Залізничний рейд Європою: Маршрути й ціни

Залізничний рейд Європою: Маршрути й ціни Фото:znaj.ua
Залізничний рейд Європою: Маршрути й ціни

Із відкриттям кількох нових напрямків залізниця стала популярним способом подорожувати Європою. Навіть із урахуванням витраченого на дорогу часу, за тиждень можна оглянути кілька міст або дві чи три країни.

У залізничних подорожах однозначно є своя романтика, адже можна роздивлятися іноземні краєвиди, а не тільки хмари.

Пропонуємо п’ять  маршрутів для поїздок залізницею з відправною точкою в українських містах.

За основу візьмемо прямі потяги "Укрзалізниці" до туристичних європейських міст.

 

  • Київ – Варшава – Познань – Вроцлав – Краків

Цей маршрут охоплює лише Польщу, але дає можливість оглянути одразу кілька міст. Крім того, максимально тривалий переїзд складає 15,5 годин і не сприймається катастрофічно довгим.

Отже, із Києва о 16.52 потяг вирушає до Варшави. Ціна переїзду – 2391 грн, а провести в дорозі доведеться 15,5 годин.

Що дивитися у Варшаві: Концептуально почати екскурсію з Замкової Площі, на якій стоїть величний Королівський палац. Далі можна прогулятися вуличками Старого міста й оглянути площу Ринок. У списку must see – велична бібліотека з можливістю перепочити в саду на даху, університет, сади Лазенського парку, палац Вілянув.

Фото:  tonkosti.ru

Ціна за добу у готелі (найдешевший двомісний номер з вигодами): 20 євро

Потяги з Варшави до Познані йдуть доволі часто, а ціна квитка - 10 євро. Поїздка триватиме близько чотирьох годин.

Що дивитися у Познані: У місті яскравих будинків увагу туристів привертає Університет Міцкевича і площа, названа на честь поета. На площі Ринок – міська ратуша і старий фонтан Прозерпіни. Костел Святої Марини Магдалени – чудова можливість помилуватися шедевром римського бароко. Ще у туристичному списку – палац Дзялинських, бібліотека Рачинського, острів Тумський, де знаходиться найстаріший виш країни – Академія Любранського.  

Фото: turpogoda.ru

Ціна за добу у готелі: 23 євро

Далі можна оглянути Вроцлав – переїзд займе одну-дві години, а ціни на квитки стартують із 5,5 євро.

Що дивитися у Вроцлаві: Найкумедніше, чим можна зайнятися у місті – це… шукати гномів. Тут їх аж 50 і у кожного – свій характер.

Фото: cat-n-travels.ru

Саме місто розкинулося на 12 островах, які омиваються п’ятьма річками. Найбільш туристичні об’єкти – міська Ратуша, музей "Королівський палац", костел Святої Ельжбети.

Фото: tatur.ua

Ціна за добу у готелі: 24 євро

На десерт пропонуємо Краків – за 8 євро потяг домчить вас до колоритного міста за три з половиною години. Щоправда, поїзди ходять не так вже й часто, тож краще заздалегідь усе спланувати.

Що дивитися у Кракові: Головна пам'ятка міста – замок Вавель, саме з нього гіди зазвичай починають  екскурсії. У колоритній центральній частині майже кожна будівля варта уваги: це і костели ієзуїтів, Святої Трійці та Святого Андрія, і Ринкова площа з ратушею, і будівля торгового дому Сукенніци.

Фото: worldtravelbook.wordpress.com

Ціна за добу у готелі: 20 євро

Аби доїхати з Кракова у Львів, можна скористатися причепним вагоном потягу "Львів-Вроцлав" . Орієнтовна ціна – 1229 грн. Займе це приблизно шість годин.

До речі, з 1 серпня голова "Укрзалізниці" Войцех Балчун пообіцяв запустити ще один потяг "Краків-Київ".

 

  • Львів – Краків – Вроцлав – Берлін – Прага

Із Кракова пропонуємо гайнути у Вроцлав, а звідти – у Берлін. Переїзд Польща – Німеччина витягне з кишені 49,4 євро і займе п’ять-шість годин.

