7 вересня 2017 09:46

Сезон тяжкого грипу очікується в Європі і Сполучених Штатах

Сезон тяжкого грипу очікується в Європі і Сполучених Штатах
Сезон тяжкого грипу очікується в Європі і Сполучених Штатах

Спеціалісти в галузі охорони здоров’я закликали «всіх старших, ніж півроку» пройти вакцинацію. Австралія пережила сезон тяжкого грипу, зокрема, один особливо небезпечний його штам, що викликало побоювання в Європі та США.

Американська академія педіатрії (ААП) у понеділок нагадала, що «всі старші за шість місяців» повинні отримати щеплення після того, як Австралією пройшов тяжкий грип.

«Якщо це можливо, повна імунізація має відбутися до кінця жовтня. Немає жодних доказів того, що введення в дію вакцини проти грипу на початку сезону збільшує ризик зараження дітей», — сказано в повідомленні.

Експерти з охорони громадського здоров’я висловлюють стурбованість із приводу майбутнього сезону грипу в Європі та США після того, як цього року в Австралії загинуло 73 людини від штаму грипу, названого грипом А чи H3N2 (H3). Він є більш стійким до щеплень від грипу, ніж більшість інших, і часто вражає людей похилого віку.

ВООЗ опублікувала у Twitter нагадування, закликаючи людей за жодних обставин не намагатися боротися з грипом, використовуючи антибіотиків, які «НЕ лікують віруси, такі, як застуда і грип».

Міністерство охорони здоров’я Австралії попередило, що кількість смертей, викликаних грипом А, може бути більшою, ніж 73 випадки. У серпні організація також встановила рівень ризику грипу в країні як «високий».

Ознака часу

Ентоні Фаучі, голова Інституту алергології та інфекційних захворювань США, на цьому тижні застерігав, що сезон грипу в Австралії може стати попередженням про те, чого можуть очікувати Європа та США.

«Взагалі, ми отримуємо в нашому сезоні те, що відбувалося в південній півкулі протягом сезону, що безпосередньо передував нашому. Тому розумне припущення полягає в тому, що на півночі, напевно, буде тяжкий сезон грипу», — заявив Фаучі, про що повідомляє американський телеканал CNN.

«З грипом ніколи не можна бути впевненим на 100 відсотків. Цей рік не стане надзвичайним, якщо не враховувати велику кількість захворювань в Австралії. Таке трапляється час від часу».

За матеріалами DW.