14 листопада 2017 21:09

В Україні внесуть зміни до пенсійної системи

В Україні готують нові пенсійні зміни
В Україні готують нові пенсійні зміни

Кабінет міністрів готує нові зміни до пенсійної системи, які дозволять захистити українців з накопиченим страховим стажем. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, інформує «Хвиля».

"Тільки створюючи мотиваційні механізми участі в пенсійній програмі можна відновити дієздатну, збалансовану систему пенсійного забезпечення", - вважає міністр соцполітики.

Рева підкреслив, що «зрівнялівка» в пенсійних виплатах, без урахування страхового стажу та сплачених внесків, повністю нівелювала потребу для молодого покоління офіційно працювати і брати участь в пенсійній програмі. Це, в свою чергу, руйнує пенсійну систему - призводить до неможливості навіть мізерних виплат пенсіонерам і позбавляє молодь права на майбутню пенсію. Як відомо, прийнята пенсійна реформа усуває несправедливість в нарахуванні за рахунок зміни формули розрахунку пенсій.

«Люди отримували однакові пенсії, маючи різний стаж і рівень заробітної плати. З 12 млн. пенсіонерів 8,5 млн. отримували пенсію на рівні прожиткового мінімуму - і людина зі стажем 35 років, і той, хто працював 15 років... Який стимул молодій людині, яка бачить таку несправедливість на прикладі своїх батьків, йти офіційно працювати? Саме для вирішення цієї проблеми пенсійна реформа запровадила диференціацію умов і розміру пенсійного забезпечення», - заявив міністр.

За його словами, важливим питанням є забезпечення пенсієй українців, які мають великий стаж роботи, але через економічну ситуацію протягом усього життя отримували низькі зарплати.

«Це люди, які все життя тяжко працювали в колгоспах за «трудодні», ті, хто працювали санітарками та фельдшерами, та інші, які працювали по 30 років і більше», - підкреслив Андрій Рева.

Так, за словами глави Мінсоцполітики, сьогодні розглядаються механізми для збільшення рівня пенсійного забезпечення таких громадян.

«Неможливо всі проблеми вирішити однією дією  - потрібно робити послідовні кроки. Прийнята пенсійна реформа є першим кроком уряду на цьому шляху. Отримані в результаті детінізації ресурси можна було просто розділити між усіма без вирішення питань, які призвели до проблем у пенсійній системі, але уряд пішов шляхом відновлення соціальної справедливості - пенсію мають право отримати ті, хто її заробив», - заявив Рева.