12 січня 2018 15:20

Україна та Румунія напрацюють спільний документ щодо імплементації закону про освіту

11 січня відбулася зустріч очільників українського та румунського МЗС
11 січня відбулася зустріч очільників українського та румунського МЗС

11 січня 2018 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснив робочу поїздку до м. Чернівці, в рамках якої провів робочу зустріч із міністром закордонних справ Румунії Теодором Мелешкану, повідомляє прес-служба МЗС.

Керівники зовнішньополітичних відомств обговорили актуальні питання порядку денного українсько-румунських міждержавних відносин. Сторонами досягнуто домовленості напрацювати спільний документ щодо імплементації нового Закону України «Про освіту», зокрема його 7 статті, яка стосується використання мов у навчальному процесі», – зазначає прес-служба міністерства.

Спільно з офіційними представниками румунської сторони було проведено зустріч з представниками румунської громади, керівниками та викладачами румуномовних навчальних закладів області. В ході зустрічі обговорено шляхи врахування рекомендацій Венеціанської комісії стосовно статті 7 освітнього закону.

Крім того, міністри закордонних справ України та Румунії спільно з керівниками освітніх міністерств освіти України та Румунії взяли участь в урочистому відкритті в с. Йорданешти Чернівецької області новозбудованої загальноосвітньої школи з румунською мовою викладання, та вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблого на сході України буковинця Володимира Анадиба.

Сторони також відвідали румуномовний Карапчівський ліцей ім. Міхая Емінеску.