17 березня 2018 13:36

Учені пояснили, що робить людей трансгендерами

Фахівці виявили, що мозок трансгендерів відрізняється від жіночого і чоловічого
Фахівці виявили, що мозок трансгендерів відрізняється від жіночого і чоловічого

Учені з бразильської Медичної школи Університету Сан-Паулу провели масштабне дослідження і з'ясували, причини, через які люди стають трансгендерами, повідомляє видання «Обозреватель».

Так, фахівці виявили, що мозок трансгендерів відрізняється від жіночого і чоловічого мозку розміром острівкової долі. Ця частина мозку відповідає не тільки за емоції, але і за те, як людина сприймає своє тіло.

Результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports.

За допомогою магнітно-резонансної томографії вченими був здійснений структурний аналіз мозку 80 осіб у віці від 18 до 49 років. В експерименті брало участь 20 трансгендерних жінок (чоловіча стать при народженні), що не вдавалися до гормональної терапії, і 20 трансгендерних жінок, що приймали гормони не менше року. Ще добровольцями стали звичайні 20 чоловіків і 20 жінок.

Острівкова частка мозку в транссексуалів виявилася більшого обсягу, ніж у звичайних чоловіків, але менше, ніж у звичайних жінок.

Вчені переконані, саме в цьому полягає основна фізіологічна відмінність мозку трансгендерів. При цьому, такі особливості можуть закладатися ще в період внутрішньоутробного розвитку.

Таким чином, на думку авторів дослідження, трансгендерність не можна вважати суто соціокультурним феноменом.