Що дивитися у Берліні: Наразі місто так і залишається умовно поділеним на дві частини і являє собою мікс пам'яток XIX століття,  радянських будинків, модерну та постмодерну. Найголовніші об’єкти – острів Музеїв, Бранденбурзькі ворота, Рейхстаг, Потсдамська площа, залишки берлінської стіни, моторошний меморіал жертвам Холокосту.

Фото: travel.rambler.ru

Ціна за добу у готелі:  39,4 євро

Потяги за напрямком Берлін – Прага вирушають кожні дві години, а ціна на квиток сягає 34,9 – 59,9 євро. Тривалість подорожі – 4,5 години.

Що дивитися у Празі: Центральна частина нагадує живописну картинку з готичної казки. Більш ошатного і містичного місця годі й шукати. Вражає і замок Празький град, і собор Святого Вітта, і храм Святого Миколая, і, звісно ж, Карлів міст. Тут обов’язково грають вуличні музиканти, а от сумки краще пильнувати – на мосту обікрали не одного туриста.

Фото: pragagid.ru

Ціна за добу у готелі: 24 євро

Із Праги можна доїхати до Києва прямим потягом за приблизною ціною у 2137 грн. Щоправда, у вагоні доведеться провести 31 годину з гаком.

 

  • Львів – Варна – Русе – Бухарест

До болгарського міста на узбережжі чорного моря можна доїхати за 2500 грн у причепному вагоні потяга "Мінськ-Варна". На дорогу піде 28 годин.

Що дивитися у Варні: Місто стоїть на березі Чорного моря, тому багато гостей забивають на цікавинки і насолоджуються пляжем. Але і подивитися у Варні є на що. Гості відвідують  храми Успіння Богородиці й Миколи Чудотворця, резиденцію Евксіноград та скельний монастир Аладжу.

Фото: bulgarclub.ru

Ціна за добу у готелі: 14,5 євро

По дорозі до Бухареста, аби додати поїздці вражень, можна заїхати у болгарське місто Русе. До нього – чотири години (а деякі потяги йдуть по вісім) і 6-7 євро.

Що дивитися у Русе: Місто не надто туристичне й особливо захопити зможе навряд, хоча, на думку істориків, перше поселення виникло тут аж 5 тис. років тому. Гості гуляють парками, заходять у церкви та музеї. Одна з найкрасивіших пам'яток – величний доходний будинок. За 20 км, у селі Івановому знаходиться  стародавній комплекс печерних церков, який внесений у спадок ЮНЕСКО.

Фото: turizm.ru

Ціна за добу у готелі: 12,5 євро

Сплативши 4 євро і витративши на дорогу 2,5 години, доїдете до Бухареста. Варто брати до уваги, що потяг ходить лише раз на день і вирушає о 16.10 за місцевим часом.

Що дивитися у Бухаресті: Це місто з особливим колоритом, хоча деякі нарікають, що гламурного лоску йому явно бракує. Увагу туристів привертає будівля парламенту – найбільша у Європі й одна з найбільших у світі. Любителям природи варто зазирнути у сади Чишмиджиу, а деякі церкви міста перевертають уявлення про храми.

Фото: votpusk.ru

Фото: lifeistravel.com.ua

Ціна за добу у готелі: 15,4 євро

Із Бухареста наразі є прямий потяг до Києва – правда, йде він раз на тиждень. Ціна – 2125 грн. Час у дорозі – 26 годин.

 

  • Київ – Прага – Відень – Братислава

Скориставшись потягом Київ-Прага і погулявши чеською столицею, далі можна вирушити у столицю австрійську.

За подорож до Відня доведеться заплатити від 24,7 євро, і триватиме вона близько 4 годин.

Що дивитися у Відні: По центру бездоганно чистого міста можна гуляти навіть без карти: ледь не кожна будівля – шедевр. Улюбленці туристів – собор Святого Стефана, палац Хофбург, оперний театр, Музейний квартал та Бургтеатр. Перехоплює подих від палаців  Шенбрурн та Бельведер, які були резиденціями австрійських монархів.

Фото: avia.tutu.ru

Ціна за добу у готелі: 46,36 євро

Далі пропонуємо відкрити для себе столицю Словаччини – Братиславу, тим паче, що вона зовсім недалеко. Із Відня сюди ходять потяги кожні 30 хвилин, а подорож триватиме близько години.

