15 січня 2018 12:29

Учені: Сноубордисти загалом травмуються частіше лижників

На отримання травм при катанні на сноуборді впливає екіпірування
На отримання травм при катанні на сноуборді впливає екіпірування

Фахівці з Браунівського університету (США) провели огляд досліджень, присвячених аналізу даних про травми, отримані під час занять зимовими видами спорту: їзді на сноуборді та гірських лижах. У статті, опублікованій у журналі Journal of the American Academy of Orthopaedic Surgeons, повідомляється, що 88 відсотків смертей від травм на схилах пов'язані з пошкодженням головного мозку, а сноубордисти загалом травмуються частіше лижників, повідомляє видання «N+1».

Популярність зимових видів спорту активно зростає з 70-х років минулого століття. Зростання популярності спорту також призводить до зростання кількості різних травм.

Автори нової роботи під керівництвом Бретта Оуенса провели наймасштабніше на сьогодні оглядове дослідження робіт, присвячених аналізу отримання травм, пов'язаних із зимовими видами спорту. В їхній огляд увійшли понад сорок наукових робіт, опублікованих у період з кінця 90-х років по теперішній час.

Так, вчені виявили, що сноубордисти та лижники отримують усі можливі травми: не тільки розтягування та переломи кінцівок, але й пошкодження хребта, голови, тазу і плечового пояса. Число ушкоджень голови склало 15 відсотків усіх травм, отриманих на схилах, а травм спини (за різними оцінками) – від одного до 17 відсотків. Крім того, від 4 до 11 відсотків усіх травм виявилися ушкодженнями плечового пояса.

Сноуборд також виявився небезпечнішим за гірські лижі: дослідники з'ясували, що сноубордисти отримують у три рази більше травм, ніж лижники, особливо – ушкоджень верхніх кінцівок і колінних чашечок. Більш того, число травм, отриманих при катанні на сноуборді, за десять років (у період з 1989 по 1999 рік) зросло з чотирьох відсотків усіх травм на схилах до 56.

Автори роботи вважають, що проведений огляд допоможе підвищити безпеку активних зимових видів спорту: як завдяки запобіжним засобам самих любителів активного відпочинку, так і завдяки нововведеням, які можуть ввести виробники екіпіровки.

Дослідники також наводять кілька порад, як можна уникнути отримання травм. Для цього вони радять одягати еластичні накулачники та наколінники й не нехтувати шоломом. Крім того, вчені наводять дані про те, що на отримання травм нижніх кінцівок при катанні на сноуборді впливає екіпірування, а саме – тип черевиків. Так, носіння жорстких черевиків, зовнішня частина яких зроблена з пластику, набагато частіше призводить до переломів гомілки, ніж м'які черевики, які мають незначну жорсткість.