Дональд Трамп-молодший виклав переписку з Голдстоуном: росіяни пропонували компромат на Клінтон

Дональд Трамп-молодший виклав переписку з Голдстоуном: росіяни пропонували компромат на Клінтон Фото: Victor Boyko/Getty Images - The Washington Post
Дональд Трамп-молодший виклав переписку з Голдстоуном: росіяни пропонували компромат на Клінтон

Протягом декількох місяців президент Трамп і його помічники рішуче відкидали будь-які припущення про те, що вони планували отримувати або отримували будь-яку допомогу від Росії під час торішньої передвиборної кампанії. 

Але опубліковане у вівторок листування за 2016 рік, у якому син нинішнього президента вітав допомогу «державного прокурора Росії», показала явне протиріччя спростуванням Білого дому. Це тільки посилило скандал, який оточив президентство Трампа. Про це повідомляє The Washington Post.

 

Що в листуванні

В електронному листуванні планувалася організація зустрічі в червні 2016 року, між Дональдом Трампом-молодшим і прокурором, пов'язаним із Кремлем, який, як стверджувалося, мав у своєму розпорядженні компроментуючу інформації про кандидата від Демократичної партії Гілларі Клінтон. На зустрічі в Трамп-тауер були присутні також Джаред Кушнер, зять президента, і голова кампанії Пол Манафорт.

У листуванні Трампу-молодшому повідомили, що інформація «на високому рівні» про Клінтон, яку йому нададуть, «є частиною підтримки пана Трампа Росією і її урядом» і була б «дуже корисною для вашого батька».

Трамп-молодший, схоже, зрадів такій можливості. «Якщо це те, що ви говорите, я б із задоволенням, особливо пізніше влітку», – писав він.

Син нинішнього президента опублікував цю переписку в Twitter: «Прагнучи до повної відкритості, я публікую повну електронну переписку з Робом Голдстоуном про зустріч 9 червня 2016 року». Разом із тим, газета The New York Times заявила, що він вирішив розкрити цю інформацію після того, як газета повідомила йому, що вони переглянули електронні листи і мали намір опублікувати їх зміст.

Під час інтерв'ю, яке транслювалося у вівторок ввечері на шоу «Hannity» каналу Fox News Channel, Трамп-молодший сказав, що зустріч відбулася в момент, коли в кампанії «події розвивалися з величезною швидкістю» і що нічого конкретного зустріч не принесла.

 

Результати зустрічі

«Озираючись назад, я, ймовірно, вчинив би інакше», – сказав Трамп-молодший, додавши:« Для мене це було дослідження опозиції. Знаєте, у них було щось, може бути, конкретний доказ всіх історій, про які я чув, ймовірно, за багато років, але не тільки під час кампанії, тому я думаю, що хотів почути це».

Він заявив, що зустріч не принесла нічого більше, ніж «витрачені даремно» 20 хвилин.

«Більше нічого», – сказав він, стверджуючи, що його команда перевірила його листи і жодних інших подібних документів не з'явиться.

 

Наслідки

Але замість того, щоб вирішити розбіжності, розкриття цієї інформації у вівторок, здавалося, тільки ускладнило ситуацію в Білому домі й підірвало спроби президента спростувати твердження про те, що його кампанія проходила за участю Кремля.

Одкровення, що з'явилося на тлі розслідувань Конгресу і спеціального уповноваженого, викликало негайні заклики демократів до того, щоб учасники зустрічі дали свідчення під присягою і підняли питання про правову небезпеку, із якою міг зіткнутися Трамп-молодший та інші.

Визнання також може посилити тиск на республіканців, багато з яких у вівторок або відхилили значення листування, або відмовилися від коментарів.

Білий дім у вівторок коротко виступив на захист Трампа-молодшого: заступник прес-секретаря Сара Хаккабі Сандерс прочитала заяву президента, у якій він сказав, що його син – «людина високих якостей, і я вітаю його прозорість».

Сандерс переадресувала більшість питань адвокатам Трампа і його сина. Разом із тим вона повідомила, що президент розчарований тим, що Росія «продовжує залишатися актуальним питанням» і відмовилася відповісти на питання про те, чи знає президент про спроби Росії допомогти в його кампанії.

 

Деталі

Наталія Весельницька, російський юрист, яка брала участь у зустрічі, в інтерв'ю у вівторок спростувала інформацію про те, що вона представляла російський уряд. Вона стверджувала, що зустріч була потрібна для обговорення зовсім іншої теми – усиновлення.

Електронний лист прийшов від Роба Голдстоуна, музичного публіциста, який представляв Еміна Агаларова, чий батько, Арас Агаларов, є великим забудовником, близьким до Путіна.

«Емін щойно подзвонив і попросив мене зв'язатися щодо дечого дуже цікавого», – написав Голдстоун Трампу-молодшому. «Королівський прокурор Росії сьогодні вранці зустрівся з батьком Арасом і запропонував надати для кампанії Трампа деякі офіційні документи й інформацію, що викриває Гілларі та її зв'язки з Росією, і яка буде дуже корисна для твого батька».

Неясно, про кого згадував Голдстоун у вислові «королівський прокурор». У російському уряді такої позиції немає.

«Це, очевидно, дуже високорівнева і секретна інформація, але це частина підтримки пана Трампа Росією і її урядом, – за сприяння Араса і Еміна», – писав Голдстоун.

Голдстоун запропонував відправити інформацію безпосередньо Трампу-старшому, але сказав, що, оскільки вона «ультраконфіденціальна», він хотів спочатку зв'язатися із Трампом-молодшим.

