13 лютого 2018 18:52

ЗМІ: Британська співдружність таємно шукає наступника Єлизавети II

Королева Єлизавета і принц Філіп
Королева Єлизавета і принц Філіп

Британська співдружність (Співдружність націй) почала таємне обговорення питання про можливих наступників королеви Великобританії Єлизавети II на посаді глави об'єднання. Про це стало відомо BBC News від високопоставлених джерел, передає 7kanal.

Посада глави Співдружності націй не передається у спадок, тому в разі смерті Єлизавети II пост не перейде її синові, принцу Чарльзу, який, згідно з правилами успадкування престолу, повинен стати наступним королем.

Повідомляється, що Співдружність створила консультативну «групу високого рівня», яка в квітні збереться в Лондоні для обговорення питань управління об'єднанням. Однак, за відомостями джерел, група також планує розглянути питання про подальший розвиток подій на випадок смерті британського монарха.

На сьогодні формальної процедури вибору глави Співдружності просто не існує, і багато хто стверджує, що реальної альтернативи принцу Чарльзу також немає, тому ймовірно, що лідери держав-членів підтримають саме його кандидатуру.

Співдружність націй є добровільним об'єднанням країн, в яке, крім Великобританії, входить більшість колишніх британських домініонів і колоній. Всього в Співдружність входять 52 держави, включаючи Австралію та Канаду.

Королева Єлизавета II, якій у квітні виповниться 92 роки, була оголошена главою Співдружності націй в 1953 році, прийнявши повноваження від свого батька, короля Георга VI.