Подивитися в очі Героям Небесної Сотні: у центрі Києва згадали полеглих на Майдані

Винуватці трагедії досі не покарані
Винуватці трагедії досі не покарані

 Сьогодні – четверта річниця від початку Євромайдану, який потім назвуть Революцією Гідності. На Алею Небесної Сотні у Києві, до хреста поруч з верхнім виходом зі станції метро «Хрещатик», прийшли родичі та друзі тих, хто загинув взимку 2014 року на Майдані. Прийшли, аби помолитися та покласти квіти.

 Біля 107 світлин загиблих у Києві протягом січня-лютого 2014 року – люди з лампадками та свічками. Усього кілька десятків. Але життя кожного з них змінилося саме тут.

 

 

Світлана Чаплінська, дружина Володимира Чаплінського з Обухова. Жінка стоїть біля дерева, у якого 20 лютого розстріляли її чоловіка, – куля снайпера потрапила майданівцю у шію. Світлана говорить, що і Володимир, і вона, і навіть їх маленька донечка, якій тоді було п’ять років, брали участь у Майдані.

«Не пропустили жодного віче. Постійно приїжджали, - згадує жінка. – Цей день для мене… важко сказати. Це і біль, і зміни. Хотіли б ми, чи ні, але зміни все одно будуть. Цей день – це надія на те, що в Україні буде краще. Наші рідні, які тут загинули, тільки цього й хотіли, аби діти жили краще».

«Найбільше вражали на Майдані люди. Всі позитивні, відстоювали свою свободу і думки. І те, що сталося 20 лютого, було жахливо. Минає вже чотири роки, але досі у голові не вкладається, що люди так могли загинути. Дуже важко про це говорити», - продовжує Світлана Чаплінська.

«Кажуть, дитина добре живе, коли у неї два крила – тато і мама. Я для дітей - обидва крила», - каже дружина Героя України. У них з Володимиром двоє дітей – старшому сину вже 22 роки, а дочці зараз – дев’ять.

 Починається молебень. Священик говорить чітко та проникливо.«Кожного дня, долаючи шлях до цієї маленької каплиці, сповнюючи свій священицький обов’язок, проходжу повз фотографій Героїв Небесної Сотні. Бачу, як йдуть люди. Хтось зупиняється, хтось не звертає увагу. А я роздумую собі: можливо, ця людина щодня ходить цією бруківкою, і для неї це вже так збуденіло, що важко зупинитися. А потім подумав, що, можливо, тяжко дивитися в очі. Нелегко дивитися в очі тих, хто став символом повернення цілому народові відчуття гідності, твердинею відчуття свободи», - каже священик.

 Адвокати родин Небесної Сотні нині говорять, що досі не покарані винуватці трагедії, - через низку об'єктивних і суб'єктивних обставин. Але перш за все - тому, що влада не зробила розслідування злочинів пріоритетом.