правоохоронців та військовослужбовців Нагвардіі.

Учасники мітингу у Києві за імпічмент президента вирішили організувати у приміщенні Міжнародного центру культури і мистецтв (колишній Жовтневий палац) свій штаб. Однак правоохоронці вирішили завадити їм, через що сталися сутички.