Сексуальне насильство в католицькій церкві і Ватикан. Десятиліття скандалів

Сексуальне насильство в католицькій церкві і Ватикан. Десятиліття скандалів Фото: patheos.com
Сексуальне насильство в католицькій церкві і Ватикан

Протягом понад трьох десятиліть у католицькій церкві по всьому світу звучать скандали із звинуваченнями в сексуальному насильстві. І впродовж кількох десятиліть церкву звинувачують у захисті своїх інтересів, а не дітей-жертв сексуального насильства.

У грудні минулого року Папа Франциск написав листа єпископам по всьому світу, у якому висловлював глибоке співчуття у зв'язку з тим болем, якого його церква заподіяла дітям, що зазнали сексуального насильства.

Це гріх, який нас ганьбить», – писав Папа. «Гріх скоєного, гріх нездатності допомогти, гріх приховування і заперечення, гріх зловживання владою». Він пообіцяв вжити «всіх необхідних заходів», щоб «ці звірства» ніколи не повторювалися в церкви, де повинна бути «нульова толерантність» до будь-якого, хто завдає шкоди дітям.

Це саме та прямота, яку очікували католики, коли Конклав 2013 року обрав Франциска. Він був аутсайдером, ніколи не працював у Римі й заслужив репутацію непідкупного, виступаючи в якості архієпископа в Аргентині.

Але криза сексуального насильства продовжує втягувати церкву – а обіцянки Франциска наштовхуються на сильну відсіч Ватикану. Його план трибуналу для єпископів, обвинувачених в прикритті зловживань, було відкинуто. Двоє жертв насильства, що вижили і яких він делегував на роботу із захисту дітей, звільнились або були відправлені у звільнення після боротьби з посадовими особами церкви.

Тепер же зобов'язання Франциска вжити заходів у питанні насильства стоїть перед найбільшим випробуванням: у середу одного з його головних радників – кардинала Джорджа Пелла – було звинувачено в минулих насильницьких діях сексуального характеру в Австралії.

Австралія 2017

Австралійського кардинала Джорджа Пелла було звинувачено в минулих насильницьких діях сексуального характеру відносно дітей.

 

Кардинал Джордж Пелл, один із найбільш високопоставлених членів католицької церкви, звинувачувався у численних злочинах сексуального насильства, скоєних раніше в своїй рідній країні – Австралії, заявила поліція.

Пелл виступає в якості головного радника Папи Франциска і є головним фінансовим консультантом Ватикану. У 2013 році він був названий одним з восьми кардиналів, яким доручено досліджувати способи реформування церкви. Він – найстарший член католицької церкви в Австралії.

Пелл заявив, що не винен, і стверджує, що звинувачення помилкові. На прес-конференції в Римі в четвер Пелл сказав, що він став жертвою «нещадного злісного наклепу».

Ватикан заявив, що Пеллу нададуть звільнення на час участі в судового розгляду, який розпочнеться 18 липня.

Пелл співпрацював з урядом Австралії у зв'язку із сексуальним насильством з боку священнослужителів, підтримав місію Папи Римського щодо захисту неповнолітніх і, будучи єпископом в Австралії, запровадив заходи щодо захисту дітей і надання допомоги жертвам насильства, сказав представник Ватикану Грег Берк.

Але Пелл також визнав, що католицькі чиновники зробили «величезні помилки» під час розгляду справ про зловживання духовенства. У період з 1950 по 2015 рік 7% австралійських священиків були звинувачені в насильстві над понад 4 440 дітей, згідно з даними Королівської комісії з інституційних відповідей на сексуальне насильство над дітьми.

Із 1987 року, поки він не перебрався до Риму в 2014 році, Пелл був одним з найбільш високопоставлених чиновників в Австралії в своїх двох найбільших єпархіях в Сіднеї і Мельбурні.

Пітер Сондерс, один з тих, що вижили жертв насильства, який був у складі Папської комісії із захисту неповнолітніх, давно звинувачував Пелла в нехтуванні проблемою сексуального насильства з боку духовенства в Австралії, назвавши його поведінку з жертвами «майже соціопатичною».

 

Ось деякі інші великі скандали, пов'язані з католицькою церквою і звинуваченнями в насильстві.

 

Домініканська Республіка, 2014 рік

Йозеф Весоловським помер в 2015 році, так і не поставши перед судом.

Йозеф Весоловський, колишній посол Ватикану в Домініканській Республіці, був визнаний винним в сексуальній нарузі над неповнолітніми судом Ватикану і позбавлений духовного сану в 2014 році. Він був звинувачений в сексуальному насильстві над неповнолітніми й володінні дитячою порнографією, коли був папським нунцієм в Домініканській Республіці. Італійський Corriere della Sera повідомляв, що ноутбук Весоловського містив понад 100 тисяч файлів із порнографічними зображеннями і відео.

Весоловський помер в 2015 році, перш ніж встиг постати перед судом.

 

Нідерланди, 2011 рік

За даними незалежної комісії з розслідування, виданим в 2011 році, тисячі дітей постраждали від сексуального насильства у голландській Римсько-католицькій церкві більш ніж за шість десятиліть, а також були ідентифіковані близько 800 «можливих злочинців».

Комісія з розслідування заявила, що вона отримала 1795 повідомлень про сексуальне насильство щодо неповнолітніх, пов'язане із церквою, і «в повідомленнях містилася інформація про можливих винуватців».

 

Кілька країн, 2010 рік

Папа Бенедикт і скандал із сексуальним насильством

 

Заяви про сексуальне насильство прозвучали відразу в шести країнах, включаючи Австрію, Німеччину, Нідерланди, Іспанію, Швейцарію і Бразилію, де проживає найбільше в світі католицьке населення.