Трамп-молодший, судячи з усього, відправив цю переписку Кушнерові й Манафорту. Він написав, що запросив обох на цю зустріч.

Представник адвоката президента сказав, що Трамп не знав про зустріч і не був присутній на ній. На Fox News Трамп-молодший заявив, що він не сказав батькові про зустріч, додавши: «Нема про що було розповідати».

Голдстоун не відповів у вівторок на прохання про коментар по електронній пошті.

Скотт Бальбер, адвокат із Нью-Йорка, найнятий Еміном і Арасом Агаларовим, заперечував, що листи Голдстоуна точно викладали суть зустрічі. Він сказав, що Емін Агаларов знайомий із Весельницькою і що вона запитала його, чи зможе він допомогти організувати їй зустріч із чиновниками Трампа. Бальбер зазначив, що Арас Агаларов ніколи не зустрічався з російським прокурором і не мав доступу до інформації про Клінтон.

Бальбер заявив, що, в його розумінні, на зустрічі мало йтися про Закон Магнітського.

У своєму виступі у вівторок Трамп-молодший сказав, що «хотів просто поговорити по телефону. Але оскільки не вийшло, йому сказали, що жінка буде в Нью-Йорку і просить про зустріч».

«Я вирішив провести зустріч. Жінка, як вона публічно заявила, не була державним чиновником», – сказав він.

Хоча Трамп-молодший відзначав, що зустріч відбулася перед тим, як питання участі Росії у виборах потрапило під жорсткий контроль, насправді ж теплі коментарі його батька на адресу Путіна почалися роком раніше й привернули значну увагу серед його опонентів та експертів із зовнішньої політики.

У липневому інтерв'ю CNN – через місяць після зустрічі з Весельницької – Трамп-молодший відхилив як «огидний» і «фальшивий» закид про те, що Росія намагалася допомогти в кампанії його батька.

В останні дні пояснення Трампа-молодшого про те, що сталося, еволюціонувало.

У суботу, коли про зустріч вперше повідомила The New York Times, він заявив, що мова йде про програму усиновлення, яку Кремль закрив у відповідь на акт Магнітського.

Але в заяві у неділю Трамп-молодший розповів, що знайомий попросив його зустрітися з кимось, хто «можливо, має корисну інформацію для кампанії». Трамп-молодший сказав, що зустріч була запропонована цим знайомим і що йому не сказали ім'я Людини, з якою він збирався зустрічатися.

«Відразу стало ясно, що вона не має значимої інформації», – сказав Трамп-молодший у своїй недільній заяві. «Потім вона змінила тему і почала обговорювати питання усиновлення російських дітей».

Схожi новини
Демократи внесли п′ять подань щодо імпічменту Трампа Демократи внесли п′ять подань щодо імпічменту Трампа
Демократи внесли п′ять подань щодо імпічменту Трампа Демократи внесли п'ять подань щодо імпічменту Трампа
Полiтика
Український прокурор стурбований відсутністю сприяння США у справі Манафорта Український прокурор стурбований відсутністю сприяння США у справі Манафорта
Український прокурор стурбований відсутністю сприяння США у справі Манафорта Україна готується протягом декількох тижнів направити США новий запит
Полiтика
З ким працювали Манафорт і Гейтс в Україні і Росії? З ким працювали Манафорт і Гейтс в Україні і Росії?
З ким працювали Манафорт і Гейтс в Україні і Росії? На кого ж з українців і росіян працювала фірма Манафорта?
Полiтика
Останнi новини
У Ватикані відзначили Всесвітній день бідних
У Ватикані відзначили Всесвітній день бідних
Ізраїль планує депортувати біженців
Ізраїль планує депортувати біженців
Український пам′ятник потрапив до Книги рекордів Гіннеса
Український пам′ятник потрапив до Книги рекордів Гіннеса
Фейгін: Сущенко загрожує 20 років позбавлення волі
Фейгін: Сущенко загрожує 20 років позбавлення волі
Однопартійці президента Зімбабве закликали його піти у відставку
Однопартійці президента Зімбабве закликали його піти у відставку
Українська спортсменка виграла етап Кубка світу з фехтування
Українська спортсменка виграла етап Кубка світу з фехтування
Титул «Міс світу-2017» завоювала красуня з Індії
Титул «Міс світу-2017» завоювала красуня з Індії
Невідомі побили особистого водія Саакашвілі
Невідомі побили особистого водія Саакашвілі
Українська дзюдоїстка завоювала золото на турнірі в Нідерландах
Українська дзюдоїстка завоювала золото на турнірі в Нідерландах
Під Адміністрацією президента протестуючі підпалювали шини
Під Адміністрацією президента протестуючі підпалювали шини
Били вікна та вітрини: в Парижі 3 тисячі людей вийшли на марш проти Макрона
Били вікна та вітрини: в Парижі 3 тисячі людей вийшли на марш проти Макрона
Євросоюз готує план на випадок провалу Brexit
Євросоюз готує план на випадок провалу Brexit
Порошенко зустрівся в Будинку з химерами з відомим кінорежисером Девідом Лінчем
Порошенко зустрівся в Будинку з химерами з відомим кінорежисером Девідом Лінчем
Затриманого в Білорусі журналіста «Українського радіо» відвідав український консул
Затриманого в Білорусі журналіста «Українського радіо» відвідав український консул
До Польщі не впустили першого українця зі «списку Ващиковського»
До Польщі не впустили першого українця зі «списку Ващиковського»
Учасники конференції зі зміни клімату в Бонні ухвалили підсумковий документ
Учасники конференції зі зміни клімату в Бонні ухвалили підсумковий документ