Що дивитися у Братиславі: Ошатне й світле місто, у якому можна говорити українською – наша мова настільки близька до словацької, що місцеві вас зрозуміють.  Хоча в Україні ще не прийнято вважати Братиславу туристичним центром, до неї з’їжджаються туристи з усього світу.

У Старому місті приємно прогулятися історичними вуличками, зайти у найбільший храм Братислави – собор Святого Мартіна та інші церкви, сфотографуватися біля фігурки сантехніка, який висовується з-під землі.

Фото: fotokto.ru

Височіє над центром (і знаходиться у пішій доступності від нього) Фортеця Девін і Братиславський град, з якого відкривається чудова панорама.

Фото: flashtravel.com.ua

Ціна за добу у готелі: 24 євро

Ціна – 10,3 євро. Із Братислави можна вирушити прямим потягом до Києва за 2145 грн.  На місці будете за 29 годин.

 

  • Київ – Будапешт – Відень – Братислава

Проїзд з Києва до столиці Угорщини коштуватиме 1900 грн, а дорога займе трохи менше доби.

Що дивитися у Будапешті: Дунай поділив угорську столицю на два міста – Буду і Пешт, у кожному з яких купа цікавинок. Найяскравіше враження залишається від величної готичної будівлі парламенту й будівель Будайської фортеці, яка раніше була резиденцією угорських королів. Ще одна фішка – купальні Сечені та Гелерта з термальними водами. Гелерт вражає модерною архітектурою .

Фото: nice-places.com

Ціна за добу у готелі: 21,8 євро

Із Будапешта до Відня можна дістатися приблизно за три години, сплативши при цьому 19 євро.  

Кінцевим пунктом подорожі й тут пропонуємо зробити Братиславу.

 

Автор - Ірина Стеців

Останнi новини
Останнi новини
Окупанти в ОРДЛО встановили «драконівські» тарифи на дзвінки на українські номери
Окупанти в ОРДЛО встановили «драконівські» тарифи на дзвінки на українські номери
Змінено правила реєстрації на ЗНО
Змінено правила реєстрації на ЗНО
МЗС висловило протест у зв’язку з рішенням окупантів у справі Володимира Балуха
МЗС висловило протест у зв’язку з рішенням окупантів у справі Володимира Балуха
ЗМІ: Головами польських компаній все частіше стають підставні особи – громадяни України
ЗМІ: Головами польських компаній все частіше стають підставні особи – громадяни України
На тротуарах Шанхая з′явилися доріжки для валіз із коліщатками
На тротуарах Шанхая з′явилися доріжки для валіз із коліщатками
МОЗ: Перші тижні 2018 року демонструють більшу захворюваність на кір, ніж останні тижні 2017-го
МОЗ: Перші тижні 2018 року демонструють більшу захворюваність на кір, ніж останні тижні 2017-го
Семерак: Вже цього року з′явиться Стратегія низьковуглецевого розвитку до 2050 року
Семерак: Вже цього року з′явиться Стратегія низьковуглецевого розвитку до 2050 року
Євросоюз опублікував плани щодо боротьби з пластиковими відходами
Євросоюз опублікував плани щодо боротьби з пластиковими відходами
Супрун: 86% хворих на кір не мали щеплення
Супрун: 86% хворих на кір не мали щеплення
Курс долара на міжбанку підвищився до 28,645 гривень/долар
Курс долара на міжбанку підвищився до 28,645 гривень/долар
ДСНС попереджає про ускладнення погодних умов
ДСНС попереджає про ускладнення погодних умов
У Раді з’явились три нові депутатські об’єднання
У Раді з’явились три нові депутатські об’єднання
Генпрокуратура взялася за результати forensic-аудиту «Приватбанку»
Генпрокуратура взялася за результати forensic-аудиту «Приватбанку»
Коломойський спростовує звинувачення щодо махінацій в «Приватбанку»
Коломойський спростовує звинувачення щодо махінацій в «Приватбанку»
Порошенко підписав Закон, який регламентує встановлення лічильників споживачам газу
Порошенко підписав Закон, який регламентує встановлення лічильників споживачам газу
Полторак: Вражений здобутками ВПК Хорватії
Полторак: Вражений здобутками ВПК Хорватії