Звинувачення в насильстві зі сторони клериків також включали Мюнхен (Німеччина) –архієпископство, де Папа Бенедикт XVI колись служив архієпископом.

Прозвучали вимоги заборонити преподобному Петру Хуллерманну коли-небудь знову спілкуватися з дітьми. Замість цього церква дозволила священикові повернутися на роботу і зайнятися дітьми. Халлерманн був визнаний винним в насильстві над неповнолітніми в 1986 році. Папа Бенедикт покинув Мюнхенську архідієцезію і зайняв нову посаду в 1982 році.

 

Ірландія, 2009 рік

У шокуючому звіті, підготовленому на замовлення ірландського уряду, зроблено висновок про те, що архієпископія Дубліна й інші представники католицької влади в Ірландії прикривали жорстоке поводження з дітьми з боку клериків.

У доповіді Дублінської комісії з розслідування на 720 сторінок говорилося, що «немає сумнівів, що сексуальне насильство над дітьми з боку клериків було приховано» з січня 1975 року по травня 2004 року – протягом часу, що охоплюється доповіддю. Комісія була створена в 2006 році для вивчення тверджень про сексуальне насильство над дітьми з боку духовенства в ірландській столиці.

У доповіді назвали 11 священиків, які визнали себе винними або були засуджені за сексуальні зазіхання на дітей. З інших 35-ти – 33х було названо псевдонімами, імена двох змінені.

 

США, 2004 рік

Згідно зі звинуваченням, складеним Коледжем кримінального правосуддя Джона Джей, діти звинуватили понад 4000 священиків у сексуальних знущаннях у період з 1950 по 2002 рік.

Коледж кримінального правосуддя Джона Джей

 

Австрія, 1998 рік

Кардинал Ханс Герман Гроер із Відня був змушений відмовитися від усіх своїх обов'язків на тлі звинувачень у домаганнях до молодих хлопчиків. У своїй заяві Гроер вибачився, але не визнав провину, повідомила BBC.

 

США, 1985 рік

Отець Томас Дойл попереджав про сексуальне насильство з боку духовенства в доповіді, представленій на конференції єпископів США. Його заяви були проігноровані.

Отець Томас Дойл

Гілберт Готі в Луїзіані став першим, хто отримав національне увагу до випадку звинувачення священика в сексуальній нарузі. У 1985 році він зізнався в насильстві над 37 хлопчиками і визнав себе винним в 34 кримінальних злочинах, повідомляє New York Times. Він був засуджений до 20 років позбавлення волі, але звільнений через 10 років.

Гілберт Готі 

 

За матеріалами CNN (12)

Схожi новини
На уряд Трюдо зростає тиск з вимогою очолити миротворчу місію в Україні На уряд Трюдо зростає тиск з вимогою очолити миротворчу місію в Україні
На уряд Трюдо зростає тиск з вимогою очолити миротворчу місію в Україні Ліберали готуються оприлюднити зобов'язання направити війська в миротворчі місії ООН
Суспільство
Держдеп попереджає про можливе отруєння хлором в Україні Держдеп попереджає про можливе отруєння хлором в Україні
Держдеп попереджає про можливе отруєння хлором в Україні Катастрофа може статися через регулярні обстріли сепаратистами водоочисних станцій
Суспільство
Високі ставки боротьби за реформи в Україні Високі ставки боротьби за реформи в Україні
Високі ставки боротьби за реформи в Україні Один із головних уроків останнього покоління – європейська безпека є неподільною
Суспільство
Останнi новини
Порошенко зустрівся в Будинку з химерами з відомим кінорежисером Девідом Лінчем
Порошенко зустрівся в Будинку з химерами з відомим кінорежисером Девідом Лінчем
Затриманого в Білорусі журналіста «Українського радіо» відвідав український консул
Затриманого в Білорусі журналіста «Українського радіо» відвідав український консул
До Польщі не впустили першого українця зі «списку Ващиковського»
До Польщі не впустили першого українця зі «списку Ващиковського»
Учасники конференції зі зміни клімату в Бонні ухвалили підсумковий документ
Учасники конференції зі зміни клімату в Бонні ухвалили підсумковий документ
За 9 місяців імпорт авто в Україну зріс на 92 %
За 9 місяців імпорт авто в Україну зріс на 92 %
Facebook запускає конкурента YouTube
Facebook запускає конкурента YouTube
Тимчук: Бойовики готуються блокувати миротворців
Тимчук: Бойовики готуються блокувати миротворців
Держдеп США засудив спроби оскарження історичного факту Голодомору в Україні
Держдеп США засудив спроби оскарження історичного факту Голодомору в Україні
Біля берегів Аргентини зник підводний човен
Біля берегів Аргентини зник підводний човен
Адвокат Януковича планує звернутися до Верховного Cуду
Адвокат Януковича планує звернутися до Верховного Cуду
РНБО: Турчинов жодним чином не впливав на рішення комісії, яка обирала керівництво ДБР
РНБО: Турчинов жодним чином не впливав на рішення комісії, яка обирала керівництво ДБР
Прес-служба Президента Польщі назвала Порошенка Віктором
Прес-служба Президента Польщі назвала Порошенка Віктором
Представник США при ОБСЄ: Питання Криму також залишається на порядку денному
Представник США при ОБСЄ: Питання Криму також залишається на порядку денному
Штаб АТО: Ситуація залишається напруженою
Штаб АТО: Ситуація залишається напруженою
Туреччина відкликала своїх військових з навчань НАТО
Туреччина відкликала своїх військових з навчань НАТО
Кириленко: Чого варті запевнення Лукашенка, коли в Білорусі регулярно зникають наші громадяни?
Кириленко: Чого варті запевнення Лукашенка, коли в Білорусі регулярно зникають наші громадяни?