Вбивство юристки Ноздровської: чотири версії слідства та громадський контроль над діями правоохоронців

Громадскість бере під контроль дії слідства
Громадскість бере під контроль дії слідства

Близько двохсот людей - журналістів, громадських активістів і просто небайдужих громадян - зібралися під будівлею Головного управління Нацполіції Київської області. Всі прийшли вимагати швидкого та компетентного розкриття вбивства юристки Ірини Ноздровської, тіло якої було знайдено 1 січня 2018 року у річці поблизу Києва.

Відомо, що понад два роки Ірина у суді вимагала покарання для племінника голови Вишгородського районного суду Дмитра Россошанського за те, що він у стані наркотичного сп’яніння збив насмерть її сестру. Трагедія сталася 30 вересня 2015 року у селі Демидів Київської області. У травні 2017 року Россошанського засудили до 7 років ув’язнення. Захист подав апеляцію. 27 грудня Апеляційний суд відмовив у звільненні.

У руках людей на вулиці Володимирській - плакати з написами «Винесіть вирок собі», «Або ми побудуємо чесні правила гри, або вони нас знищать». Більшість вигукували «Ганьба!». Ветеран АТО Дмитро Різніченко виголосив промову із закликом до усіх присутніх об’єднуватися задля контролю над правоохоронцями і для пошуку винних.

Він та люди поряд почали вимагати, аби до них на вулицю вийшов керівник слідчої групи та прозвітував. Мова про бесіду за дверима главку не йшла.

Зрештою із-за дверей главку з'явився керівник слідчої групи Дмитро Ценов. Він спустився вниз. Запропонував, аби люди прийшли близько 20.00. Але більшість була переконана: громадський контроль має бути віднині на усіх етапах слідства. Тож ініціативна група була запрошена до управління. А перед тим громада взяла слово з Ценова, що, у разі нерозкриття злочину впродовж двох тижнів, той має піти у відставку. Той, щоправда, відповів мовчанням.

Тим часом на вулиці людей більшає. Вже почали лунати заклики про відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та всього Вишгородського управління поліції.

«Зараз розглядаються чотири основні версії, - сказав журналістам речник Головного управління Нацполіції у Київській області Микола Жукович. – Серед них - професійна діяльність, інша, більш конкретизована, - по останній справі за фактом ДТП, наступна - хуліганство і ще одна - що її хотіли зґвалтувати».

Але перш за все правоохоронці взялися за відпрацювання тієї, що пов’язана з судовою справою за фактом ДТП, якою займалася Ноздровська.

За словами речника Нацполіції у Київській області, зараз триває судово-медична експертиза, яка має дати висновок про всі отримані тілесні ушкодження. Окрім того, відомо, що вже опитано близько 50 осіб, зокрема з використанням поліграфу. Ніхто з підозрюваних поки не затриманий.

Пізніше стає відомо, що приблизно о 21:30 ініціативна група разом з поліцією оголосять всі деталі слідства. Ймовірно, це відбудеться у Вишгородському райвідділку.Громадськість, яка вимагає знайти винних у вбивстві правозахисниці, зупинятися не збирається, вимагаючи особистої зустрічі з генеральним прокурором Юрієм Луценком.