27 червня 2017 20:40

В СБУ розповіли, як захистити комп’ютери від кібератаки вірусу-вимагача

Кібератака на Україну
Кібератака на Україну

  Більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Служба безпеки України надала рекомендації для захисту комп’ютерів від кібератаки вірусу-вимагача.

  Як поінформували у прес-службі СБУ, інфікування операційних систем переважно відбувалося через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур.

  Вірус атакує комп'ютери під управлінням ОС Microsoft Windows шляхом шифрування файлів користувача, після чого виводить повідомлення про перетворення файлів з пропозицією здійснити оплату ключа дешифрування у біткоїнах в еквіваленті суми $300 для розблокування даних. На сьогодні зашифровані дані, на жаль, розшифруванню не підлягають.

  “Атака, основною метою якої було розповсюдження шифрувальника файлів Petya.A, використовувала мережеву вразливість MS17-010, внаслідок експлуатації якої на інфіковану машину встановлювався набір скриптів, що використовували зловмисники для запуску згаданого шифрувальника файлів”, — йдеться у повідомленні.

 Згідно з рекомендаціями Служби, якщо комп’ютер включений і працює нормально, але ви підозрюєте, що він може бути заражений, ні в якому разі не перезавантажуйте його (якщо ПК вже постраждав — також не перезавантажуйте його) — вірус спрацьовує при перезавантаженні і зашифровує всі файли, які містяться на комп’ютері.

 “Збережіть всі файли, які найбільш цінні, на окремий не підключений до комп’ютера носій, а в ідеалі — резервну копію разом з операційною системою”, — пояснили у відомстві.

  З усіма рекомендаціями можна ознайомитися на офіційному сайті Служби безпеки України.