12 січня 2018 12:14

Бум вакцинації, продовження канікул: як у регіонах борються з кором

У Києві кількість бажаючих вакцинуватися від кору зросла в п′ять разів
У Києві кількість бажаючих вакцинуватися від кору зросла в п′ять разів

Виконувач обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що в Україні немає епідемії кору, а на вірус захворіли близько 200 людей.

За словами Супрун, сьогодні всі області забезпечені необхідними вакцинами для щеплень від кору, пише «Радіо свобода».

З початку року в Одесі та Одеській області зафіксовано 122 нових випадки захворювання на кір, 69 з хворих – діти. Глава департаменту охорони здоров'я Одеської ОДА зазначив, що у всіх хворих не було щеплень від кору. Всього в області налічується близько 16 тисяч нещеплених дітей.

11 січня облдержадміністрація вирішила, що нещеплених дітей не будуть пускати ні в школи, ні в дитсадки. 

Водночас в Одесі через спалах кору керівникам шкіл рекомендували подовжити зимові канікули на тиждень, до 21 січня. Як повідомила головний лікар одеської міської інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова, станом на ранок 9 січня на стаціонарному лікуванні в медичному закладі перебувають 112 хворих на кір. З 75 дітей, які проходять лікування в інфекційній лікарні, 16 – це малюки першого року життя.

Від ускладнень кору в місті померло 5 осіб, в тому числі троє дітей.

В Івано-Франківську через високий рівень захворювання на кір, також було продовжено канікули у школах міста, йдеться в повідомлені прес-служби Івано-Франківської мерії.

«Впродовж останнього часу в Україні вирує епідемія кору. Для того, щоб обмежити поширення недуги рекомендовано продовжити канікули у школах міста. Відповідне рішення прийняли на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулася 12 січня. Таким чином вимушені канікули триватимуть до 21 січня включно. Виняток – ЗОШ №6, де зареєстрована найбільша кількість хворих – там канікули продовжать на 2 тижні», - йдеться в повідомлені.

А ось у Києві станом на 12 січня кількість хворих на кір зросла до 74 осіб, серед яких 57 дітей до 17 років і 17 дорослих, повідомляє прес-служба Головного столичного управління Держпродпотребслужби з посиланням на дані міського лабораторного центру МОЗ. 

Хворіють діти різних вікових груп, найбільше - у віці 5-9 років - 46,5%.

Також наголошується, що в понад 50 закладах міста проводяться профілактичні та протиепідемічні заходи, зокрема, обмежувальні.

Зокрема, перевірили дитячі сади №43, 775, 570, 654, 816, 423, 120, 104, 147, 419, 661, 587, 528, 143, приватну школу «Монтессорі».

Крім того, профілактика проведена в Скандинавської і Віденської гімназіях, «Фокус освіту», школах №111, 1, 124, 169, 254, 192, 89, 84, 199, 27, 242, 49, 323, 169, 61, 243, 57, 329, ліцей №100.

До того ж, у четвер, 11 січня, в Києві вакцинували від кору в п'ять разів більше дітей, ніж зазвичай, повідомляє ТСН.

Зазначається, що деякі злякалися можливої епідемії, а деякі вакцинуються через перевірки довідок про щеплення в школах і садках.

Зараз дітей безкоштовно вакцинують бельгійською сироваткою, один флакон якої розрахований на двох пацієнтів. Термін придатності препарату закінчується в 2019 році, вакцину після відкриття зберігають в холодильнику зі спеціальним температурним режимом не довше ніж 6 годин. Лікарі кажуть, що змушувати нікого не можуть, але створили всі умови і чекають свідомих батьків і їхніх дітей.

Ненормальною вважає ситуацію з пробілами в щепленнях керівник МОЗ Уляна Супрун.

«Це велика трагедія в європейській країні, де ми повинні мати більше 95% щеплення від кору. Є вакцини, вони нормальні, які вакцинуються по всьому світу», - говорить вона.

Зараз, за словами керівника системи охорони здоров'я, навіть в найбільш вакцинованих областях рівень далекий від оптимального і тримається на рівні 80%.

У столиці дітей без щеплення від кору не пускатимуть на навчання. Про таке рішення оголосили в КМДА, втім коли почне діяти заборона, не уточнили.

Також нагадаємо, що у період новорічних свят у Києві на кір захворіли 14 дітей. Батьки припускають, що усі вони захворіли після відвідування цирку «Кобзов». Однак керівництво цирку спростовує всі звинувачення і вважає, що їх «намагаються знищити брудними і безпідставними звинуваченнями». 

У Закарпатській області офіційно зафіксовано 200 людей, які захворіли на кір в грудні. 

Зазначимо, що у селищі міського типу Середнє Закарпатської області до лікарні потрапило 44 людини з підозрою на кір, з них лише один дорослий. Наразі у місцевості проводиться перевірка.

Заступник головного лікаря Антон Сливка Середнянської районної лікарні №2 повідомив ТСН.ua, що в області працює оперативний штаб з реагування на ситуацію з поширення кору в Закарпатті. Вже розгорнуто 60 ліжок для госпіталізації хворих на кір в Ужгородському районі на базі Середнянської філії КЗ «Ужгородська  районна лікарня» (відділення на 40 ліжок, яке діє, перепрофільоване у інфекційне, а також додатково розгорнуто ще 20 ліжок). 

Водночас спалах захворювання зафіксовано ще у двох областях - Сумській та Херсонській.