Залізничний рейд Європою: Маршрути й ціни

Залізничний рейд Європою: Маршрути й ціни Фото:znaj.ua
Залізничний рейд Європою: Маршрути й ціни

Із відкриттям кількох нових напрямків залізниця стала популярним способом подорожувати Європою. Навіть із урахуванням витраченого на дорогу часу, за тиждень можна оглянути кілька міст або дві чи три країни.

У залізничних подорожах однозначно є своя романтика, адже можна роздивлятися іноземні краєвиди, а не тільки хмари.

Пропонуємо п’ять  маршрутів для поїздок залізницею з відправною точкою в українських містах.

За основу візьмемо прямі потяги "Укрзалізниці" до туристичних європейських міст.

 

  • Київ – Варшава – Познань – Вроцлав – Краків

Цей маршрут охоплює лише Польщу, але дає можливість оглянути одразу кілька міст. Крім того, максимально тривалий переїзд складає 15,5 годин і не сприймається катастрофічно довгим.

Отже, із Києва о 16.52 потяг вирушає до Варшави. Ціна переїзду – 2391 грн, а провести в дорозі доведеться 15,5 годин.

Що дивитися у Варшаві: Концептуально почати екскурсію з Замкової Площі, на якій стоїть величний Королівський палац. Далі можна прогулятися вуличками Старого міста й оглянути площу Ринок. У списку must see – велична бібліотека з можливістю перепочити в саду на даху, університет, сади Лазенського парку, палац Вілянув.

Фото:  tonkosti.ru

Ціна за добу у готелі (найдешевший двомісний номер з вигодами): 20 євро

Потяги з Варшави до Познані йдуть доволі часто, а ціна квитка - 10 євро. Поїздка триватиме близько чотирьох годин.

Що дивитися у Познані: У місті яскравих будинків увагу туристів привертає Університет Міцкевича і площа, названа на честь поета. На площі Ринок – міська ратуша і старий фонтан Прозерпіни. Костел Святої Марини Магдалени – чудова можливість помилуватися шедевром римського бароко. Ще у туристичному списку – палац Дзялинських, бібліотека Рачинського, острів Тумський, де знаходиться найстаріший виш країни – Академія Любранського.  

Фото: turpogoda.ru

Ціна за добу у готелі: 23 євро

Далі можна оглянути Вроцлав – переїзд займе одну-дві години, а ціни на квитки стартують із 5,5 євро.

Що дивитися у Вроцлаві: Найкумедніше, чим можна зайнятися у місті – це… шукати гномів. Тут їх аж 50 і у кожного – свій характер.

Фото: cat-n-travels.ru

Саме місто розкинулося на 12 островах, які омиваються п’ятьма річками. Найбільш туристичні об’єкти – міська Ратуша, музей "Королівський палац", костел Святої Ельжбети.

Фото: tatur.ua

Ціна за добу у готелі: 24 євро

На десерт пропонуємо Краків – за 8 євро потяг домчить вас до колоритного міста за три з половиною години. Щоправда, поїзди ходять не так вже й часто, тож краще заздалегідь усе спланувати.

Що дивитися у Кракові: Головна пам'ятка міста – замок Вавель, саме з нього гіди зазвичай починають  екскурсії. У колоритній центральній частині майже кожна будівля варта уваги: це і костели ієзуїтів, Святої Трійці та Святого Андрія, і Ринкова площа з ратушею, і будівля торгового дому Сукенніци.

Фото: worldtravelbook.wordpress.com

Ціна за добу у готелі: 20 євро

Аби доїхати з Кракова у Львів, можна скористатися причепним вагоном потягу "Львів-Вроцлав" . Орієнтовна ціна – 1229 грн. Займе це приблизно шість годин.

До речі, з 1 серпня голова "Укрзалізниці" Войцех Балчун пообіцяв запустити ще один потяг "Краків-Київ".

 

  • Львів – Краків – Вроцлав – Берлін – Прага

Із Кракова пропонуємо гайнути у Вроцлав, а звідти – у Берлін. Переїзд Польща – Німеччина витягне з кишені 49,4 євро і займе п’ять-шість годин.

Що дивитися у Берліні: Наразі місто так і залишається умовно поділеним на дві частини і являє собою мікс пам'яток XIX століття,  радянських будинків, модерну та постмодерну. Найголовніші об’єкти – острів Музеїв, Бранденбурзькі ворота, Рейхстаг, Потсдамська площа, залишки берлінської стіни, моторошний меморіал жертвам Холокосту.

Фото: travel.rambler.ru

Ціна за добу у готелі:  39,4 євро

Потяги за напрямком Берлін – Прага вирушають кожні дві години, а ціна на квиток сягає 34,9 – 59,9 євро. Тривалість подорожі – 4,5 години.

Що дивитися у Празі: Центральна частина нагадує живописну картинку з готичної казки. Більш ошатного і містичного місця годі й шукати. Вражає і замок Празький град, і собор Святого Вітта, і храм Святого Миколая, і, звісно ж, Карлів міст. Тут обов’язково грають вуличні музиканти, а от сумки краще пильнувати – на мосту обікрали не одного туриста.

Фото: pragagid.ru

Ціна за добу у готелі: 24 євро

Із Праги можна доїхати до Києва прямим потягом за приблизною ціною у 2137 грн. Щоправда, у вагоні доведеться провести 31 годину з гаком.

 

  • Львів – Варна – Русе – Бухарест

До болгарського міста на узбережжі чорного моря можна доїхати за 2500 грн у причепному вагоні потяга "Мінськ-Варна". На дорогу піде 28 годин.

Що дивитися у Варні: Місто стоїть на березі Чорного моря, тому багато гостей забивають на цікавинки і насолоджуються пляжем. Але і подивитися у Варні є на що. Гості відвідують  храми Успіння Богородиці й Миколи Чудотворця, резиденцію Евксіноград та скельний монастир Аладжу.

Фото: bulgarclub.ru

Ціна за добу у готелі: 14,5 євро

По дорозі до Бухареста, аби додати поїздці вражень, можна заїхати у болгарське місто Русе. До нього – чотири години (а деякі потяги йдуть по вісім) і 6-7 євро.

Що дивитися у Русе: Місто не надто туристичне й особливо захопити зможе навряд, хоча, на думку істориків, перше поселення виникло тут аж 5 тис. років тому. Гості гуляють парками, заходять у церкви та музеї. Одна з найкрасивіших пам'яток – величний доходний будинок. За 20 км, у селі Івановому знаходиться  стародавній комплекс печерних церков, який внесений у спадок ЮНЕСКО.

Фото: turizm.ru

Ціна за добу у готелі: 12,5 євро

Сплативши 4 євро і витративши на дорогу 2,5 години, доїдете до Бухареста. Варто брати до уваги, що потяг ходить лише раз на день і вирушає о 16.10 за місцевим часом.

Що дивитися у Бухаресті: Це місто з особливим колоритом, хоча деякі нарікають, що гламурного лоску йому явно бракує. Увагу туристів привертає будівля парламенту – найбільша у Європі й одна з найбільших у світі. Любителям природи варто зазирнути у сади Чишмиджиу, а деякі церкви міста перевертають уявлення про храми.

Фото: votpusk.ru

Фото: lifeistravel.com.ua

Ціна за добу у готелі: 15,4 євро

Із Бухареста наразі є прямий потяг до Києва – правда, йде він раз на тиждень. Ціна – 2125 грн. Час у дорозі – 26 годин.

 

  • Київ – Прага – Відень – Братислава

Скориставшись потягом Київ-Прага і погулявши чеською столицею, далі можна вирушити у столицю австрійську.

За подорож до Відня доведеться заплатити від 24,7 євро, і триватиме вона близько 4 годин.

Що дивитися у Відні: По центру бездоганно чистого міста можна гуляти навіть без карти: ледь не кожна будівля – шедевр. Улюбленці туристів – собор Святого Стефана, палац Хофбург, оперний театр, Музейний квартал та Бургтеатр. Перехоплює подих від палаців  Шенбрурн та Бельведер, які були резиденціями австрійських монархів.

Фото: avia.tutu.ru

Ціна за добу у готелі: 46,36 євро

Далі пропонуємо відкрити для себе столицю Словаччини – Братиславу, тим паче, що вона зовсім недалеко. Із Відня сюди ходять потяги кожні 30 хвилин, а подорож триватиме близько години.

Що дивитися у Братиславі: Ошатне й світле місто, у якому можна говорити українською – наша мова настільки близька до словацької, що місцеві вас зрозуміють.  Хоча в Україні ще не прийнято вважати Братиславу туристичним центром, до неї з’їжджаються туристи з усього світу.

У Старому місті приємно прогулятися історичними вуличками, зайти у найбільший храм Братислави – собор Святого Мартіна та інші церкви, сфотографуватися біля фігурки сантехніка, який висовується з-під землі.

Фото: fotokto.ru

Височіє над центром (і знаходиться у пішій доступності від нього) Фортеця Девін і Братиславський град, з якого відкривається чудова панорама.

Фото: flashtravel.com.ua

Ціна за добу у готелі: 24 євро

Ціна – 10,3 євро. Із Братислави можна вирушити прямим потягом до Києва за 2145 грн.  На місці будете за 29 годин.

 

  • Київ – Будапешт – Відень – Братислава

Проїзд з Києва до столиці Угорщини коштуватиме 1900 грн, а дорога займе трохи менше доби.

Що дивитися у Будапешті: Дунай поділив угорську столицю на два міста – Буду і Пешт, у кожному з яких купа цікавинок. Найяскравіше враження залишається від величної готичної будівлі парламенту й будівель Будайської фортеці, яка раніше була резиденцією угорських королів. Ще одна фішка – купальні Сечені та Гелерта з термальними водами. Гелерт вражає модерною архітектурою .

Фото: nice-places.com

Ціна за добу у готелі: 21,8 євро

Із Будапешта до Відня можна дістатися приблизно за три години, сплативши при цьому 19 євро.  

Кінцевим пунктом подорожі й тут пропонуємо зробити Братиславу.

 

Автор - Ірина Стеців

Останнi новини
Останнi новини
Рада таки приняла скандальные правки в интересах Ахметова — СМИ
Рада таки приняла скандальные правки в интересах Ахметова — СМИ
В Украине 95% дорог не соответствуют нормам - Укравтодор
В Украине 95% дорог не соответствуют нормам - Укравтодор
Асфальтовые заводы Закарпатья под угрозой закрытия, нет щебня
Асфальтовые заводы Закарпатья под угрозой закрытия, нет щебня
На КГГА подали в суд из-за повышения тарифов на проезд
На КГГА подали в суд из-за повышения тарифов на проезд
Украинцы стали зарабатывать больше – Госстат
Украинцы стали зарабатывать больше – Госстат
Супрун уволила ректора Одесского медуниверситета
Супрун уволила ректора Одесского медуниверситета
В Ровно на стоянке застрелили частного предпринимателя
В Ровно на стоянке застрелили частного предпринимателя
Убийство украинца в Турции: россиянин задержан и отправлен в тюрьму
Убийство украинца в Турции: россиянин задержан и отправлен в тюрьму
Стали известны подробности побега заключенных из одесской колонии
Стали известны подробности побега заключенных из одесской колонии
Порошенко ответил Путину на "референдум" в Крыму
Порошенко ответил Путину на "референдум" в Крыму
Украинцам готовят новые нормы по газу в домах без счетчиков
Украинцам готовят новые нормы по газу в домах без счетчиков
Суд начинает дебаты по "делу Януковича"
Суд начинает дебаты по "делу Януковича"
"Нафтогаз" получил рекордную прибыль
"Нафтогаз" получил рекордную прибыль
Сегодня Украина снова понесла потери на Донбассе
Сегодня Украина снова понесла потери на Донбассе
Украина проиграла апелляцию по "Татнефти"
Украина проиграла апелляцию по "Татнефти"
На границе с Россией образовалась автопробка
На границе с Россией образовалась автопробка